Eşarp Bağlama Modelleri

 • 25 Ağustos 2009
 • 29382 Okunma
 • 12 Cevap

 1. Eşarp nasıl bağlanır? Kaç çeşit eşarp bağlama vardır? Hangi yüze nasıl eşarp bağlanır? Hangi eşarp modeli nasıl takılır? Çok mu soru sorduk? O zaman sorduklarımızın hepsine cevap verelim

  Eşarp Bağlama Teknikleri

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki kez katlanır. Sonra tam ortadan enine katlanır. Boyna yerleştirilir. Açık uçlar boynun arkasından dolanarak katlı ucun içinden geçirilir ve öne doğru salınır.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Eşarp boyna yerleştirilir ve üst üste iki düğüm atılır. Uçlardan biri öne, diğeri arkaya doğru sarkıtılır.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde üçe katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Pliseli kısım ortalanır ve fiyonk şekli verilir

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Katlanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan birincisi, ortasından eşarp yüzüğüne geçirilir. Sonra diğer uç, yine ortasından, birinciye çapraz olacak şekilde yüzükten geçirilir.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, kadanan kenar yukan gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan biri eşarp yüzüğüne geçirilir. Diğer uç plise yapılır ve bu bölüm de yüzükten geçirilerek boyna yerleştirilir.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Kadanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır. Üçgenin önde kalan orta kısmı uç gibi çıkarılarak eşarp yüzüğünden geçirilir. Eşarp boynu sarana kadar uç çekilir.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Plise açılır ve oluşan dalgalar omuzun yan tarafına alınır.

  Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak düğüm atılır. Üstte kalan uç, düğümün arkasından dolanarak öne getirilir ve yerleştirilir.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Ortaya gelecek şekilde boş bir düğüm atılır. Sıkıştırılan düğüm çenenin altına gelecek şekilde, eşarp boyna yerleştirilir. Uçlardan biri boynun arkasından dolanarak öndeki düğümün içinden geçirilir, ikinci uç diğer taraftan dolanarak düğümün içinden geçirilir. Fiyonk şekli verilir.

  Ben bayıldım bu eşarplara ya :)Umarım sizde bayılmazsanız da beğenirsiniz :)
   


  Yazan: -YARINIYOK-
  MUHAMMED ve cozturk bunu beğendi.
 2. bayanlar için güzel bir konu... tşk.
   
 3. rica ederim ;)
   
 4. Benim İçin Çok İyi Oldu :)
  Kapanıcam Çünkü Teşekkürler.
   
 5. rica ederim aa ne güzel şimdiden hayırlı olsun
   
 6. İsteyerek Olmasada Teşekkürler :)
   
 7. kim zorluyorki :S
   
 8. Boşver :)
   
 9. bayanlara başörtü çok yakışıyor bence
   
 10. :) Yakışana Evet.
   
 11. sanada yakışacağından eminim;)
   
 12. kapanmak güzel bazı kapalılara özeniyorum çok şık giyinyorlar ama bana kapanmak yakışmıyo :(
   
 13. :vur

  tebrikler:D

  --------------- Ekleme ---------------


  katılıyorum bende bazen harika kapalılar görüyorum.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/02/2019 - 02:40