Forum İçin Öneri

Sponsorlu Bağlantılar

Hangisini Beğendiniz ?

• Forumdaki Smileyler Hakkında

Kullanılan: 2 15.4%
  • Fake Hesaplar için.

Kullanılan: 5 38.5%
  • Hepsi

Kullanılan: 5 38.5%
  • Hiçbirini Beğenmedim.

Kullanılan: 1 7.7%

• Kullanılan toplam oy
    13

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Forum İçin Öneri
Forumdaki Smileyler Hakkında:

1. Değişik Smiley Paketleri:

Olursa gerçekten çok güzel olur , yani foruma 2-3 adet farklı türlü smiley paketleri gelicek ve üye kendisi seçecek. Yani hiçbir smiley silinmesin farklı smileyler gelsin. Üye hangisini seçiyorsa onu kullansın örneğin forumda varsayılan smiley şuan kullanılan diyelim. Üye Smiley paketlerinden smiley değiştirsin

Örneğin; '' : D '' kodu '':D'' bu şekildeyken çıkarken ikinci smiley paketini seçen üyede '' '' resmiyle çıksın.

Kısaca Özet : 2-3 farklı resimlerle fakat aynı kodlarla smiley paketi gelsin , üye hangisini seçiyorsa resimler onda o şekilde gözüksün.

2. Kendi Smiley Paketimiz:
Aslında en iyisi böle olucaktır yani forumda sevdiğimiz smileyler hangileriyse farklı paketlerdekilerle birleştirip kendi smiley tablomuz olsun. (1.nci öneri kabul edilirse). Ayriyetten başka sitelerden bulduğumuz smiley'leride oraya ekleyebilelim. Saçma gibi gözükebilir ama bence gayet mantıklı hiçbir smileyin silinmesine gerek yok , Smiley Paketleri gelirse foruma ve kendi smiley paketimizi oluşturabilirsek oldukça güzel olur. Kodlarıda kendimiz ayarlayabilelim :)

Bunun Yararı üye sadece istediği smileyleri görür bölelikle smiley sekmesine basınca kalabalık bir yer çıkmaz üye'ye sadece istedikleri.

2 Önerinin Kısaca Özeti : aynı kodlu smileylerden birkaç alternatif olsun ve onları biz seçelim. Farklı Smiley eklemesi zenforo destekliyor diye biliyorum.

Fake Hesaplar için ;

1. Telefon Doğrulaması:

Siteye kayıt olmak için telefon doğrulaması gelse daha iyi olur bence. Üyelik yine doğrulamasız açılsın ama doğrulama yapmadan mesaj/konu açamasın. Fake Hesapları engeller bölelikle. Doğrulama yapmadan sadece spoiler butonundaki uygulamaları indirebilsin. Fake Hesaplar artık olmayacaktır. Yani gelirse fake için hat alacak hali yok :)

2. Mac + IP BAN:
IP Ban forumda uygulanıyordur diye tahmin ediyorum ama MAC BAN'ın uygulandığını zannetmiyorum. IP Değiştirmek kolay ama MAC değiştirilemiyor. Bölelikle kalıcı bir engelleme yaparsınız. Çift Bilgisayarı varsa engeli geçebilir ama sayılı tabi. İnternet cafe'yede habire gidecek hali yok :)

3. 50 Mesaj sınırı:
Yeni üyeler için bu sistem gelirse büyük bi katkısı olur diye tahmin ediyorum. 50 Mesaja ulaşmak kolay ama bunu fake hesaplarıyla düşünün. Sürekli uğraşmak zorunda kalacağı için yapacağını zannetmiyorum :) , 50 Mesajı geçmeden sadece belirli (Android Genel , Cep Telefonları Genel vs.) benzeri yerlere mesaj atabilsin.

4. Kimlik Numarası Doğrulaması:
Bunun gelmesini pek istemem ama Kimlik No ile kayıt olması çok daha mantıklı diye düşünüyorum fake hesaplara kesin çözüm bulacaktır. Ama Gelmesini Pek İstemem.

5. Sadece Belirli Mail Adresleri (Outlook)
Bütün mail adreslerini kabul etmek yerine sadece outlook e-postalarını kabul etmeniz çok büyük bir azalmaya yol açacaktır. çünkü outlook fake e-posta açmak kolay değil , Telefon Doğrulaması istemekte. Bölelikle fake üyeler kesin azalacaktır.

