En Güzel Sözler ve En Anlamlı Mesaj'lar

Sponsorlu Bağlantılar

MeLih_061

MeLih_061

Üye
    Konu Sahibi
En Güzel Sözler ve En Anlamlı Mesaj'lar
* Boşver gitsin , umursama.. Çünkü hayat seni değil , sen hayatı üzmelisin ! İşte bu yüzden altını çizdiklerinin bazen üstünü çizmelisin !

* Kendimi bulabileceğim ama seni de kaybetmeyeceğim bir yere gidiyorum. Bir gün seni özleyip çağırsam da yanıma , gelmemelisin. Bir yara , başka bir yarayı iyileştirmez.

* Verdiği UMUDU geri alan , aldığı AHI' da güle güle kullansın...

* Her tesadüf bir başlangıçtır. Finali sen oynarsın , perdeyi kader kapatır.

* Aynı dili konuşup hiçbir şey anlatamamaktansa , susup anlaşılmayı beklemek daha iyidir.

* Sen sana gözlerimden bak ; gör nasıl seveceksin kendini.

* Gerçek olan şu ki ; insanları ciddiye almayı bıraktığın an , hayatın seni daha az yorduğunu fark ediyorsun.

* Yitirdiğin her şeyde kazandığın bir şey vardır. Kazandığın her şeyde biraz yitirdiklerin...

* Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde , ilk vazgeçeceği kişi siz olursunuz.

* Sen benim görmek için bakmaya bile gerek duymadığım ezberimsin...

* Değişme ! Sen en çok senken güzelsin.

* Aşk , karşındakinin gözlerinde sadece senin görebildiğin bir ışığa kapılmaktır.

* Kırık bir sandalyeden farkı yoktur kırılmış bir kalbin.. Çünkü her ikisi de gelecek olan kişiyi eskisi gibi taşıyamaz .

* Doğruluğumun kıymetini bilmeyene çok güzel yanlış olurum .

* Mutlu insanlar ; her şeyin en iyisine sahip olanlar değil , sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir.

* Unutma ! Omuzlarında taşıdığın iki kameran hayatını filme almakta.. ve sakın unutma ; Bugün yaptıkların yarın dev ekranda...

* Ve aşk ! Hak edenlerin hayali olurken , hak etmeyenleri oyuncağı oldu ...

* Aslında insanlar özünde iyidir de işte.. Özü olan insan pek kalmadı.

* Gittiğin yol seni düşündürüyor ise ; Yanlış yoldasın...

* Gözlerime bakınca anlayamadığını , dilimle alt yazı geçemem !

* Başkalarının ne düşündüğünün , ben onlara başkaları dediğim sürece önemi yok !

* İnsanlarda fotoğraf gibi.. Ne kadar büyütürsen o kadar düşüyor kalitesi...

* Herkesten kıskanacak kadar değil , herkesi kıskandıracak kadar sev...

* Ne güzel söylemiş şair ; Mutluluğu bende bulan benimdir , gerisi misafir...

* Ayrı uykuda , aynı rüyada buluşmaktı aşk.. Mesafelere inat , yüreğine dokunmaktı yanımdaymışcasına...

* Aşkın en acımasız yanı ; Ağzından çıkmaya cesareti olmayan sözlerin yürekte fırtınalar koparmasıdır...

* Arzu ettiğin şeyler beklemekten vazgeçtiğin anda gerçekleşir. Bu hayatın ' Sen bakarken soyunamıyorum ' deme şeklidir.

* Anahtar gibi sadece kaybolduğunda aranan biri olmak istemiyorsan , Nasıl olsa o hep paspasın altındadır hissi vermeyeceksin kimseye...

* Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır..

* Hayat bu... Susarsın , konuşmadın diye kahreder.. Susmazsın , konuştun diye pişman eder...

* 'Küfür' şeytana mahsustur , 'tövbe' insana.. 'Aşk' kadına yakışır , 'Sevmek' adam olana...

* Gönül kime söz vermişse , aşk onda muhteşemdir...

* Doğru insan , yanlış zaman.. Doğru zaman , yanlış insan.. İşte hayat böyle oyunlar oynar her zaman !

* Geçer dediklerimi geçirdim.. Biter dediklerimi bitirdim.. Nefret ettiklerimi sildim , silkindim yeter dedim. Geride bıraktıklarım hesap sormaya kalkmasın o yüzden bana.. Farkında olduğum için var oldunuz , vazgeçtiğim için bugün yoksunuz !

* Ağır konuşuyorsam sustuklarıma sayarsın !

* Hatırlamak için bir hafızamız varken, unutmak için elimizde hiçbir şeyin olmaması; hayatın bize attığı en büyük kazıktır..

