Farklı bir imei mesajı geldi. Yardım edin.

Sponsorlu Bağlantılar

oddish

oddish

Üye
    Konu Sahibi
Farklı bir imei mesajı geldi. Yardım edin.
Galaxy S3 kullanıyorum. Farklı bir imei nosu ile cihaz klonlanmış diye mesaj geldi. Arka kasadaki imei ile *#06# imeilerim aynı ama gelen mesajdaki imei bana ait değil. Bu mesaj niye benim telefonuma geldi. Sorgulattığım imei numarası ericson t65 model bir tele ait. Hayatımda hiç bu model tel de kullanmadım. Ne yapmalıyım bilen var mı? İmeilerimde sorun yoksa niye bana bu mesaj geldi? Yardım edin arkadaşlar. Tel 30 gün sonra kapanır mı?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
kapanmaz sorun yok, imei uyuşmuyorsa..

• Beğen
Tepkiler: oddish
-Emre

-Emre

Üye
hattınızı başka bi cihaza taktıysanız ve o cihaz da ikinci el satılıp imei kopyalandıysa gelir.

oddish

oddish

Üye
    Konu Sahibi
hattınızı başka bi cihaza taktıysanız ve o cihaz da ikinci el satılıp imei kopyalandıysa gelir.
Daha hiç ericson marka telefon kullanmadım. Diğer telefonum nokia 6600i. onun imeisi de kayıtlı. Bu mesaj yanlışlıkla atılır mı acaba?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Sahtekarlık olabilir takma

oddish

oddish

Üye
    Konu Sahibi
serdar_gs

serdar_gs

Üye
YASALTAKIP'ten geldi ama gönderdikleri mesajdaki imei bana ait değil. Bu mesajın geldiği telefonumu durduk yere kapatmalarından korkuyorum açıkçası...
eğer gelen imei şu an kullandığın telefonun imei si ile aynı olsaydı bi sor derdim ama bence gerek yok yinede içini rahatlatmak adına sor

oddish

oddish

Üye
    Konu Sahibi
eğer gelen imei şu an kullandığın telefonun imei si ile aynı olsaydı bi sor derdim ama bence gerek yok yinede içini rahatlatmak adına sor
Öyle yapacağım. Herkese teşekkürler arkadaşlar....

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
gelebilmekte o mesaj, ya bir sayıyı şaşırıyorlar yada sistemsel bir hatadan dolayı gelebilmekte, içeriğindeki bilgiler sizinle aynı olmadıltan sonra sıkıntıya gerek yoktur :)

• Beğen
Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
geçen sene telefon takasladım. bir iki gün sonra bana da öyle bir mesaj geldi aha dedim salak yerine koyulduk araştırdım falan adam verdiğim telefonun imeisini başka telefona atmış :D

• Beğen
u_cosar

u_cosar

Üye
kendi imei numaranı istersen burdan sorgula

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Bende telefonu aldığımda gelmişti şimdi sorun yok, boş verin

• Beğen
oddish

oddish

Üye
    Konu Sahibi
kendi imei numaranı istersen burdan sorgula
Sorgulattım. Telefonun kasasındakiyle aynı. Yani bir sorun yok. Ama bana gelen mesajdaki imei numarasının evdeki hiçbir telefonla alakası yok.

Buraxlive

Buraxlive

Üye
Aynı mesaj bana geldi gelen mesajdaki imei nin son iki harfi farklıydı benimki ile uyuşmuyordu ama telefon tam 1 ay sonra konuşmanın ortasinda kapandı şebeke gitti daha gelmedi imei iptal edildi. Eğer faturan varsa korkma kardeşim kapanınca btk ile iletişime geçip cihazın senin olduğunu kanıtlayıp açtırabilirsin.

u_cosar

u_cosar

Üye
Sorgulattım. Telefonun kasasındakiyle aynı. Yani bir sorun yok. Ama bana gelen mesajdaki imei numarasının evdeki hiçbir telefonla alakası yok.
o zaman herhangi bir sıkıntı yok :)

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Bizim 2008 yilinda aldigimiz sony ericson marka isimli bir telefonda basimiza geldi klonlanmis kapanacaktir diye 30 gun icinde kapatildi Neyse ki garantisi devam ediyodu ve garantinin bitmesine 2 ay kala biz bu telefonu iade edicez dedik ve zorla iade ettik paramizida aldik sunu soylemek isterim ki telefon alirken guvenilir yerlerden almaya bakin elinizde kalmasin telefonlar:):)

ecelik

Üye
Meraklanmayın cihazınız kapanmaz sim kartınızı kapanacak başka bir telefona takmışsınız onun mesajı gelmiş

bekkir19

Üye
Bana da bugün böyle mesaj geldi farklı bir imei acaba benim de kapanır mı imei ler uyuşmuyor lütfen yardımcı olun

Üst Alt