Flasher + Win 7 ? Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
Flasher + Win 7 ? Yardım
Arkadaşlar Nitdroid de Kernel Flashlama Kısmına Geldim . kodlarla Ama Flasher Kurulmuyor açılıp kapanıyor direk ve C:\Prgram Files\Nokia\Flasher Klasörü Yok O yüzden Kuramıyorum Yardımcı Olurmusunuz ?

DipNot : Son Konumdaki #pRime. Arkadaşımdan Özür Diliyorum Tamamen Bir Yanlış Anlaşılmadır . Benden Hariç Başka Biriside Giriyordu '' KadirCem'' Kullanıcısına Arkadaşım Konuştuğu İçin Benden Habersiz Ben Yanlış Anlaşıldım O konuyuda Düzeltmek İstiyorum 1 Gün Ban Yedim O yüzden Artık Onuda Geleneksel 1 günlük Ban Yeme Konusu Diye Kapatalım .

Seglopsi

Seglopsi

Üye
program files x86'ya kur flasher dosyalarini. adim adim nitdroid konusunu takip edersen, o senin icin daha iyi olacaktir. cihazi yeni aldigindan dolayi simdilik ne yaptigini bilmesende zamanla alisip kendini gelistirecegini umuyorum.

yerinde olsam ilk gunden nitdroid kurmam once linux'un, n9'un, harmattan'in ne oldugunu anlamaya calisirdim. ayrica tekrar diyorum nitdroid sanirsam biraz hayal kirikligi yaratacak sende. gecen kilitlenen forumda neler oldu bilemiyorum da orada yazan arkadasin dedigi gibi umarim kalici hasar vermezsin cihaza.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
program files x86'ya kur flasher dosyalarini. adim adim nitdroid konusunu takip edersen, o senin icin daha iyi olacaktir. cihazi yeni aldigindan dolayi simdilik ne yaptigini bilmesende zamanla alisip kendini gelistirecegini umuyorum.

yerinde olsam ilk gunden nitdroid kurmam once linux'un, n9'un, harmattan'in ne oldugunu anlamaya calisirdim. ayrica tekrar diyorum nitdroid sanirsam biraz hayal kirikligi yaratacak sende. gecen kilitlenen forumda neler oldu bilemiyorum da orada yazan arkadasin dedigi gibi umarim kalici hasar vermezsin cihaza.
Meego İşletim Sistemine Az Çok Alıştım Ama Ses Sorunum Var Ses Çok Az Çıkıyor Alsamixer le Açıyorum Ama Oda Sabit Kalmıyor Yani Nasıl Desem Telefonun Çaldığını Titreşimden Anlıyorum Alarm Seside Aynı Şekilde Alsamixer Onu Etkilemiyor Galiba Sabah Uyanamıyorum Çok Az Çıkıyor Ses Son Olarak Konuşmadada Karşı Tarafa Sesim Çok az Gidiyor . Bunlara Bir Çözüm Varmıdır ?
Bazı Arkadaşlar Hiç Donma Olmuyor Diyorlar Telefonda Ama Ara Ara Belirli Donmalar Yaşıyorum Galiba İçine Çok Şarkı video vs. attım.. Bir Çözümün Varmı Ustam Bunlara ?
Ben 32 bit Win7 Kullanıyorum Malesef Yani x64
Derdim android Değil Bazı Kişilere Telefonumu Göstermek İstiyorum . Neler Yapabildiğini Sadece İstediğim Bu içinde Nfs Shift Var ama Oturupda 1 kere oynamadım Oyun Merakım Yoktur Fazla Ve Telefonda değilde pc de oynamayı tercih ederim . Yardım Edersen Çok Sevinirim Kardeşim :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
x64 windows kullanabilirsin. 2 tane programfiles klasorun var, programfiles x86 klasorune kur flasheri kurarken.

sesine zamanla alisirsin ama sunu belirtmekte fayda var n9' ne yazik ki bir 5800 degil.

telefonunun neler yapabildigini gostermek istiyorsan bunu nitdroid yerine multitasking ve ayni anda acikken calisan 45 uygulama ile gosterebilirsin.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
x64 windows kullanabilirsin. 2 tane programfiles klasorun var, programfiles x86 klasorune kur flasheri kurarken.

sesine zamanla alisirsin ama sunu belirtmekte fayda var n9' ne yazik ki bir 5800 degil.