* Asla geçmişte yaşama ; ama daima geçmişten ders al...

* Aramayacaksın kimseyi ! Olması gerekenler zaten yanında.. Ve yanında olmayıp gidenler ; Ne aklında olmalı , ne de umrunda...

* Yok öyleymişiz , yok böyleymişiz.. Biz kimsenin zorla gönlüne girmeyiz , adam gibi sever sevilmiyorsak gideriz !

* İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı içindir veya olmaması gerektiği içindir...

* Yeterince dürüstsen , fazlasıyla aşık ve gerçekten seviyorsan hazırsın demektir.. Artık mutsuz olabilirsin...

* Sen piyonsun , ben Şah ! Seni kaybedersem en fazla iki puanım gider. Ama sen beni kaybedersen , oyun biter !

* Bütün kadınlar melektir aslında.. Sadece kanatları kırıldığında süpürgelerine binerler , hepsi bu...

* Kendini nokta kadar önemsiz hissettiğinde, dönüp arkana bak; belki çok önemli bir cümlenin sonundasındır...

* Her unutmak çabası bir hatırlamak hamlesidir aslında.

* Bir kadının son sözü , bir erkeğin yumruğundan daha serttir.. Çünkü biri dişlerini döker , diğeri ise düşlerini...

* Fırtınanın gücü ne olursa olsun , eğer yağmura saygın varsa ; seni bekleyen bir 'Gökkuşağı' mutlaka vardır...

* Sahip olduklarının tadını çıkarmayı öğren. Çünkü vaktini sahip olamadıklarının acısına ayırırsan tek üzülen sen olursun...

* Sevgilin olabilecek birçok insan olabilir ; ama sevdiğin olabilecek insan bir tanedir...

* Kimseyi sevmiyorum çünkü ; Sol'umda hala Sağ'sın...

* Bir göz , bir göze çok şey anlatır .. Bir söz ise bir gözü senelerce ağlatır..!

* Eğer bir gün susarsam , bu artık söylenecek hiçbirşey kalmadığı içindir. Herşey söylenmiş , hiçbirşey söylenmemiş olsa bile...

* Dilinin söylediğini yüreğin ispatlamıyorsa ' Susacaksın ' !

* Gözler ve sözler ikiside bir şeyleri gizler . Sözler ne kadar inkar etse de gözler her şeyi bir bir söyler...

* Herşeyi öğrendiğin kadar bilirsin.. Bunu da öğren ; Sevdiğin kadar sevilirsin !

* En güzel cinayetlerimi geçmişimi öldürürken işledim..Şimdi adıma seri katil diyorlar..Bilmiyorlar ki , benimkisi sadece ' Nefsi Müdafaa '

* Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim. Anlayana çok anlamayana az gelirim !

* Nereye gidersen git, 3 şey seninle gelir..Gölgen, Acın, Geçmişin!

* Bensiz hayatında her şey dilediğin gibi gönlünce olsun..Pişmanlık gözyaşlarına 10 numaralık gülüşüm koysun :)

* Geldiğin kadar değil , göründüğün kadar mutlusun. Ve sakın unutma ; Gittiğin kadar değil , Hakettiğin kadar unutulursun..

* Değer verdiğin insan senin değerini bilmiyorsa , bırak kendi değeriyle kalsın...

* Göz gördüğünü sevmez, sevdiğini görür...

* Acılara her zaman gülümsemek bir sanatsa eğer ; ben çok büyük bir ustayım..!

* Düşüncelerin en güzeli , senin beni düşünüp düşünmediğini düşünürken , düşündüğünü düşünmek olsa gerek diye düşünüyorum...

* Unutma ! Unutulanlar Unutanları Asla Unutmazlar.

* Aşk bazen yeni çıkan bir filmin fragmanı gibidir.. Görebileceğin tüm güzellikler , yalnızca tanıtımında verilir...

* Hayatın iki ucundan tutarız , aynı lades gibi. Ama sen hiç kazanamazsın. Niye mi ? Çünkü hep aklımdasın...

* Yüreğine yolculuk yapmak istiyorum .. Kes kalbine giden bir bilet.. 'CAN' kenarı olsun ..

* Senin çelme taktığın yerden başlıyorum hayata .. Varsın Yara-bere olsun dizlerim.. Yüreğim kadar acımaz nasıl olsa..

* Gözlerin gözlerimin gözlediği gözleri gözleseydi , Gözlerinle gözlerim göz göze gelirdi..!

* Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler.. Ağzına dolar insanın.. Sussan acıtır , konuşsan kanatır...

* Bir ilişkide güvensizlik varsa orda sevgi yoktur.. Ve unutma ki Güvenilmek , Sevilmekten daha büyük bir iltifattır...

