Ev Yapımı Roket

Sponsorlu Bağlantılar

GörkemBaba

Üye
    Konu Sahibi
Ev Yapımı Roket
Alüminyum bir ilaç kutusu (uzun ve nice olanlardan) alınır. Kutunun dibine bir delik açılır. Kibrit başları doğranarak içine konulur. Kutunun kapağı kapatılır. Daha sonra bir maşayla tutularak deliğin açıldığı kısım yakılan bir mumun alevinin üzerine tutulur. Kısa bir süre sonra kapağın büyük bir hızla fırladığı görülür ve çok sevinilir.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
size göstermek için normal su ile yaptım evde sirke limon tozu kalmamış. bide böyle bişeyi ilk defa
yapıp denedigim sonuçların ne olcagını bilemedigim için pek özenmedin siz daha iyisini yapıp geliştirin

25 30 cm şeklinde kare şeklinde karton parça kesip hazırlıyoruz. sonra köşeden kşeye çapraz katlıyoruz
katlamakta zorlanılırsa maket bucayla hafıf birinci katını çizerek katlanması kolaylaşır

Kartonu katladıktan sonra ortasına pet şişenin gircegi genişlikte delik açıyoruz. açılan delik pet şişeği bıraz sıkmalı bol olmayacak

Kanatların tek tek kesip yapıştıra bilirisınız faklı şekillerde olabilir en kolay bu şekilde yapıldıgı için böyle yapmayı tercih ettim
kanatların amacı şişenin yere tam dık olarak çakılması için füze süsü vermek için değil

buda füzenin tapası
:ehe 3. kattan aşagı attımızda şişe bu çivinin üsütüne düşecek kapagı delip
içindeki basınçlı gaz sıkışması burdan fışkırıp patlayacak.Burası önemli Civi fotograftaki gibi tam dik olmalı şişeyi düz yere koyup etrafında bir tur atıp çivinin dık oldugundan emin olmak lazım

1lt şişenin yarısına kadar su doldurdum yaklaşık 500g kadar agırlı var damdan aşşa 3metreden betan zemine attım :) düzenek çalışıyor.

Üst Alt