Eski notebook değerlendirme

Sponsorlu Bağlantılar

saygınadam

Üye
    Konu Sahibi
Eski notebook değerlendirme
Arkadaşlar;
Bende bir tane bozuk acer notebook var ve bu gün de yeni bir toshiba celeron notebook aldım. Bu eski notebooktan yeni notebooka takarsan iyi olur diyebileceğiniz parça falan var mı değerlendirilecek ? Bu arada bide kullanmadığım masaüstü var oda aynı şekil

saygınadam

Üye
    Konu Sahibi
Bir notebooka birden fazla ekran ram takılıyormu ?

restmod

restmod

Üye
Ram uyumluysa takabilirsin bide hdd onun disinda biseyi kullanamazsin sanmiyorum

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Ram uyuşuyorsa takarsın , bir de Dvd sürücüyle işin yoksa onun yerine hard diski takabilirsin. Başka birşey takılacağını sanmıyorum.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ram muhtemelen 2 slottur. Celeron dediğine göre ram fazla değildir tahminimce tek slota takılıdır. Diğer slota ramleri takabilirsin. Ancak ramler uyumluysa tak. Bir de yeni ramlerin 1600'dür eskisi 1333 mesela o zaman 1333 hızında çalışır buna dikkat et. Ayrıca dvd kullanmayacaksan ve alan sıkıntın varsa hard diski dvd yerine takabilirsin. Eski notebook neden bozuk yani neresi bozuk ?

saygınadam

Üye
    Konu Sahibi
Ram sanırım iki slot. celeron n2830 işlemci, DDR3L, 4 GB Bellek.
İşlemci hızı: 2.16 GHz
"TOSHİBA SATELLİTE c50 b 13d"
Bu bilgisayarım.
4 gb var zaten, ikinci slotada bi 4gb ram daha taksam hızında ilerleme olur mu film falan izlemek intrnete girmek için ?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ram sanırım iki slot. celeron n2830 işlemci, DDR3L, 4 GB Bellek.
İşlemci hızı: 2.16 GHz
"TOSHİBA SATELLİTE c50 b 13d"
Bu bilgisayarım.
4 gb var zaten, ikinci slotada bi 4gb ram daha taksam hızında ilerleme olur mu film falan izlemek intrnete girmek için ?
Olmaz olsa da farkedeceğin bir hız olmaz. Zaten bu şekilde doluluk oranı %50'yi geçmez. Tabi kurduğun yazılımlara da bağlı. Ram ister 8 olsun ister 32 atıyorum 2 ramde 3 gb kullanıyor birinde 5 birinde 27 gb boş var farkı hissetmezsin. Hatta 8 ram daha iyiyse daha hızlı çalışır. Yani boyuttan çok hız değerlerinin önemi daha fazla. Ama tabiki takabilirsen ve eskisini kullanmayacaksan 8 yap. Farkı pek hissetmesende sistem daha rahat çalışır.

saygınadam

Üye
    Konu Sahibi
Olmaz olsa da farkedeceğin bir hız olmaz. Zaten bu şekilde doluluk oranı %50'yi geçmez. Tabi kurduğun yazılımlara da bağlı. Ram ister 8 olsun ister 32 atıyorum 2 ramde 3 gb kullanıyor birinde 5 birinde 27 gb boş var farkı hissetmezsin. Hatta 8 ram daha iyiyse daha hızlı çalışır. Yani boyuttan çok hız değerlerinin önemi daha fazla. Ama tabiki takabilirsen ve eskisini kullanmayacaksan 8 yap. Farkı pek hissetmesende sistem daha rahat çalışır.

Peki hocam benim ram 4gb, 1333 MHz, ben ikinci slota örneğin 4 gb 1600 Mhz taksam olur mu mhz yüksek olsa daha mı iyi ve uyar mı ?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Peki hocam benim ram 4gb, 1333 MHz, ben ikinci slota örneğin 4 gb 1600 Mhz taksam olur mu mhz yüksek olsa daha mı iyi ve uyar mı ?
1600 taksanda diğeri max 1333 çalışacaktır ve uyumlu çalışması için ikisininde aynı mhz'de çalışması gerekir. Yani 2133'de taksan o 1333 çalışır. 1600 hızını alamazsın.

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Toshiba ve acer. Uyumlu olacağını sanmıyorum ama içindeki parçaların üreticisi aynı ise olabilir.

@saygınadam birden fazla ram girişi varsa takarsın

Üst Alt