Haber Eski Sürüm Android Kullananlar Artık Google Uygulama Mağazasından Faydalanamayacak

Sponsorlu Bağlantılar

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
Eski Sürüm Android Kullananlar Artık Google Uygulama Mağazasından Faydalanamayacak
Eski Sürüm Android Kullananlar Artık Google Uygulama Mağazasından Faydalanamayacak

Google Android sistemi yeni sürüm işletim sistemleri çıkarırken, eski sürümleri de yavaş yavaş terk ediyor ve destek vermeyi bırakıyor.

Google Play Hizmetleri 10.2 sürümünün yayınlanmasıyla Gingerbread ve Honeycomb resmi olarak geride bırakıldı. Bu işletim sistemleri ile çalışan telefonlar artık mağazadan faydalanmayacaklar. Kısaca bu özelliğin kullanılamaması demek Android 2.3 sürümlerinin artık terk edilmesi anlamına da geliyor. Android ekosistemine şimdilik işlevsel olan en eski sürüm Android 4.0 Ice Cream Sandwich olarak görünüyor ama bu sürümün de suyu çok yakında ısınabilir. En popüler sürüm olan 5 yaşına gelmiş olan Jelly Bean ve Kit Kat bile çok yakında çeşitli sorunlarla karşılaşabilirler.

Öte yandan Google Google, geçtiğimiz Kasım ayında Android SDK 10.0'ı yayınladığında Android 2.3 sürümlerinin bu akıbeti hakkında küçük bir uyarıda yapmıştı. SDK 10.2 ve sonrası yeni gelecek sürümlerde Android işletim sisteminden bazı antika olmaya yüz tutmuş sürümlere desteğin duracağına artık kesin gözüyle bakabiliriz

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
yeni simgeyi beğenmedim ama eski sürümleri bırakmaları gerekli bir hareketti 2.3 kullanan da kalmamıştır herhalde (oyun uygulama kullanmayanlar hariç) bundan sonra da alanlar zaten en az 4.4 lü tel bulabilir

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, MAERKEK ve ibrahimbüyükdemir
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
yeni simgeyi beğenmedim ama eski sürümleri bırakmaları gerekli bir hareketti 2.3 kullanan da kalmamıştır herhalde (oyun uygulama kullanmayanlar hariç) bundan sonra da alanlar zaten en az 4.4 lü tel bulabilir
Valla 4.4 bile bana göre eskidi onunda fişini çekerler yakın bir zamanda

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çeksinler fişini eski yazılımların millet arka planda internet tüketen google play hizmetlerinden kurtulur. Dışardan uygulama yükler olur biter . Diğer gmail , drive vb . uygulamalar çalışacaktır herhalde

• Beğen
Tepkiler: ibrahimbüyükdemir
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
Çeksinler fişini eski yazılımların millet arka planda internet tüketen google play hizmetlerinden kurtulur. Dışardan uygulama yükler olur biter . Diğer gmail , drive vb . uygulamalar çalışacaktır herhalde
Bu Gidişle Android 4 Sürümünü Bile Öldürecek Google

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Artık 4.2.2 bile kalmadi.

• Beğen
Bülent872

Bülent872

Üye
2.3.6 takılıyorum hala Google başkan bilsin ki telefonu aldığım gün root atıp bütün Google Uygulamalarını silmiştim kısacası biraz işi bilen kişiler Googleyi Googleden önce silmişti, şekil yapmasına gerek yok zaten kullanılmıyor.Hafızası 190mb olan Android bir telefona +80mb Googlenin saçma Uygulamaları, biz sizi sileli çok oldu Google Bey.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve ibrahimbüyükdemir
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
6.0 Marshmallow En cok kullanılıyor.
Ben 6.0 kullanıyorum telefonuma Android 7.0 gelmesi küçük bir ihtimal ama Android 4.0 2012 senesinden beri var ve destek almaya devam ediyor yani bundan 5-6 sene daha Android 6.0 destek almaya devam eder

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
kralberk13

kralberk13

Üye
7.0 kullanıyorum hemen bitiremezler uzun bir yıl lazım :D

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
2.3.6 takılıyorum hala Google başkan bilsin ki telefonu aldığım gün root atıp bütün Google Uygulamalarını silmiştim kısacası biraz işi bilen kişiler Googleyi Googleden önce silmişti, şekil yapmasına gerek yok zaten kullanılmıyor.Hafızası 190mb olan Android bir telefona +80mb Googlenin saçma Uygulamaları, biz sizi sileli çok oldu Google Bey.
ibrahimbüyükdemir ben demiştim yukarıda da sizin aldığınız ilk günden sileceğiniz aklıma gelmezdi

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Konuya ilk yazdığım mesajta artık destek gelmeyecek kullanıcılar google ile alakalı her şeyi siler demiştim ya işte o işi bir üyemiz telefonu ilk aldığında yapmış o olaya dikkat çekmek istedim

• Beğen
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
Konuya ilk yazdığım mesajta artık destek gelmeyecek kullanıcılar google ile alakalı her şeyi siler demiştim ya işte o işi bir üyemiz telefonu ilk aldığında yapmış o olaya dikkat çekmek istedim
Şimdi Anladım Teşekkür ederim :D

AIS

AIS

Üye
Bence google android 5 bile desteği kesmeli. Eğer google böyle yaparsa firmalar cihazlarına destek verirler. Android 4.2.2 ile piyasaya sürülen bir cihaz android 6 almış. Ama android 5.1.1 ile piyasaya sürülen cihaz hala android 7 almıyor.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Bence google android 5 bile desteği kesmeli. Eğer google böyle yaparsa firmalar cihazlarına destek verirler. Android 4.2.2 ile piyasaya sürülen bir cihaz android 6 almış. Ama android 5.1.1 ile piyasaya sürülen cihaz hala android 7 almıyor.
Neco dur allahını seversen zaten ortalık karışık :d:

• Beğen
Tepkiler: AIS

Cadillac34

Üye
Bende Galaxy Ace'de hala 2.3.6 sürümünü kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bülent872

Üst Alt