Firefox Quantum 57.0.4

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Firefox Quantum 57.0.4
Mozilla Firefox ya da kısaca Firefox, Mozilla Vakfı tarafından geliştirilen özgür bir ağ tarayıcısıdır.

| | ~30.0 MB (Freeware)
| | ~55.0 MB
| 52.4 MB
|

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Dogus Pertez ve PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Mozillanın tarihe geçen en büyük güncellemesi...Sabahtan beri bakıyorum güncelleme gelmedi :)
Önümüz ay gelecek güncellemede, aynı teknolojiyi android cihazlarada geleceği söyleniyor...
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: ANIL
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Bu yeni sürümde tor da bulunan bazı özelliklerde eklendi.
Seçenekler > gizlilik ve güvenlik > erişilebilirlik hizmetlerinin tarayıcıma erişmesini engelle (işaretleyin)
Hem güvenlik-gizlilik sağlanıyor, hemde minimalde olsa hız artışı sağlıyor, siteler sizin konum vb. verilerinize erişemiyor...

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Teşekkürler

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Eski eklentiler olmadan çok kullanıcı küsecek. Bakalım nasıl olacak, inşallah tutarda tarayıcı pazarında rekabeti güçlendirir, biz faydalanırız.

• Beğen
Tepkiler: Buğra, TheNightMare. ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Eski eklentiler olmadan çok kullanıcı küsecek.
Eklentilerin önde gelenleri, yaklaşık 2 aydır yeni teknoloji için güncellendi.Yapacak birşey şuan yok, güvenlik amaçlı yaptılar.
Benimde sevdiğim bir eklenti vardı, gerekli lokasyona attım mozilla eski diyerek yüklemedi. Ben yeni arayüzü çok sevdim...

• Beğen
Tepkiler: Mobilator
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Koyu tema ile çok daha güzel görünüyor arayüz başarılı olmuş. Hız konusunda ise söyleyecek bir şey yok denemelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, PALA., TheNightMare. ve 1 kişi daha
Buğra

Buğra

Admin
Koyu tema ile çok daha güzel görünüyor arayüz başarılı olmuş. Hız konusunda ise söyleyecek bir şey yok denemelisiniz.
Yıllardır bilgisayarda Chrome
Mobilde Habit Browser kullanıyorum.
Bakalım bilgisayarda birde bunu deneyelim :eller:
Tarayıcı arayüzü neden İngilizce :hmmm

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve ANIL
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Yıllardır bilgisayarda Chrome
Mobilde Habit Browser kullanıyorum.
Bakalım bilgisayarda birde bunu deneyelim :eller:
Tarayıcı arayüzü neden İngilizce :hmmm

Tr sürümü yüklersen arayüz Türkçe sıkıntı yok :D

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
Widows XP'yi desteklemiyor.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Widows XP'yi desteklemiyor.
Evet güvenlik güncellemelerini microsoft kestiği için, mozillada vista ve xp desteğini kesdi, bunu daha önce duyurmuştu...
Xp nin güvenlik zafiyeti malum, sanki microsoft desteği olunca çok güvenli oluyor...
O kadar önem veriyor ki adobe flash player gibi açıklarıyla ünlü yazılım yüklü geliyor w10 da...
Portable sürümünü deneyin belki o işinizi görür...

Son düzenleme:
  • Beğen
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Quantum kelimesini görünce yüklemek istedim nedense :D

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
57.0.1 sürümüne güncellendi.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli, PALA. ve TheNightMare.
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
57.0.2 sürümüne güncellendi.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Önceden indirme butonunu vs en sol üste sekmelerin yanına koyardım. 57'den beri oraya herhangi bi öge ekleyince yeni sekme butonu en sağa gidiyor. Arayüzü varsayılana sıfırlamadan da eski yerine gitmiyor. Ne zamandır kullandığım şekilde kullanamıyorum arayüzü bu sorunu yaşayıp çözen varsa çözümü yazarsa çok memnun olurum.

PALA.

PALA.

Üye
Önceden indirme butonunu vs en sol üste sekmelerin yanına koyardım. 57'den beri oraya herhangi bi öge ekleyince yeni sekme butonu en sağa gidiyor
Bu tip bir sorun bende yok, arada boşluk-ayraç olabilir belki...
Arayüzü varsayılana sıfırlamadan da eski yerine gitmiyor. Ne zamandır kullandığım şekilde kullanamıyorum arayüzü bu sorunu yaşayıp çözen varsa çözümü yazarsa çok memnun olurum.
Şuan en ideali siyah yada açık temayı kullanmak...
Malesef default temada sorun var. Default yaptığınızda pencereler kayboluyor, çok saçma bir hata var...
Benim yaşadığım farklı bir sorun var, çerezleri felan silince bir uyuşukluk oluyor sağ tık menü ekranı kaplıyor. Malesef bu sorunu firefox nightly ye geçen ay rapor ettim ama düzelme yok. Yıl başından sonra çıkacak 58. sürümde düzelir belki...

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Malesef default temada sorun var. Default yaptığınızda pencereler kayboluyor, çok saçma bir hata var...
Evet sorunu çözdüm sorun windows 10 daki pencere yönetimindeki bir bug sebebi ile oluyor. Pencere renklendirmesini ve saydamlığı devredışı yaptığımda sorunsuz çalıştı.Ayrıca yeni çıkan w10 1709 sürümünde sorun aşılmış durumda...
Sistemi epey düzelttiler ama temiz kurulum yapmanız şart diyebilirim yoksa eski reg ayarları işleyişi sekteye uğratıyor.
Şuan 1709 sürümünde görev zamanlayıcıda bug mevcut microsofta telefon açtım, durumla ilgilendiler...
Hayırlısı bakalım 2018de eksikleri tamamlanacak gibi...
Benim yaşadığım farklı bir sorun var, çerezleri felan silince bir uyuşukluk oluyor sağ tık menü ekranı kaplıyor. Malesef bu sorunu firefox nightly ye geçen ay rapor ettim ama düzelme yok.
Bu sorunuda kısmen çözdüm, sorun ublock originden kaynaklanıyormuş...

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
57.0.3 sürümüne güncellendi.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve TheNightMare.