flash belleğim biçimlenmiyor içindekiler silinmiyor birşey kopyalanmıyor yardım edin :''(

• 15 Eylül 2013
  • 3985 Okunma
  • 13 Cevap

0/5, 0 Oy
  1. < Resmi açmak için tıklayın >
    < Resmi açmak için tıklayın >
    < Resmi açmak için tıklayın >

Xp bilgisayarımda oldu bu birşey atıyodum garip bişey oldu ve böyle kaldı biçimlenmiyo hp nin programıylada biçimlenmiyo lütfen yardım edin. Bu arada çok saçma bişey var :D:D flash bellek 4 gb 2.32 gb boş diyo içinde toplam 7gb'a yakın dosya var :D virüsten olabilir< Resmi açmak için tıklayın >

silmeye kalkınca sistem dosyası falan diyor sil diyince isim çok uzun diyo ne alaka .s.s

Yazan: dragonbora
  2. Virüs değil yanlış, ilk olarak denetleme yap iki tikide işaretleyip ne kadar uzun sürer ise de sürsün bekle onarsın o kendisi. Ondan sonra önemli ise dosyaların al ve biçimlendir bu kadar eğer işe yaramazsa belleğin yazma işlemi bozulmuş.

3. konsoldan komutla biçimlendirme yapmıştım benzeri bana olmuştu 5 dk sürmüştü biçimlendirme sonra düzeldi

4. Denetleme nasıl yapılyo?r
    ---
    Nasıl yaptın?

5. 1- İlk olarak Bilgisayarım 'dan format atmak istediğimiz belleği temsil eden sürücü harfini öğrenelim, benimki G: gözüküyor bundan dolayı sonraki işlemlerde G: sürücüsü üzerinden yapacağım siz kendi belleğinizin sürücü numarasınını kullanın.

2- Başlat>Çalıştır yapalım, karşımıza çıkan ekrana "cmd" yazıp tamam 'a tıklayalım.

3- Karşımıza ms-dos ekranı çıkacak, "format G:" yazıp enterlıyalım. Siz G: yerine format atmak istediğiniz usb belleğinin sürücüsünü seçin.

4- uyarı verince enterlıyalım.

5- İşlem % 'si dolduktan sonra resimdeki gibi bir uyarı alınca enterlıyalım.

Gördüğünüz gibi usb belleğimiz formatlandı.
    ---
    windows 7 de direk arama yerine cmd yazıcan
    ---
    cmd den usb biçimlendirme:oke:
    ---
    olursa yazarsın:)

6. Ben ssd biçimlendirmeyi deneyecem.

7. Ben ssd'de deneyecem bi sorun çıkarmı acaba :hmmm

8. bilmem ben konu açana dedim

9. Nasıl diye ben sordum ama :kıskıs:

10. ben bulamazsa diye açıklama yaptım ama senin de işine yararsa sıkıntı yok ama ssd için olur mu bilmem

11. format G: yazdım acces denied dedi :hmmm

12. İstediğin sürücüye sağ tıkla "Özellikler >> Araçlar >> Şimdi Denetle" sonra iki kutucuğu işaretle tarat ne kadar sürerse...
    Bittikten sonra önemli olan dosyalarını al, biçimlendir..

Bu arada imzana bayıldım! :islik

13. hangi kısımda ssd onu yazıcan e ise g yerine e, f ise g yerine f

14. G'de galiba o nfts veya fat/32 için heralde benim ssd raw formatında :)

Yüklüyor...
19/09/2018 - 01:06