FELSEFE yapma banaaa soru1

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
xxcepkoxx

xxcepkoxx

Üye
    Konu Sahibi
FELSEFE yapma banaaa soru1
bir iki sor
1) yalan soyleyen biri gelip sana "yalan söylüyorum" derse yalan söylemişmi olur doğr soylemişmi olur

2)imkansız diye bişey yoksa . İmkansızın olmas imkansız oluyor bu durumu açıkla.

HaqperesT

HaqperesT

Üye
cevap bir: adamın sürekli yalan söylemediği anlaşılır.
Cevap iki: mümkün, muhal ve vacipul vücud kavramları ile bu açıklamak lazım . Kavramsal olarak imkanlı ve imkansız vardır. Gerçeklikte ise muhal yani imkansız yoktur(mevcud değildir) zaten ve sadece kavramsal olarak tanımlıyoruz. Dolayısıyla sadece imkanlı vardır gerçekte.

xxcepkoxx

xxcepkoxx

Üye
    Konu Sahibi
yanlış cevap kardeş :D

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Felsefe yapma bana :d:

• Beğen
Tepkiler: SHS
xxcepkoxx

xxcepkoxx

Üye
    Konu Sahibi
Sana göre yanlış bana göre doğru. Felsefe bu. Kendince yanlış dediğine göre bunun bir cevabı var yani.
Ne olcaktı biliyormusun cevap 1 sorununki "cevabı yok"2 sorununki "imkansız diye bişe var"

HaqperesT

HaqperesT

Üye
adam yalan söylüyorum demesi doğru bir söz. Dolayısıyla cevabı var yani adam tam bir yalancı değil. Eğer tam bir yalancı olsaydı yalan söylemiyorum demesi lazımdı.
Imkansız var olamayandir yani yoktur sadece ontolojik bir terimdir.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
felsefe güzel ders aslında. Ilk sınavından 15 almıştım. Sonra zevkli gelmeye başladı :D

mstf_l

mstf_l

Üye
felsefe güzel ders aslında. Ilk sınavından 15 almıştım. Sonra zevkli gelmeye başladı :D

Bana da basta sıkıcı geliyordu gerci hala sıkıcı ama okumayı sevdigimden mi ne soruları cozmek eglenceli geliyor

nefret_42

nefret_42

Üye
Çok eğlenceli geliyorsa kardeşim bana sunu açıkla :)

Sosyalist Bir devlette, Devletin polisleri artık doktorlardır cümlesi ile neden bahsediyorlar ?

ares3562

Üye
1)dogru söylüyor

sincarezindan

sincarezindan

Üye
bence felsefe cok sacma bir ders cok sIKIci geciyor

kol@j

kol@j

Üye
1. yalan söyleyenler çıkarları için yalan söyler, yalan söylüyorum derlerse bu onların doğru olduğunu değil bir çıkar güttüklerini gösterir

2. imkansız diye bir şey yoktur, yani imkansızlık içinden kurtulmak her zaman mümkündür... bu bir tanımlama ihtiyacından çıkmıştır...
varlıkları tanımlıyoruz, olmayan şeylere de "yok" tanımlaması yapıyoruz. sanki "yokluk" da bir varlıkmış gibi isim alıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt