Etrafım Kafir Doluymuş YARDIM !!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
UpOneTR

UpOneTR

Üye
Kurani kerim mucize bir kitaptir.
“EY İNANANLAR!MÜMİNLERİ BIRAKIP DA KÂFİRLERİ DOST EDİNMEYİN!”(NİSÂ: 144)
“Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden her kim onları dost edinirse, o onlardandır.” (Mâide: 51)
Ayeti kerimelerine benzer ayetler mevcuttur kuran okuyan bilir :)
Bir de dost edinmememiz konusunda sahih hadis var
Kisi dostunun dini uzeredir salih insanlari dost edinin buyuruyor Allah resulu
Teşekkür ederim :-D
O zaman ben günahkarim
Çünkü islama inanmayıp çok iyiymser arkadaşlarımda var

HAM ZA

HAM ZA

Üye
Dost derken nasıl dost açıklar mısınız onu?
Takvalı insanlar,dini hassasiyeti en yuksek olan kisileri. Dost edinirken dini olcut alip kurani olcut alip ona gore yasayan insanlari dost edinmeli kafire karsi nazik ama mesafeli olmali asla dost olmamali

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
    Konu Sahibi
sevgili kardeşim,imanın olduğuna göre haddim olmayarak şunu belirtmek isterim:iman bir bütündür.bir kısmına inanırım bir kısmına inanmam diyemezsin.ergenlik yaşına gelmiş bir mümin,ergenlik çağına gelmiş karşı cins ile başbaşa kalamaz,haramdır.imanını korumaya çalışırken amel konularında da bilgilerini geliştirmelisin.lütfen yanlış anlama bunu evvela kendime bir öğüt niteliğinde söylüyorum.zamanımızda gerek eğitim alanında gerek çalışma alanında gerekse sosyal alanda kız erkek karışık olması olumsuz sonuçlara neden olmaktadır.dinimizin bu emri o zaman geçerli olduğu gibi bugün de geçerlidir.esselamu aleykum...

sorun birlikte çalışmamız değil birlikte olmamızda değil sorun ben dostça düşünürken karşı tarafın neden bana başka gözle bakmasıdır normalde bunu erkeğin yapması gerekmiyor mu ?
Benim gördüğüm dinine bağlı gibi gözüken arkadaşlarımında başı kapalı yada değil hepsinin bana farklı gözle bakmasıdır.
Onlarla aynı mekanda durmamak imkansızdır. Tek sorun dini kızlara yanlış anlatmaktır başı açık arkadaşlarım kapalı olanlara göre çok daha dine bağlı olduklarını gördüm konuyu bu ayrımlara getirmeyelim.

Bence kapalı açık ayrımları yapılmamalı bu özgür bir düşüncedir ayrıca görüntü değil kalbindeki iman insanı kurtarır

HAM ZA

HAM ZA

Üye
Teşekkür ederim :-D
O zaman ben günahkarim
Çünkü islama inanmayıp çok iyiymser arkadaşlarımda var
Onlari dine davet et uymazlarsa arkadasligini kes musluman vakurdur kimin gunahkar oldugunu Allah bilir tevbe et bol bol guzel kardesim :)
Unutmayin kusursuz olan Islamdir Şeriattir muslumanlar degil :)

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Onlari dine davet et uymazlarsa arkadasligini kes musluman vakurdur kimin gunahkar oldugunu Allah bilir tevbe et bol bol guzel kardesim :)
Unutmayin kusursuz olan Islamdir Şeriattir muslumanlar degil :)

Arkadaşlığı kesmicem ama gerekli uyarıyı yapınca illaki bi cevapları var o yüzden düşüncesine sayg8 duyarım
Bi yanlışı olmadı bana benim içinde sorun yok

HAM ZA

HAM ZA

Üye
sorun birlikte çalışmamız değil birlikte olmamızda değil sorun ben dostça düşünürken karşı tarafın neden bana başka gözle bakmasıdır normalde bunu erkeğin yapması gerekmiyor mu ?
Benim gördüğüm dinine bağlı gibi gözüken arkadaşlarımında başı kapalı yada değil hepsinin bana farklı gözle bakmasıdır.
Onlarla aynı mekanda durmamak imkansızdır. Tek sorun dini kızlara yanlış anlatmaktır başı açık arkadaşlarım kapalı olanlara göre çok daha dine bağlı olduklarını gördüm konuyu bu ayrımlara getirmeyelim.

Bence kapalı açık ayrımları yapılmamalı bu özgür bir düşüncedir ayrıca görüntü değil kalbindeki iman insanı kurtarır
Velhasil kardesim kizlari uzak tutmaya bak ozele de bakarsan sevinirim
Arkadaşlığı kesmicem ama gerekli uyarıyı yapınca illaki bi cevapları var o yüzden düşüncesine sayg8 duyarım
Bi yanlışı olmadı bana benim içinde sorun yok
Peygamberi duruş degil bu ama madem oyle yapacagim diyorsan Allah seni islah etsin ne diyim
Hakkini helal et genede

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
    Konu Sahibi
Velhasil kardesim kizlari uzak tutmaya bak ozele de bakarsan sevinirim

Uzak durmak imkansız :)
Onlar heryerde var çok düzgün kızlar bile arkadaş oldunmu bozuluyor anlaşılan şansıma kalmışŞeriat diyorsunuzda ne anlamda

HAM ZA

HAM ZA

Üye
Onlar heryerde var çok düzgün kızlar bile arkadaş oldunmu bozuluyor anlaşılan şansıma kalmış
Iste diyorum ki sen Peygamber efendimizin sunnetidir diye sunnetleri nasil kiliyorsan onun sunneti olan harama yaklasmaman lazim :)
Inan sana attigim videoyu izlesen fikrin degisecektir :)

babaaamet

babaaamet

Üye
ALINTIDIR...NEDEN PAYLAŞTIYSAMRakı şişesini evinize cebinizde saklayarak götürürseniz larla lar birlikte yanyana yaşarsınız. İnançlı vatandaş mahallede meyhane var diye başka yere taşınırsa yaşarsınız. Genç kız tutucuların korkusuna eve girmek için akşam karanlığının basmasını beklerse yaşarsınız. Üniversiteli kız okula türban yerine peruk takarsa yaşarsınız. İnanmayanlar Ramazan ayında sizinle beraber akşamlara kadar oruç tutar gibi aç susuz kalırsa birlikte yanyana yaşarsınız.
Ben bu ülkenin insanlarına anlatamıyorum. Bu düzen kavga edesiniz diyedir. Türkiye’de serbest, özgür, mutlu bir tane insan yoktur. Herkes bir şeylere katlanıyor. Ben Kuran okuyorum, üst kattaki ***** seyrediyor. Kim bu düzeni normal görebilir ya? Doğada hayvanlar birlikte yaşıyorlarmış. Nasıl yaşadıklarını görüyoruz.
Dindar bu durumdan memnun. Allah diyor, kutsal diyor toplumu susta durduruyor. Allahüekber deyip sakalını sıvazladığı zaman ateist korkudan donunu topluyor. Bakmayın görünüşteki serbestliğe, herkes durumundan korkuyor. Sözde yüzde doksan dokuzu Müslüman ülkenin sokaklarında alenen fuhuş pazarlığı yapılıyor. İddia ediyorum dindar insanlarımız İstanbul’da Taksim, Karaköy ve Aksaray’dan geçmiyorlardır.
Müslümanlıktaki “Buğuz etmek” belki de bunu anlatıyor. Zaten uzak durun anlamında. İslam kadının saçının telini bile göstermemesini istiyor, sahillerde yarı çıplak insanlar…Adamda ne din kalır,ne iman.
Adam Allah yok diyor, neden ben onunla birlikte yaşamak zorundayım ya! Arabistan kellesini kesiyor, ben birlikte yaşayacakmışım. Bu rezillik hep hoşgörü manyaklarının başının altından çıkıyor. Hoşgörüden bahseden adamı boğasım geliyor. Bu hoşgörücülerin sakallısı da zengin, ateisti de. Sitelerde yaşıyorlar, toplumsal baskıdan ya da günah çukurundan hiç etkilenmiyorlar.
Kardeşim Kerim Korkut’un dışındakiler sizlerin sorununu çözmüyorlar. Onlara göre affedersin kerhanenin elli metre ötesinde hoca ezan okuyabilir. Tutturmuşlar “Birlik ve beraberlik içinde…” Yine birlik beraberlik içinde ol ya. Birinizi Akşehir’in düzüne alırken ötekinizi Alaska dağları’na götürecek değiliz ki. Aynı ülkede yaşam anlayışlarınıza göre ayrı şehirlerde yaşayacaksınız.
Ülkemizde her yıl yüzlerce kadınımızın namus gerekçesiyle öldürüldüğü herkesçe malum. Ölen kadınlar serbest anlayışta öldürenler ise tutucu anlayışta. Ve bu kadınlar serbest anlayıştakilerin tutucularla birlikte yaşaması nedeniyle öldürülüyor. Dindarların bir arada yaşadığını düşünün. Herkes zaten kendince ahlaklı, kim kimi neden öldürecek. Öte yandan diyelim ki serbestler(özgürler) bir arada yaşıyor. Herkes zaten serbest, kim kimi neden öldürecek?
Denilebilir ki kocası tutucuysa karsı serbest; onu ne yapacağız? Yazılarımızı okuyanlar Ağaç Hareketi sistemlerinin 21 yaşına girmiş fertleri tek tek dikkate aldığını, aile, anne baba, kardeş, koca gibi bağlantıların bireyin yaşam tercihlerini etkileyemeyeceğini hatırlayacaklardır. Zaten biz serbest kadını yobaz kocanın elinde bırakacaksak bütün bunları boşuna yazıyoruz demektir.
İbadet edenler ibadetin tadına varamıyorlar. Adam Cuma kılıyor, hemen yanında sokakta çıplak bacaklı kadınlar geçiyor. Bu kişinin ibadeti düzgün olur mu? Ya da tersine adam böyle şeylere inanmıyor, özgür yaşamak istiyor. Sevgilisinin elini tutsa herkes bakıyor.
Ülkemiz çok geniş, kucak kucağa yaşamaya mecbur değiliz. Başlangıcından buyana Kerim Korkut’u takip edenler mega kentler şehir sistemlerimizi hatırlayacaklardır. 50 yıllık bir süre zarfında önce 10 adet mega kentin alt yapısını yapacağız. Sonra buralarda 74 milyon insanımızın yerleşimi başlayacak. İşte bu 10 adet mega kenti insanlarımızı düşünce ve anlayışlarına göre böleceğiz. Oruç tutan bir yerde, tutmayan bir yerde. Özgür bir yerde, dindar bir yerde; hiç kimse kimseden rahatsız olmayacak.

• Beğen
Tepkiler: HAM ZA
HAM ZA

HAM ZA

Üye
Onlar heryerde var çok düzgün kızlar bile arkadaş oldunmu bozuluyor anlaşılan şansıma kalmışŞeriat diyorsunuzda ne anlamda
Seriat islam nizamidir :) siyasi konusu cok tartisilir ancak seriati asla inkar etme maazallah dinden cikarsin

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
babaaamet

babaaamet

Üye
ENTERESAN OLDU...İMANI KORUMAKTAN NERELERE GELDİK...

• Beğen
Tepkiler: said32 ve HAM ZA
said32

said32

Üye
Uzak duramam konu eksikliklerim var hem onlardan uzaklaşsam bu sefer başka arkadaşlarım olacak eminim yine aynı şeyler olacak .Kimle arkadaş olsam başka gözle bakıyorlar.Heleki başı kapalı arkadaşlarım direk isteklerini yüzüme söylüyorlar bende onlar dinine daha bağlıdır sanıyordum : / Ne yani kız arkadaşım olmucak mı çok saçma : /

Şehvetle bakman bile zina sayılır. Olabilir fakat sen diyorsun vücudı istekler ağır basıyor dini unutuyorum diyorsun.O zaman zina yapmamak için bunları aklına getirme günaha girme, Zina bu..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: HAM ZA
HAM ZA

HAM ZA

Üye
Resmen ülkemizi böldünüz bune ya bence size katılmıyorum bu ülkede özgürlük olması en iyisidir ben sizin gibi yoldan geçen kızın bacaklarına bakmıyorum bakanlar zaten allaha inanmayanlardır sırf kızlara suçu atmak yanlış bir düşüncedir

Nûr, 30. Ayet: Mü'min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Bu davranış onlar için daha nezihtir. Şüphe yok ki, Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır.

Nûr, 31. Ayet: Mü'min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü'minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

Allahumme ecrima minen nâr!

• Beğen
Tepkiler: said32
HAM ZA

HAM ZA

Üye
Sana şer'i delil getiriyorum hala neyin pesindesin guzel kardesim ben muslumanim diyen kadin helalinden baska erkeklerin dikkatini cekemez !

Sen muslumanlara bakarak yasama bu dini

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
    Konu Sahibi
Benim kuzenlerim akrabalarımın başı açık ve dinlerine bağlılar herşeyin bir sınırı var onlar mini etek giymiyorlar ama başlarıda kapalı değil herşey dengeli

HAM ZA

HAM ZA

Üye
Ben tebliğimi yaptim kardesim imanda kaide kotulugu def edip iyiligi emretme esasdir. Icki icip namaz kilamazsin yok bu islamda. Yinede hakkini helal et hayirli aksamlar
dini baskı yapıldığı için ateistliği tartışıyorduk değil mi,unutmuşum...afedersiniz...
neyin dengesi bu anlamadım
Tartismaya gerek yok tatbikata bakip islam yasanmaz dinimiz bunu men etmistir

• Beğen
Tepkiler: said32
Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
    Konu Sahibi
dini baskı yapıldığı için ateistliği tartışıyorduk değil mi,unutmuşum...afedersiniz...
neyin dengesi bu anlamadım

Başı açık insanlara dinsiz gibi bakmak yanlıştır diyorum.

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Konu nereden nereye gelmiş. :bilmm

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Tr_SERGEN ve HAM ZA
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt