FAtih Hoca'dan Tarihi Ropörtaj

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
FAtih Hoca'dan Tarihi Ropörtaj


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa maçının ardından 'tarihe geçecek' bir röportaj yaptı. Tek kelime futbol konuşmayan Terim "Bu ülkede kardeş kardeşi vuruyor, kan gövdeyi götürüyor. Nasıl futbol konuşayım?" dedi

Maçla ilgili tek kelime konuşmayan ve Gaziantep'teki terör saldırısını saldırısını lanetleyen Fatih Terim "Bu ülkeye neler oluyor. Yazıklar olsun. Tek kelime futbol konuşmak istemiyorum" dedi.

Fatih Terim yayıncı kuruluşa verdiği "tarihe geçecek" röportajında şunları söyledi:

"Açıkçası 'Güzel güzel konuşayım' diye aşağı indim ama maçtan sonra Gazientep olaylarını duyunca vazgeçtim. Bir yere ateş düşmüş, ülkede kan gövdeyi götürüyor, kardeş kardeşi vuruyor... 'Sevinçliyim' demeye utanıyorum. Bu ülkeye ne oluyor? İnanın futbol konuşmak içimden gelmiyor. Bunlar vatan evladı değil mi? Bunların anası babası yok mu? Bu ülke nereye gidiyor? Yazıklar olsun. Tamam futbol konuşalım ama ben bu akşam futbol konuşmak istemiyorum. Ülkede bombalar atılıyor, toplu katliamlar oluyor. Öyle 'Kınıyorum' falan da yok. Öldük bu 'Kınıyorumlar' yüzünden! Röportaj yapacak durumum yok. Moralim çok bozuk. Bu ülkenin ay-yıldızını ben de taşıdım. Şimdi burada 'Sağdan geldi, soldan gitti' mi diyeyim? Benden bu akşam hiçbir şey beklemeyin."

"BÖYLE OLACAKSA FUTBOL OYNAMAYALIM"
Maç sonrası düzenlenen basın toplantısına oldukça moralsiz bir şekilde gelen Fatih Terim ''Kaka ile, Engin Baytar ile, maçla ilgili sorularınızın hepsine cevap vereceğim ama Gaziantep'teki olaydan sonra, durumum şimdi yorum yapmak için müsait değil. Başka bir gün Florya'ya gelin, bunların hepsinin yanıtını vereyim'' dedi.

Maçtan sonra duydukları şeylere bir insanın Türk olup da üzülmemesinin mümkün olmadığını dile getiren Terim, ''Yazıklar olsun. Bu ülkeye ne oluyor? Şimdi 3 puan aldık diye göbek mi atayım? Milletin evine ateş düşmüş. Her gün 1 oluyor, 2 oluyor. Beyler nereye gidiyoruz? Böyle bir gecede, 'Kazandığımız için, 3 puan aldığımız için mutluyum, sevinçliyim' demeye utanıyorum. Böyle olacaksa spor yapmayalım, futbol oynamayalım'' ifadelerini kullandı.

BASIN MENSUPLARI TERİM'İ ALKIŞLADI
Yaşanan hadisenin ardından söyleyecek söz bulamadığını vurgulayan tecrübeli teknik adam, moralinin çok bozuk olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

''Onlar da ana baba evladı. Hiçbir ölüm olmasın. Bu ülkenin ananelerine, örflerine, kardeşliğine ne oldu?. Dinimiz bunu emretmiyor. 'Komşun açsa, sen tok duramazsın' denilen bir dinden geliyoruz. Belki sesimizi çıkarmıyoruz ama takip ediyoruz. Gazetelerin sadece arka sayfalarını okumuyoruz. Ülkemizde neler olduğuna biz de bakıyoruz. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Onlar da candır. Şimdi gelip ben nasıl maç analizi yapayım? 1-2 gün bana müsaade edin. Galip mi geldik biz? Maç sonu kaynar sular dökülmüş gibi olduk.''

Terim'in yaptığı konuşma, basın toplantısını izleyen medya mensuplarından da alkış aldı.
 


cardanadam

cardanadam

Üye
bir beşiktaşlı olarak fatih terimi ayakta alkışlıyorum
 
WaLLcoT

WaLLcoT

Üye
Fatih Terim (L) :turkiye:
 
Metalnemre777

Metalnemre777

Üye
bir anti gs fenerlisi olarak bu adami elinden öpüyorum...
 
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
O degil de bu eleman niye rahat durmuyo bu sefer sonsuza karısmıs >Pessimistic.
 
Jitou

Jitou

Üye
Fenerbahçeliyim ama bu adama saygı duyuyorum.Çok büyük bir insan
 
turaniaCCC

turaniaCCC

Üye
ağzına sağlık Fatih hocanın. Ama aZ bile söylemiş. Artık başımızdakilerin sabrı sözde değil özde taşmalı.
 
Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
Helal olsun Fatih Hoca'ya.
 
hidayet02

hidayet02

Üye
O degil de bu eleman niye rahat durmuyo bu sefer sonsuza karısmıs >Pessimistic.

Sabahleyin Moderatörleri Terör Yanlısı Olarak Suçlayan ve "Leş" Diye Hakaret Eden Bir Konusu Vardı Onu Şikayet Ettim ve Sonsuzluğa Karıştı. Neyin Peşinde Olduğunu Hala Anlamış Değilim...
 
CABBAR

CABBAR

Üye
Fatih hocam sonuna kadar haklı kim düşünür futbolu bu durumda. Biraz önce izledim haberi patlamadan 3-4 dakika önce 3 çocuk ve bebek kıl payı kurtulmuş ama daha sonra oradan geçen 4 çocuk kurtulamamış. Şeker toplamaya çıkmış o çocuklar. Bre caniler çocuk katilleri ne istersiniz suçsuz hayattan bihaber çocuklardan.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt