En ucuz wifili telefon

Sponsorlu Bağlantılar

dayannight

dayannight

Üye
    Konu Sahibi
En ucuz wifili telefon
fiyatı uygun olan wifi li hangi telefonları önerirsiniz bir de wifi özelliklerinde 7.2 Mbps,32 kbps ve 802.11 b/g yada 802.11 b/g/n yazıyor bunlar ne demek ne anlama geliyor bana yardımcı olurmusunuz

QZER29

QZER29

Üye
IEEE 802.11b

802.11b standardı, 2.4GHz ISM bandında gerçekleşen işlemler için tanımlanmış bir standarttır. DSSS modülasyonu kullanan RF kanalları sayesinde yüksek hızlarda daha uzak noktalara veri iletimine olanak sağlar. Bu standart IEEE'nin 802.11 orjinal standardından 5 kat daha fazla veri hızına ulaşarak saniyede 11 Mbit verinin iletilmesini mümkün kılar.

802.11b genellikle ofis ortamları, hastaneler, depolar ve fabrikalar gibi ortamlarda kullanılmaya oldukça uygundur. Özellikle konferans salonları, çalışma alanları ve kablo çekmenin tehlikeli olduğu noktalarda ağ bağlantısı sağlanması için uygun bir teknolojidir. Kısaca 802.11b, WLAN'lar mobilitenin gerekli olduğu ve orta hızlı ağ bağlantılarına ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır. 801.11 standartlarının diğer önemli özelliği de açık standart olmalarıdır.

IEEE 802.11g

802.11g standardı temel olarak 802.11b standardının bir uzantısıdır. Bu standart ile birlikte veri iletim hızı 2 kat artarak saniyede 22Mbit'e ulaşmaktadır. Böylelikle video uygulamaları da dahil olmak üzere, bir çok multimedya uygulaması desteklenebilir hale gelmektedir. Bu standardın 802.11b ile uyum konusunda belli noktalarda yetersiz kalmasından dolayı henüz çok fazla uygulaması ve destekleyen ürünler görülmemektedir. Bu standardın kullanıma girmesiyle birlikte erişim noktalarında ve alıcılarda belli fiziksel değişikliklerin gerçekleştirilmesi gerekecektir.

IEEE 802.11a

802.11a standardı, 802.11b standardının hızlı Ethernet karşılığıdır. Bu standartla birlikte veri iletim hızı 802.11b'ye göre 5 kat daha arttırılarak saniyede 54Mbit'e çıkarılmaktadır.

802.11b'ye benzer olarak bu standardın kullanım bulacağı alanlar, yüksek veri hızlarını gerektiren verilerin ve içeriğin iletilmesi gereken durumlardır. Her ne kadar 802.11a'nın hizmet kalitesine yönelik özellikleri henüz belirlenmemiş olsa da, sağladığı çok yüksek veri hızı doğru alanlarda kullanıldığında belli sonuçlar verebilir. Bu teknolojinin kullanılmasından en fazla yararlanabilecek üç kilit uygulama; erişim noktaları arasındaki kablosuz omurgalar, yüksek veri iletim hızına ihtiyaç duyan kurumsal kullanıcılar ve video dağılım sistemleridir.

802.11a'da yüksek frekanslar (5GHz) kullanılmasından dolayı kayıplar artmakta ve 802.11b'ye göre aynı mesafeye erişebilmek için daha fazla güç gerekmektedir

Wi-Fi (802.11b) aşağıdaki kullanımlar için daha uygundur:

Yüksek band genişliği (>2MB) gerektiren LAN uygulamaları
Daha geniş kapsama alanı gerektiren uygulamalar
Güvenilirlik gerektiren uygulamalar
Mevcut ekipmandan faydalanmak
Dosya eklemeli e-mail alma-gönderme
Web Tarama
Dosya Paylaşımı

7.2 Mbps
ise wifi bağlantı hızıdır ne kadar yüksek olursa o kadar iyi :)

wifi li telefon derken istediğin şeyi biraz daha aç sana yardımcı olayım.

Dracule Mihawk

Dracule Mihawk

Üye
IEEE 802.11b

802.11b standardı, 2.4GHz ISM bandında gerçekleşen işlemler için tanımlanmış bir standarttır. DSSS modülasyonu kullanan RF kanalları sayesinde yüksek hızlarda daha uzak noktalara veri iletimine olanak sağlar. Bu standart IEEE'nin 802.11 orjinal standardından 5 kat daha fazla veri hızına ulaşarak saniyede 11 Mbit verinin iletilmesini mümkün kılar.

802.11b genellikle ofis ortamları, hastaneler, depolar ve fabrikalar gibi ortamlarda kullanılmaya oldukça uygundur. Özellikle konferans salonları, çalışma alanları ve kablo çekmenin tehlikeli olduğu noktalarda ağ bağlantısı sağlanması için uygun bir teknolojidir. Kısaca 802.11b, WLAN'lar mobilitenin gerekli olduğu ve orta hızlı ağ bağlantılarına ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır. 801.11 standartlarının diğer önemli özelliği de açık standart olmalarıdır.

IEEE 802.11g

802.11g standardı temel olarak 802.11b standardının bir uzantısıdır. Bu standart ile birlikte veri iletim hızı 2 kat artarak saniyede 22Mbit'e ulaşmaktadır. Böylelikle video uygulamaları da dahil olmak üzere, bir çok multimedya uygulaması desteklenebilir hale gelmektedir. Bu standardın 802.11b ile uyum konusunda belli noktalarda yetersiz kalmasından dolayı henüz çok fazla uygulaması ve destekleyen ürünler görülmemektedir. Bu standardın kullanıma girmesiyle birlikte erişim noktalarında ve alıcılarda belli fiziksel değişikliklerin gerçekleştirilmesi gerekecektir.

IEEE 802.11a

802.11a standardı, 802.11b standardının hızlı Ethernet karşılığıdır. Bu standartla birlikte veri iletim hızı 802.11b'ye göre 5 kat daha arttırılarak saniyede 54Mbit'e çıkarılmaktadır.

802.11b'ye benzer olarak bu standardın kullanım bulacağı alanlar, yüksek veri hızlarını gerektiren verilerin ve içeriğin iletilmesi gereken durumlardır. Her ne kadar 802.11a'nın hizmet kalitesine yönelik özellikleri henüz belirlenmemiş olsa da, sağladığı çok yüksek veri hızı doğru alanlarda kullanıldığında belli sonuçlar verebilir. Bu teknolojinin kullanılmasından en fazla yararlanabilecek üç kilit uygulama; erişim noktaları arasındaki kablosuz omurgalar, yüksek veri iletim hızına ihtiyaç duyan kurumsal kullanıcılar ve video dağılım sistemleridir.

802.11a'da yüksek frekanslar (5GHz) kullanılmasından dolayı kayıplar artmakta ve 802.11b'ye göre aynı mesafeye erişebilmek için daha fazla güç gerekmektedir

Wi-Fi (802.11b) aşağıdaki kullanımlar için daha uygundur:

Yüksek band genişliği (>2MB) gerektiren LAN uygulamaları
Daha geniş kapsama alanı gerektiren uygulamalar
Güvenilirlik gerektiren uygulamalar
Mevcut ekipmandan faydalanmak
Dosya eklemeli e-mail alma-gönderme
Web Tarama
Dosya Paylaşımı

7.2 Mbps
ise wifi bağlantı hızıdır ne kadar yüksek olursa o kadar iyi :)

wifi li telefon derken istediğin şeyi biraz daha aç sana yardımcı olayım.

GüzeL kardeşim kopyaLa yapıştırın aLasını yapmışsın kaynak beLirtmeden bu yaptıgın emek hırsızLıgı.. ayrıca adam diyorki 802.11 b/g/n ne demek sen geLip direk buraya maddeyi atmışsın ISM bandı nedir DSSS modüLasyonu nedir ne biLsin.. buraya acıkLayıcı bir yazı yazmak yerine kopyaLa yapıştırLa götürmek istemişsin bence yazını editLe sen ac birazcık bence..

QZER29

QZER29

Üye
fiyatı uygun olan wifi li hangi telefonları önerirsiniz bir de wifi özelliklerinde 7.2 Mbps,32 kbps ve 802.11 b/g yada 802.11 b/g/n yazıyor bunlar ne demek ne anlama geliyor bana yardımcı olurmusunuz

Arkadaşın sorduğuna göre bunların hangisinin iyi olduğunu merak ediyor ve bunlar ne işe yarıyor, koyduğum text de bunu gayet iyi açıklıyor, arkadaşın sorusunu net cevaplıyor ,ayrıca kopyala yapıştır demişsin googlede yapılmış bir arama pchattı'ndan almışım ve pchattının nerden aldıgını sorma çünkü bilmiyorum:nono::kop:

technoblue

technoblue

Üye
bir fiyat belirtmemişsin ama ben sana lg optimus me tavsiye ederim. gayet kaliteli bir smartphone. wifi mevcut ve gazet hızlı bir smartphone. android 2.2 işlemcili, 3mp kamerası var, şarj ömrü de gayet iyi. fiyatı da 450 lira civarında olmalı. hatta bi ara turkcell in bi kampanyası vardı eski telefonunu getirene 50 tl indirim sağlıyordu.

buket2

buket2

Üye
lg t310i wifi ya da android froyo işletim sistemne sahip lg optimus me yi tavsiye ederim. ikisi de kalite ve fiyat olarak gayet güzel telefonlar.

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
Androidli bir telefon almanda fayda var:oke:

• Beğen
Tepkiler: *İnci Sözlük*
Ocean258

Ocean258

Üye
ucuz,kaliteli ve tasarımı güzel olan smartphone almak istiyorsan Lg optimus Me ye bak isteklerine cevap verecektir kesin

technoshark

technoshark

Üye
fiyat olarak birşey dememişşin ama.. sana önerebileceğim telefon fiyatı bakımındanda güzel olan optimus black olur :)) biraz pahalımı oldu yoksa :)

o zaman optimus me derim tabiki :)

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
  • Beğen
Tepkiler: *İnci Sözlük* ve technoshark
hoss

hoss

Üye
lg gt 540 a bak hepsiburada.com 275 ti idi

• Beğen
Tepkiler: technoshark
technoshark

technoshark

Üye
Lg gt tasarım olarak çok iyi bir telefon benim ilgimi çekmiyor değil :)

ki bu zamanda wifisiz artık telefon kalmamalı.. android işlemcili telefonlar daha makul bence.. sen benim fikrime gel bak :D hazır yeni çıktı biraz daha biriktir paranı. al birtane optimus black tasarımıda güzel,ağırlık olarakta ağır değil,parlaklık olarak zaten duymayan kalmadı 700 nıt ips lcd ekrana sahip, daha ne olsun fiyatıda uygun , tüm uygulamalar ücretsiz :)

Üst Alt