flash belleğim biçimlenmiyor içindekiler silinmiyor birşey kopyalanmıyor yardım edin :''(

Sponsorlu Bağlantılar

dragonbora

dragonbora

Üye
    Konu Sahibi
flash belleğim biçimlenmiyor içindekiler silinmiyor birşey kopyalanmıyor yardım edin :''(

Xp bilgisayarımda oldu bu birşey atıyodum garip bişey oldu ve böyle kaldı biçimlenmiyo hp nin programıylada biçimlenmiyo lütfen yardım edin. Bu arada çok saçma bişey var :D:D flash bellek 4 gb 2.32 gb boş diyo içinde toplam 7gb'a yakın dosya var :D virüsten olabilir
silmeye kalkınca sistem dosyası falan diyor sil diyince isim çok uzun diyo ne alaka .s.s

Karanlık97

Karanlık97

Üye
Virüs değil yanlış, ilk olarak denetleme yap iki tikide işaretleyip ne kadar uzun sürer ise de sürsün bekle onarsın o kendisi. Ondan sonra önemli ise dosyaların al ve biçimlendir bu kadar eğer işe yaramazsa belleğin yazma işlemi bozulmuş.

achambo

achambo

Üye
konsoldan komutla biçimlendirme yapmıştım benzeri bana olmuştu 5 dk sürmüştü biçimlendirme sonra düzeldi

Uhops

Uhops

Üye
Virüs değil yanlış, ilk olarak denetleme yap iki tikide işaretleyip ne kadar uzun sürer ise de sürsün bekle onarsın o kendisi. Ondan sonra önemli ise dosyaların al ve biçimlendir bu kadar eğer işe yaramazsa belleğin yazma işlemi bozulmuş.
Denetleme nasıl yapılyo?r
konsoldan komutla biçimlendirme yapmıştım benzeri bana olmuştu 5 dk sürmüştü biçimlendirme sonra düzeldi
Nasıl yaptın?

achambo

achambo

Üye
1- İlk olarak Bilgisayarım 'dan format atmak istediğimiz belleği temsil eden sürücü harfini öğrenelim, benimki G: gözüküyor bundan dolayı sonraki işlemlerde G: sürücüsü üzerinden yapacağım siz kendi belleğinizin sürücü numarasınını kullanın.

2- Başlat>Çalıştır yapalım, karşımıza çıkan ekrana "cmd" yazıp tamam 'a tıklayalım.

3- Karşımıza ms-dos ekranı çıkacak, "format G:" yazıp enterlıyalım. Siz G: yerine format atmak istediğiniz usb belleğinin sürücüsünü seçin.

4- uyarı verince enterlıyalım.

5- İşlem % 'si dolduktan sonra resimdeki gibi bir uyarı alınca enterlıyalım.

Gördüğünüz gibi usb belleğimiz formatlandı.
windows 7 de direk arama yerine cmd yazıcancmd den usb biçimlendirme:oke:olursa yazarsın:)

Uhops

Uhops

Üye
1- İlk olarak Bilgisayarım 'dan format atmak istediğimiz belleği temsil eden sürücü harfini öğrenelim, benimki G: gözüküyor bundan dolayı sonraki işlemlerde G: sürücüsü üzerinden yapacağım siz kendi belleğinizin sürücü numarasınını kullanın.

2- Başlat>Çalıştır yapalım, karşımıza çıkan ekrana "cmd" yazıp tamam 'a tıklayalım.

3- Karşımıza ms-dos ekranı çıkacak, "format G:" yazıp enterlıyalım. Siz G: yerine format atmak istediğiniz usb belleğinin sürücüsünü seçin.

windows 7 de direk arama yerine cmd yazıcancmd den usb biçimlendirme:oke:olursa yazarsın:)
Ben ssd biçimlendirmeyi deneyecem.

Uhops

Uhops

Üye

Ben ssd'de deneyecem bi sorun çıkarmı acaba :hmmm

Karanlık97

Karanlık97

Üye
format G: yazdım acces denied dedi :hmmm

İstediğin sürücüye sağ tıkla "Özellikler >> Araçlar >> Şimdi Denetle" sonra iki kutucuğu işaretle tarat ne kadar sürerse...
Bittikten sonra önemli olan dosyalarını al, biçimlendir..

Bu arada imzana bayıldım! :islik