Fiesta & Polo & Yaris & Punto Hangisi Daha Iyi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Fiesta & Polo & Yaris & Punto Hangisi Daha Iyi?
2012 2013 Arası modellerin
Hangisi Alınmalı ve Hangisi daha iyi?
Nedenleri ve artıları eksileri ile yazarsanız hepimiz bilgi sahibi oluruz.!
Şimdiden tüm arkadaşlara teşekkürler.......

Fatic

Fatic

Üye
Fiesta yada polo arasnda tercih yap fiesta 1 adm öne ckar çünku polo golfun yaninda biraz ezik kaliyor birde yeni clioyu ekleyebilirsn tasarm bence çok iyi olmus.

Enes

Enes

Üye
2 yıl fiesta kullanmış biriyim. Ayrıca poloyu da test etme imkanım oldu. Yarisi tasarım olarak ben direk kafadan eliyorum. Punto hakkında pek bişey diyemem. Ayrıca size dizel mi lazım benzinli o da önemli.
Ama hem dış tasarım hem de iç mekan tasarımıyla fiesta önde.

Sürüş dinamikleri olarak bakarsanız yeni Polo biraz olmamış sanki yüksek süratte direksiyon boşluğu çok fazla araba tam olarak tepki vermiyor direksiyon ama şehir içi kullanım çok rahat. Fren standart olması gerektiği gibi iç kalite güzel ama baya bi sade. (Kişiye göre değişir tabi ama baya bi sıkıcı.)
Fiestada ise aydınlatma rekleri ve gösterge paneli güzel. Direksiyon yüksek hızlarda gayet tepkili ve sert. Sürüş olarak da rahatsız edici bir durum yok. Yol tutuşu iyi.

Aklıma gelenler bunlar şimdilik. Yaris ve Punto sürmedim
Dizel bi Yaris almaya kalktığınızda 52.000 gibi bi fiyat çıkıyo karşına bu enteresan uçuk bi fiyat
Dizel Punto 44.000
Dizel Fiesta 44.000
Dizel Polo 44.000

Bu arabaların ortak eksi yanı donanım yoksunu arabaların yüksek fiyatlardan satılması.

Fiesta alcaksan 1.6 1.4 ve 1.25 olmak üzre 3 atmosferik motor ve 1 ecoboost (turbolu 1.0 ) motor seçeneği ve 1.5 TDCI dizel seçeneği var. (ancak 1.6 motor sadece otomatik şanzımanla alınabiliyor).

Polo alcaksanız 1.2 ve 1.4 olmak üzre 2 tane atmosferik motor 1.4 TSI (turbolu) motor seçeneği var 1.2 ve 1.6 TDI olmak üzrede 2 dizel motoru var.

Son düzenleme:
theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Fiesta karar verdim ama
Fiesta fiyatlari şöyle
1.25 benz 33.000
1.4 Benz titanyum 37000
1.5 Dizel 40800
1.5 Titanyum 42800

Böyle fiyat verdiler
Arac 2013 oluyormus
2014 malesef olmuyor
yılbası sonrası alırsan olur ancak diyorlar
Sizce fiyatlar nasıl dizel ostiyorum ama titanyum cok iyi nakit sıkıntılı
30000 im var
10.000 de kardesimden aliyorum
40.000 sizce ne yapayim

Enes

Enes

Üye
Yeni düzenlemelerle artık araç yılı üretim tarihiyle olacak yani 2013 üretimi bir aracı 2014 tescilletemiyorsunuz. Sene sonu kampanyasıyla alayım da showroom da dursun yeni yılda tescil edip 1 model yeni olsun işi bitti yani.
40.000 gibi bir fiyat Tdcı için iyi ama biraz daha sağlam pazarlığa oturmak gerek sanırım. :) Tdcı motor yakıtta cidden çok cimridir. Ancak titanyum olmayınca araç size çok boş ve itici gelecektir evet öyle oluyor.
Ama titanyum olsun istiyorsanız 1.4 benzinli alırsınız bir süre kullanıp lpg ye geçersiniz. Yeni lpg sistemleri aracı pek de güçten düşürmüyor.
Yani motor seçeneğini değiştirip aracı donanım olarak yükseltirsiniz. Titanyum yanında x paket de var iyi opsiyonlar var bir ara bunun titanyum alana hediye edildiğini işitmiştim ama halen devam ediyor mu bilemiyorum. Dediğim gibi siz pazarlıkta bastırın olmadan olmuyor :)

Son düzenleme:
theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
1.2 motor sizce nasil arkadaslar
Veya 1.4 titanyum
Sizce dizele okadar para baglanirmi
Veyahut
2012 eski kasa dizel mi? 30.000
Tl dizel ama eski kasa
sizce yeni kasa almak daha mantikli mi?
Fiyatlar dusermi
2014 sonrasi fiyatlar artar mi dusermi ?
Sifirlarda
Kafam cook karisik
Yardimlariniza ihtiyacim var

Enes

Enes

Üye
1.2 motora pek yanaşmanızı önermem 1.4 her zaman idealdir. Hele 1.2 motor atmosferikse hiç yanaşmayın derim illallah edersiniz.
Dediğim gibi fiyat sıkıntıysa ve araç donanımlı olsun diyorsanız ve çok da kilometre yapmayacaksanız kesinlikle 1.4 benzinli titanyum.
Ancak ben çok fazla gezerim aracın kilometresi aşırı artar üstünden inmem diyorsanız dizel almak şart olur.
İkinci el araçlarda tamamen araca bağlı bu durum alıp almamak beğenip beğenmemek.
Fiyatarda bi düşüş beklemeyin zam yemeye devam ediyo araçlar sürekli.

fk555897

fk555897

Üye
Bence Polo daha iyi.

theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Bence Polo daha iyi.

Polo benimde aklimda
Yalniz kac yildir ayni kasa
Yeni kasa cikti cikacak sanirsam
Cikartilirsa bunlarin fiyati geriiler tahminimce
Yalniz fiesta kasli tasarimiyla daha dikkat cekici bir otomobil
Bu ara
Abim ve arkadaslarda
Kedi göz MERCEDES al o paraya daha komforlu arabaya bin diyorlar
28000 tl ye kedi göz sizce nasil olur

fk555897

fk555897

Üye
Polo benimde aklimda
Yalniz kac yildir ayni kasa
Yeni kasa cikti cikacak sanirsam
Cikartilirsa bunlarin fiyati geriiler tahminimce
Yalniz fiesta kasli tasarimiyla daha dikkat cekici bir otomobil
Bu ara
Abim ve arkadaslarda
Kedi göz MERCEDES al o paraya daha komforlu arabaya bin diyorlar
28000 tl ye kedi göz sizce nasil olur
Çok eski model olmaz mı? Ayrıca Seat Leon'a bakmanı tavsiye ederim. Güzel bir arabaya benziyor.

oznkrts

oznkrts

Üye
Bence ikinci elde olsa volkswagen den şaşma biz 2013 model ikinci el scirocco aldık şimdi 5 yıl sonra bile satsak eminim ya aynı fiyata yada daha üstüne satarız altın gibi marka zarar etmezsin :P

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Fiesta çok sorunlu bi araç gün içerisinde çok degisik arıza uyarıları aldıgmız oldu yol bilgisayarından.Yaz aylarıydı araca biraz su tuttuk her defasında 'motor arızası' uyarısını aldık.Bir de yürüyen aksam çok hassas Tekirdağ-Çankırı git gel yaptık Eldivan taraflarından kırsal yollardan gittik ama bu kadar da olmaz sag ön ve arka jant yamulmus arka teker patladı haliyle ön tekerin de jant kapagı fırlamıs yamulmadan dolayı.
Bugün sıfır arac asla alınmaz bence.Bunlar b sınıf araç ve dizel almaya kalksan 40 binin kapısı.
İkinci el al ve temiz bi polo bak.Konforlu ve tasarrufludur.Tasarruf demisken 1.3 mjet 90 hp punto gibi cimri olamaz hiç biri ama aralarında polo daha iyi bir tercih.

oznkrts

oznkrts

Üye
Fiesta çok sorunlu bi araç gün içerisinde çok degisik arıza uyarıları aldıgmız oldu yol bilgisayarından.Yaz aylarıydı araca biraz su tuttuk her defasında 'motor arızası' uyarısını aldık.Bir de yürüyen aksam çok hassas Tekirdağ-Çankırı git gel yaptık Eldivan taraflarından kırsal yollardan gittik ama bu kadar da olmaz sag ön ve arka jant yamulmus arka teker patladı haliyle ön tekerin de jant kapagı fırlamıs yamulmadan dolayı.
Bugün sıfır arac asla alınmaz bence.Bunlar b sınıf araç ve dizel almaya kalksan 40 binin kapısı.
İkinci el al ve temiz bi polo bak.Konforlu ve tasarrufludur.Tasarruf demisken 1.3 mjet 90 hp punto gibi cimri olamaz hiç biri ama aralarında polo daha iyi bir tercih.

Diger sorunlarla ilgili servisle görüşüp halledebiliyosunuz şahsen bende kullandım gerçekten güzel araç hızlanması vs ama jantlar çelik degilse hangi araba olursa olsun kasisli yolsa jantların yamulma ihtimali vardır şimdi kango tipi araçlarda bile kapak takanı tokatlıyolar öyle diyim yani :D

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Amortisör sistemi sıkıntılı yumusak biraz zangır zangır oynuyo en ufak bi kasiste.1500 lira ekstra para cekiyolar çelik janta ne geregi var fiesta zaten şık bi araba :naughty:
Fiestaya yöneldiysen dizelin fiyat handikabından dolayı sakın benzinli ecoboosta yönelme 1.200 km sehirdısı yolda 750 lira yakar seni de yakar :D

Enes

Enes

Üye
Kesinlikle polo fiestanın gerisinde sürüş dinamikleri olsun tasarım olsun. Sattığımız fiesta taş gibiydi maşllah sorun falan da çıkartmadı 1-2 araçta sorun çıktı diye hepsi mi kötü ? Aliminyum alaşım jant bile yamulup kırlırken ... Ayrıca Polo ve Fiesta Leon ile kıyaslanamaz bile.

Ama bu sadece polo ve fiesta karşılaştırması için. Focus mu Golf mü ? Tabi ki Golf. Passat, Jetta ve Caddy'de sınıfının iyi araçları. Ama Polo kesinlikle değil.

Shorty Meeks

Shorty Meeks

Üye
tabiki polo çünkü daha kaliteli daha akıcı daha hızlı

Enes

Enes

Üye
Daha hızlı ? Daha akıcı ? Daha kaliteli ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt