Duyuruyu Kapat

En ucuz wifili telefon

 • 31 Mayıs 2011
 • 5408 Okunma
 • 11 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. fiyatı uygun olan wifi li hangi telefonları önerirsiniz bir de wifi özelliklerinde 7.2 Mbps,32 kbps ve 802.11 b/g yada 802.11 b/g/n yazıyor bunlar ne demek ne anlama geliyor bana yardımcı olurmusunuz
   


  Yazan: dayannight
 2. IEEE 802.11b

  802.11b standardı, 2.4GHz ISM bandında gerçekleşen işlemler için tanımlanmış bir standarttır. DSSS modülasyonu kullanan RF kanalları sayesinde yüksek hızlarda daha uzak noktalara veri iletimine olanak sağlar. Bu standart IEEE'nin 802.11 orjinal standardından 5 kat daha fazla veri hızına ulaşarak saniyede 11 Mbit verinin iletilmesini mümkün kılar.

  802.11b genellikle ofis ortamları, hastaneler, depolar ve fabrikalar gibi ortamlarda kullanılmaya oldukça uygundur. Özellikle konferans salonları, çalışma alanları ve kablo çekmenin tehlikeli olduğu noktalarda ağ bağlantısı sağlanması için uygun bir teknolojidir. Kısaca 802.11b, WLAN'lar mobilitenin gerekli olduğu ve orta hızlı ağ bağlantılarına ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır. 801.11 standartlarının diğer önemli özelliği de açık standart olmalarıdır.

  IEEE 802.11g

  802.11g standardı temel olarak 802.11b standardının bir uzantısıdır. Bu standart ile birlikte veri iletim hızı 2 kat artarak saniyede 22Mbit'e ulaşmaktadır. Böylelikle video uygulamaları da dahil olmak üzere, bir çok multimedya uygulaması desteklenebilir hale gelmektedir. Bu standardın 802.11b ile uyum konusunda belli noktalarda yetersiz kalmasından dolayı henüz çok fazla uygulaması ve destekleyen ürünler görülmemektedir. Bu standardın kullanıma girmesiyle birlikte erişim noktalarında ve alıcılarda belli fiziksel değişikliklerin gerçekleştirilmesi gerekecektir.

  IEEE 802.11a

  802.11a standardı, 802.11b standardının hızlı Ethernet karşılığıdır. Bu standartla birlikte veri iletim hızı 802.11b'ye göre 5 kat daha arttırılarak saniyede 54Mbit'e çıkarılmaktadır.

  802.11b'ye benzer olarak bu standardın kullanım bulacağı alanlar, yüksek veri hızlarını gerektiren verilerin ve içeriğin iletilmesi gereken durumlardır. Her ne kadar 802.11a'nın hizmet kalitesine yönelik özellikleri henüz belirlenmemiş olsa da, sağladığı çok yüksek veri hızı doğru alanlarda kullanıldığında belli sonuçlar verebilir. Bu teknolojinin kullanılmasından en fazla yararlanabilecek üç kilit uygulama; erişim noktaları arasındaki kablosuz omurgalar, yüksek veri iletim hızına ihtiyaç duyan kurumsal kullanıcılar ve video dağılım sistemleridir.

  802.11a'da yüksek frekanslar (5GHz) kullanılmasından dolayı kayıplar artmakta ve 802.11b'ye göre aynı mesafeye erişebilmek için daha fazla güç gerekmektedir

  Wi-Fi (802.11b) aşağıdaki kullanımlar için daha uygundur:

  Yüksek band genişliği (>2MB) gerektiren LAN uygulamaları
  Daha geniş kapsama alanı gerektiren uygulamalar
  Güvenilirlik gerektiren uygulamalar
  Mevcut ekipmandan faydalanmak
  Dosya eklemeli e-mail alma-gönderme
  Web Tarama
  Dosya Paylaşımı

  7.2 Mbps
  ise wifi bağlantı hızıdır ne kadar yüksek olursa o kadar iyi :)

  wifi li telefon derken istediğin şeyi biraz daha aç sana yardımcı olayım.
   
 3. GüzeL kardeşim kopyaLa yapıştırın aLasını yapmışsın kaynak beLirtmeden bu yaptıgın emek hırsızLıgı.. ayrıca adam diyorki 802.11 b/g/n ne demek sen geLip direk buraya maddeyi atmışsın ISM bandı nedir DSSS modüLasyonu nedir ne biLsin.. buraya acıkLayıcı bir yazı yazmak yerine kopyaLa yapıştırLa götürmek istemişsin bence yazını editLe sen ac birazcık bence..
   
 4. Arkadaşın sorduğuna göre bunların hangisinin iyi olduğunu merak ediyor ve bunlar ne işe yarıyor, koyduğum text de bunu gayet iyi açıklıyor, arkadaşın sorusunu net cevaplıyor ,ayrıca kopyala yapıştır demişsin googlede yapılmış bir arama pchattı'ndan almışım ve pchattının nerden aldıgını sorma çünkü bilmiyorum:nono::kop:
   
 5. bir fiyat belirtmemişsin ama ben sana lg optimus me tavsiye ederim. gayet kaliteli bir smartphone. wifi mevcut ve gazet hızlı bir smartphone. android 2.2 işlemcili, 3mp kamerası var, şarj ömrü de gayet iyi. fiyatı da 450 lira civarında olmalı. hatta bi ara turkcell in bi kampanyası vardı eski telefonunu getirene 50 tl indirim sağlıyordu.
   
 6. lg t310i wifi ya da android froyo işletim sistemne sahip lg optimus me yi tavsiye ederim. ikisi de kalite ve fiyat olarak gayet güzel telefonlar.
   
 7. Androidli bir telefon almanda fayda var:oke:
   
  *İnci Sözlük* bunu beğendi.
 8. ucuz,kaliteli ve tasarımı güzel olan smartphone almak istiyorsan Lg optimus Me ye bak isteklerine cevap verecektir kesin
   
 9. fiyat olarak birşey dememişşin ama.. sana önerebileceğim telefon fiyatı bakımındanda güzel olan optimus black olur :)) biraz pahalımı oldu yoksa :)

  o zaman optimus me derim tabiki :)
   
 10. Bencede :ehe
   
  *İnci Sözlük* ve technoshark bunu beğendi.
 11. lg gt 540 a bak hepsiburada.com 275 ti idi
   
  technoshark bunu beğendi.
 12. Lg gt tasarım olarak çok iyi bir telefon benim ilgimi çekmiyor değil :)


  ki bu zamanda wifisiz artık telefon kalmamalı.. android işlemcili telefonlar daha makul bence.. sen benim fikrime gel bak :D hazır yeni çıktı biraz daha biriktir paranı. al birtane optimus black tasarımıda güzel,ağırlık olarakta ağır değil,parlaklık olarak zaten duymayan kalmadı 700 nıt ips lcd ekrana sahip, daha ne olsun fiyatıda uygun , tüm uygulamalar ücretsiz :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/10/2017 - 09:05