6. MAC Adres Kontrolü:
IP kontrolü değilde MAC kontrolü yaparsanız daha iyi olur yeni üyelik açanlara , MAC başka bir üyeyle aynıysa üyeliğini kabul etmeyin :) veya IP + MAC kontrolü yapın ikisinden sadece biri aynıysa kontrole alın duruma bağlı kabul edin.

Başka birşey aklıma gelmiyor ama ''Telefon Doğrulaması , Belirli Mail Adresleri ve 50 Mesaj sınırı'' gelirse fake hesap kalmayacaktır :)

En önemlileri bence;
1.
Aynı kodlu farklı smileyler.
2. Kendi Smiley Tablomuz.
3. Telefon Doğrulaması.
4. 50 Mesaj Sınırı.

.
güncel , cevap yazarsanız sevinirim.

Smiley konusunda Yazdığım büyük ihtimalle anlaşılmadı.

Smiley Paketleri derken hiçbir smiley'in kaldırılmaması veya değiştirilmemesi anlamında dedim. ikisi bir kullanılması.

'' : D '' Simgesi hem '':D'' , '' '' '' '' şeklinde çıkmasından bahsediyorum. fakat bunu kullanıcı seçecek.

3 Farklı Smiley Simge paketi eklenip bu kullanıcıya bırakılmalı. Örneğin;
1. Maxicep şuanki ifadeler = :D
2. Xenforo varsayılan ifade =
3. ifade seti (rastgele) =
gördüğünüz gibi 3 farklı set ve 3 farklı '' : D '' kodlu ifade.

Foruma giren üye için varsayılan şuanki ifadeler veya hangisini seçerseniz. olsun. Ayarlarından beğendiği ifade setini kullansın.

Düzenleme'den bahsederken'de şuan bile olması gereken birşey aslında. Kullanıcı kendi isteğiyle ayarlayabilmeli ayarlarından.
5 tane smiley kullananda var , 10 tane kullananda.
Hangilerini kullanmak istiyorsa sadece onlar gözüksün yani kendi ayarlasın aynı şekilde sıralamayıda.

3 set oldu oldu diyelim , 3'ünden de sevdiği smiley'ler var bunu kendi ayarlasın. yani ;

'' :) '' ifadesini seviyorken '' '' bu ifadeyide varsayılan ifade setinde kullanabilsin. düzenlemeside kendine ait olsun.

Aynı şekilde eklediğiniz 3 settede beğendiği smiley yoksa onuda kendi ekleyebilsin. kendi smiley tablosuna :)

Bazı forumlarda bu özellikler karışık vardı bu forumda olursa çok iyi olur :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: vaterfa, kaankulahli, ___kaptan___ ve 1 kişi daha

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Telefon doğrulaması güzel fikirmiş @Ozan @Reşwan @Revengeful @papakudioflu

Emeğine sağlık uğraşmıssın bu arada :)

• Beğen
Tepkiler: END.

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Telefon doğrulaması güzel fikirmiş @Ozan @Reşwan @Revengeful @papakudioflu

Emeğine sağlık uğraşmıssın bu arada :)
Rica Ederim. , telefon doğrulaması ve 50 mesaj sınırı gelirse kalite artar diye düşünüyorum :bigstar:
https://www.maxicep.com/forum/konu/yuz-ifadeleri-yenilensin.951930/ smiley tablosu önerimi bu konudaki mesajlara bakarak yaptım.

Xenforo birden çok smiley setini destekliyor diye biliyorum. Bi forumda görmüştüm onu.
Yani Alternatif olarak 2-3 tane Smiley seti eklense ve hangisini kullanacağını üye seçse çok mantıklı bence.

Yani Örnek olarak ;
'': ('' kodunu yazınca '':('' bu işaret çıkıyor. bunun yerine farklı smiley setleriyle farklı resimler koyulabilir.
'': ('' varsayılanı şuanki yapan üyede bu çıkar '':('' diğer yapanda '' '' çıkar. (Resim örnek içindi).

Xenforo'nun varsayılanı , şuanki varsayılan ve bi tane daha varsayılan ifadeler eklenmeli. Ve Kendi Smiley tablomuzda olmalı. Smiley tablosu çok kalabalık onu istediğimiz düzende ve istemediğimiz smileyleri aradan çıkararak yapabilelim.

