Fındık In Faydaları

 • 6 Nisan 2013
 • 581 Okunma
 • 16 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. FINDIK:

  Demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller, Protein ve E vitamini açısından oldukça zengin bir besin olan fındık, kalp ve damar sağlığı için çok önemli olan doymamış yağ açısından da zengindir. Ayrıca, B grubu vitaminler bakımından da zengindir.

  Fındığın Faydaları:

  Çok iyi bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Fındık, kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kolesterolü düşürür. Kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur. Düzenli olarak her gün fındık yemek Kalp krizi geçirme riskini azaltmakta çok etkilidir. Kansızlığa iyi gelir. Vücut ve kemik gelişimini destekler. Hamilelerin hem kendileri için hem de doğacak çocuk için fındık yemeleri çok faydalıdır. Cinsel gücü arttırır. Varislere iyi gelir. Fındık, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıklarına da faydalıdır. Ayrıca, cildi güzelleştirir.

  Fındık Nasıl Kullanılır?

  Fındık yaş ve kuru olarak tüketilebilir. Fındığın yağı da tüketilir. Yaş fındık fazla yenirse ishal yapar. Fındık yağı böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur. Böbrek ağrılarına iyi gelir. Ayrıca, bağırsak kurtlarını düşürür. Bununla birlikte, yüksek tansiyon ve midesinden şikâyeti olanların fazla kullanmamaları tavsiye edilir.
   


  Yazan: hikmet366
 2. :tşk: fındık severim.
   
 3. o sen ne diyon biz kendimiz topluyoruz kurutuyoruz patoza veriyoz tekrar kurutuoz satcamızı satıoz kendimize 50 100 ayırıyoz :rica:
   
 4. :tşk:
   
 5. Rica ederim
   
 6. Fındığın yarari diyince erkeklerin %90 ının aklina ayni sey geliyor neden acaba :)
   
 7. ne gibi benim aklıma gelmedi
   
 8. samsunda'damı yetiştiriyor bilgi için :tşk:
   
 9. Erkeklerin diyor zaten :ehe
   
 10. yoq Giresun.samsun Karadeniz Bölgelerinde yetişiyor en çok :rica:
   
 11. benseni samsunlu biliyordum :D
   
 12. ewet samsunluyum ki :hmmm
   
 13. Bizim buralardada yetişir
  :tşk:
   
 14. rica ederim
   
 15. Fındık Hergün YERim :tşk:
   
 16. fazlası Zarar Dikkatli Ye :rica:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14/12/2018 - 22:10