telefonunun neler yapabildigini gostermek istiyorsan bunu nitdroid yerine multitasking ve ayni anda acikken calisan 45 uygulama ile gosterebilirsin.
Sorunu Yanlış Anladın Kardeşim Flasher Kurulum Kısmına Gelmiyor Siyah Ekran Açılıp Direk Kapanıyor . Yanlışın var x86 klasörü yok. Bildiğme göre x86 da x64 klasörüde mevcut bildiğin sağlam link varmı elinde? Multitasking ' in Anlamını bilmeyen birisine Göstersem anlamazki :) Görsellik olarak Kanıtlamak daha mantıklı telefonu nitdroid o kadar zor olmasa gerek öğreniyorum senden ustam yavaş yavaş

Seglopsi

Seglopsi

Üye
benim windows kullanirken kullandigim program bu, dedigim gibi kurulumunu yaparken x86'ya kurman gerekli.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
x86 yolu tam olarak neresi C:\Program Files var sadece x86 yok :) teşekkürler Bu şekilde deneyeyim bakalım

Seglopsi

Seglopsi

Üye
x64 windows'ta 2 tane program files var birisi x86 uygulamalar (32bit), digeri x64 uygulamalar(64bit). x86 olan program files'a kuracaksin. oyle hatirliyorum.

fnldstntn

Üye
Flasher direk tıklayarak açılmaz,cmd üzerinde çalışır...

Seglopsi

Seglopsi

Üye
karsina dos ekrani gelecek oyle arayuzlu bir program bekleme, dos ekranina komutlari girip cihaza/kernele flash atacaksin.

- - - Eklendi - - -

mehmet 1 saniye ile benden hizlisin :D

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
Olmuşmu arkadaşlar ? Kaptanın anlattığını yapıyorum sillyboot ' u atıcam Bulamıyorum MyDocs Klasörünü Benmi Oluşturacağım acaba ?

- - - Eklendi - - -

Cmd Doğru Yapmışım :) Sağolasın

- - - Eklendi - - -

karsina dos ekrani gelecek oyle arayuzlu bir program bekleme, dos ekranina komutlari girip cihaza/kernele flash atacaksin.

- - - Eklendi - - -

mehmet 1 saniye ile benden hizlisin :D

Sizde Olmasanız :) :sarıl:

fnldstntn

Üye
Sanırım kernel olmuş...MyDocs dediği klasor bilgisayardan bağladığında karşına çıkan il klasor yani pc de mydocs yazdığını görmezsim...direk silybootu saş tıklayıp n9 a gönder dersen olur...Açılışta uyarı alıyorsan kernel başarılı demektir....

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım kernel olmuş...MyDocs dediği klasor bilgisayardan bağladığında karşına çıkan il klasor yani pc de mydocs yazdığını görmezsim...direk silybootu saş tıklayıp n9 a gönder dersen olur...Açılışta uyarı alıyorsan kernel başarılı demektir....
Yani Ben Senkronize et ve bağla seçeneğinden bağladım o kısmı nasıl olcak ve sillyboot klasörünümü yoksa içindekilerimi atıcam ?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
sillyboot'u atacaksin.

fnldstntn

Üye

bunu indir direk sağ tıklayıp n9 a gönder...ve bu kodu gir ardından deb dosyasını yükle...

devel-su

rootme

tar xjvf /home/user/MyDocs/sillyboot_2.tar.bz2 -C /

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
sillyboot'u atacaksin.
Tamam attım Terminalde kodları yazdım nitdroid.deb kurucam elimde adam akıllı file manager yok .s varmı önerdiğiniz arkadaşlar ?

- - - Eklendi - - -

bunu indir direk sağ tıklayıp n9 a gönder...ve bu kodu gir ardından deb dosyasını yükle...

devel-su

rootme

tar xjvf /home/user/MyDocs/sillyboot_2.tar.bz2 -C /
Dediğini aynen yaptım terminalde yazı geçti biraz şimdi telefonu kapatıp açsam sonra nitdroid.deb kursam olurmu ?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
olur muhtemelen.

- - - Eklendi - - -

filebox, myexplorer, filecase veya filemanager'dan herhangibirini yukleyebilirsin.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar .deb kurdum Açılış kaptan daha güzel yapmış dokunmatiği kullanarak açtım ama siyah ekranda kaldı beklememmi lazım biraz ?

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar Meego Açılıyor ama Nitdroid 'e Tıklıyorum Biraz Bekliyor Tel kapanıyor kaldırıp tekrar kursammı .deb i ?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
anlamadim tekrar gecelim. boot ediyorsun, sonra acilmiyor mu?

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
anlamadim tekrar gecelim. boot ediyorsun, sonra acilmiyor mu?
.deb 'i Kurduktan sonra 4 seçeneğim var Android Meego Sağ üstte Terminale Benzer Birşey Sol Üstte Harddisk simgeli birşey var android e tıklıyorum bekliyor açılmadan kapatıyor kendini telefon Meego ya tıklıyorum açılıyor ?