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Bu isten anliyorsun.

• Beğen
Marco Laren

Marco Laren

Üye
"Gereksiz Mesajlar ve Deneme Mesajları"
bölümü adı üstünde forum fonksiyonlarını
denemek amacıyla açılan bir bölüm. Kural
konusunda en hafif yer ora olduğu için bir
anda muhabbet bölümü halini aldı Asıl sohbet
yeri maxicep sohbet kısmı. Orada da mesaj kasılamıyor. Deneme mesajları kısmını -50
mesajlı üyelere kapatmak uygun olmaz bu
yüzden. Zaten forum içinde 50 mesaj yazmak
zor değil. Bu isteği muhtemelen fake hesap açıp ortalığı
karıştıran üyeler için istiyorsun. Siz onlara
cevap vermeyip sadece şikayet etseniz sorun
olmayacak. Dürüst olmak gerekirse adamların
eline malzeme veren üye çok. Sürekli onlar
için mesaj yazıp konu açarsanız ilgi çekmek için sürekli hesap açıp sizi rahatsız etmeye
devam edecekler. O tarz üyelere hiç cevap
vermeyin, tınlamayın. Sadece şikayet
butonunu kullanın. Zaten siz cevap
vermediğinizde ve forumun huzurunu bozmaya
çalıştıkları için sürekli banlandıklarında eninde sonunda bıkarlar. ha bıkmazlarsa
normal düşünemeyen bir insandır. O bizden
çıkar. Allaha havale edin ve ailesine sabır
duası edin. Okullar açıldığında %90 fake üyelik
hesaplarında azalma olacaktır zaten.

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
"Gereksiz Mesajlar ve Deneme Mesajları"
bölümü adı üstünde forum fonksiyonlarını
denemek amacıyla açılan bir bölüm. Kural
konusunda en hafif yer ora olduğu için bir
anda muhabbet bölümü halini aldı Asıl sohbet
yeri maxicep sohbet kısmı. Orada da mesaj kasılamıyor. Deneme mesajları kısmını -50
mesajlı üyelere kapatmak uygun olmaz bu
yüzden. Zaten forum içinde 50 mesaj yazmak
zor değil. Bu isteği muhtemelen fake hesap açıp ortalığı
karıştıran üyeler için istiyorsun. Siz onlara
cevap vermeyip sadece şikayet etseniz sorun
olmayacak. Dürüst olmak gerekirse adamların
eline malzeme veren üye çok. Sürekli onlar
için mesaj yazıp konu açarsanız ilgi çekmek için sürekli hesap açıp sizi rahatsız etmeye
devam edecekler. O tarz üyelere hiç cevap
vermeyin, tınlamayın. Sadece şikayet
butonunu kullanın. Zaten siz cevap
vermediğinizde ve forumun huzurunu bozmaya
çalıştıkları için sürekli banlandıklarında eninde sonunda bıkarlar. ha bıkmazlarsa
normal düşünemeyen bir insandır. O bizden
çıkar. Allaha havale edin ve ailesine sabır
duası edin. Okullar açıldığında %90 fake üyelik
hesaplarında azalma olacaktır zaten.
tamam o zaman gerekli değil 50 mesaj ama telefon doğrulaması gerekli

Türe

Türe

Üye
Önceki sistemdeki gibi gereksizler yeni mesajlar altında gözükmesin istiyorum açıkçası ben. Gerçekten bişeylere ulaşmak zor oluyor böyle olunca.

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Smiley konusunda Yazdığım büyük ihtimalle anlaşılmadı.

Smiley Paketleri derken hiçbir smiley'in kaldırılmaması veya değiştirilmemesi anlamında dedim. ikisi bir kullanılması.

'' : D '' Simgesi hem '':D'' , '' '' '' '' şeklinde çıkmasından bahsediyorum. fakat bunu kullanıcı seçecek.

3 Farklı Smiley Simge paketi eklenip bu kullanıcıya bırakılmalı. Örneğin;
1. Maxicep şuanki ifadeler = :D
2. Xenforo varsayılan ifade =
3. ifade seti (rastgele) =
gördüğünüz gibi 3 farklı set ve 3 farklı '' : D '' kodlu ifade.

Foruma giren üye için varsayılan şuanki ifadeler veya hangisini seçerseniz. olsun. Ayarlarından beğendiği ifade setini kullansın.

Düzenleme'den bahsederken'de şuan bile olması gereken birşey aslında. Kullanıcı kendi isteğiyle ayarlayabilmeli ayarlarından.
5 tane smiley kullananda var , 10 tane kullananda.
Hangilerini kullanmak istiyorsa sadece onlar gözüksün yani kendi ayarlasın aynı şekilde sıralamayıda.

3 set oldu oldu diyelim , 3'ünden de sevdiği smiley'ler var bunu kendi ayarlasın. yani ;

'' :) '' ifadesini seviyorken '' '' bu ifadeyide varsayılan ifade setinde kullanabilsin. düzenlemeside kendine ait olsun.

Aynı şekilde eklediğiniz 3 settede beğendiği smiley yoksa onuda kendi ekleyebilsin. kendi smiley tablosuna :)

Bazı forumlarda bu özellikler karışık vardı bu forumda olursa çok iyi olur :)
bu konuya ne zaman adminler olumlu/olumsuz yorum atar ?

• Beğen
Tepkiler: Marco Laren
Marco Laren

Marco Laren

Üye
En kısa zamanda

• Beğen
Serhan

Serhan

Üye
Malum turuncu temalı forumdaki gibi telefon doğrulaması felan gerekli.

mürteza16

mürteza16

Üye
Smiley paketi iyi fikirmiş. Smiley paketi olmalı bence.

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve END.

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: mürteza16
asigsasi

asigsasi

Üye
kesinlikle , smiley tablosu çok kalabalık ve karışık ve bazı smileyler çok saçma geliyor.
daha siteye bugün üye olmuşsun bu istek samimiyetsiz olmuş forumda bir dolaşıp gez site hakkında yapılan duyuru olan konulara bak

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___

CsWqIve34

Üye
kendi smiley paketimizi yapsak

Sekonet

Sekonet

Üye
Sistemsel olarak zor olmasının yanı sıra dışardan database'e smiley yollanma yolunun olması risk taşır bana göre . Sonuçta bu kötü niyetli kullanılabilir zararlı birşey eklenirse iş çıkar . Bence riskli .

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Sistemsel olarak zor olmasının yanı sıra dışardan database'e smiley yollanma yolunun olması risk taşır bana göre . Sonuçta bu kötü niyetli kullanılabilir zararlı birşey eklenirse iş çıkar . Bence riskli .
Sadece belirli üyelere yetkisi verilsin madem yani faydalı üyeler , Dosya Ekleme yetkisi gibi. ama biz eklemesekte 2-3 farklı smiley seti eklenebilir başka bi xenforo'lu sitede görmüştüm. 3 set'tede kodların çoğu aynı , fakat resimleri farklı. Bundada onun yapılması çok daha mantıklı aynı şekilde sıralamayıda bizim yapmamız. İstemediklerimizin bize gözükmemesi vs. sonuçta herkes 30-40 tane smiley kullanmıyor. Sadece 5 tane kullanan bile vardır

cihanata_1

cihanata_1

Üye
katılıyorum:)
smyiley paketleri kesinlikle olmalı farkli paketlerden karışık olarak kendi tablomuzu oluşturabilsek güzel olur ama dışarıdan yüklemeye müsade edilmesi doğru olmaz fake hesaplara gelirsek mac ve kimlik kontrölü iyi fikir:)
yenileri gelse bile bunları kullanırım gayet güzel şuankiler:)

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
katılıyorum:)
smyiley paketleri kesinlikle olmalı farkli paketlerden karışık olarak kendi tablomuzu oluşturabilsek güzel olur ama dışarıdan yüklemeye müsade edilmesi doğru olmaz fake hesaplara gelirsek mac ve kimlik kontrölü iyi fikir:)
yenileri gelse bile bunları kullanırım gayet güzel şuankiler:)
dışarıdan yükleme olmasa da olur ama düzenleme/farklı paketlerden karışık smiley paketi oluşturma olmalı. Benim şuanki smiley'lerden de sevdiklerim var ama çoğu kötü geliyor bana.
Sık Kullanılanlar sekmesi olsa çok daha iyi olur. Forum içinde en çok kullandığım 5 smiley üstte çıksın , gerisini görmek için smiley butonuna basalım.

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
@Ozan admin konuya ne zaman net bir cevap verilebilir ?

Üst Alt