* Tam unuttuğunu sanırsın, karşına çıkar tebessüm eder ve yine bağlar seni kendine..Yine inanırsın yalan olduğunu bilsen bile...

* 'Keşke'lerle başlayıp , 'Ama' larla devam eden , 'Belki Bir gün ' diye umutla biten bir cümlenin gizli öznesi gibisin...

* Yazıp yazıp silinen tüm kelimelerim utanıyor varlıklarından... Kızgınlıkları bana,içimden taşamadıklarına...

* Şimdi kalkıp hayatımı bir film yapsalar , Sen ancak araya giren reklam olursun...

* Sevmek bir şeydir ama Sevildiğini bilmek çok şeydir.. Sevildiğini bil , sevdiğimi bil...

* Kimseye dur diyemem..! Huyum böyle , giden için üzülmem.. O bensizliği seçiyorsa,bende O'nsuzluktan hiçbir şey kaybetmem...

* Ya benimle kalırsın hep , ya da silinirsin bu yürekten.. "Ha var , Ha yok" değil ; ' Ya VAR olursun , yada YOK ' ...

* Gördüğüm kadardır verdiğim değer.. Herkes kendi değerini kendisi belirler..

* Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak , Öyle zordur ki kurşunu havada , sevgiyide yürekte tutmak...

* İyi dostun varsa çok arkadaşa ihtiyaç duymazsın.. Yoksa , kalabalıklar arasında hep yalnızlığa mahkumsun..

* Düşünmeden konuşmanın cezası konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır...

* ßir gün gelirde bir an , çokça zamanlardan sonra , geri dönüp baktığında bilmem anlar mısın.. O senin bir anının , ßenim ömrüm olduğunu , ne çok sevildiğini , ama artık çok geç olduğunu...

* Sen en mükemmel sevgiyi hak edecek kadar güzel , fakat herkesin seni sevmeyi hak etmeyeceği kadar özelsin...

* Demişsin ki ; '' Kaybettiklerini görsünde ağlasın '' Bende diyorum ki ; '' Kazandıklarımı görsen değerinin olmadığını anlarsın "

* Kimse elindekinin değerini bilmez sahip olduğu sürece.. Ama bir gün elinden uçup gittiğinde tek bir söz kalır dilde.. ' Keşke '...!

* Kalırsan eğer.. Gözüm gibi bakarım sana . Ki ben en çok gözümü severim .. Bakıyor diye sana ...

* Akıttığın göz yαşlαrını silmek yerine, akmasına neden olanları sil hayatından ve unutma ki nankörlük ; zayıf insanların işidir...

* Özledim özleneni özlediğim kadar... Umarım özlenende beni özlemiştir özlediğim kadar...

* Bazen olmaz işte.. Hayat istediğini sunmaz , sunsa da sana uymaz.. Ya zaman yanlıştır , ya mekan , belki de insan...

* Bazen öyle bir düşer ki aklına .. Sende bıraktığı izleri , verdiği acıları bile özlersin. Değsede .. Değmesede...

* Yokluğumla iyi geçinmeye bak.. Bir daha varlığım asla seninle olmayacak...

* Yokluğunda yalnızlıkla lades oynuyorum, o her ne kadar seni unutturmaya çalışsa da, ben her seferinde 'aklımda' diyorum...

* Tek pişmanlığım kelimelerimi bile hak etmeyen insanlara, saatlerce cümleler kurmaktır.

* Tıpkı bir nefes gibisin.İçimde tuttuğum sürece benimsin..Bırakırsam gidecek, bırakmazsam öldüreceksin..

* İnsan bazı şeyleri kazanırken bazı şeyleride kaybeder , umarım kazandığın şey beni kaybetmeye değer ...

* Bir kalbin içinde ne taşındığını asla bilemezsin. Kırmadan önce iyi düşün ; Belki de içindeki sensin...

* Kalanı hakettiği gibi AĞIRLADIYSA bu yürek , gideni de layık olduğu gibi UĞURLAMASINI bilir elbet...

* Hadi tut şu Seni Seviyorum'un ucundan.. Daha bir ömürlük işimiz var senle...

* Git gidebildiğin yere kadar.. Bu limanda kaybettiğim ilk gemi sen değilsin ! Ama şunu unutma ! Rıhtımda kalanı değil , çekip gideni vurur fırtına…

* Unuttum..! Desemde unuturum sanma , insan herşeyden vazgeçer değer verdiklerinden asla...

* Sevgili arayıpta bulduğun kişi değil , hiç aklında yokken aşık olduğun kişidir...

* Sevgili seninle ben pergel gibiyiz.. İki başımız var bir tek bedenimiz.. Ne kadar dönersem döneyim çevrende , er geç baş başa verecek değil miyiz..

* Elinde ne varsa hayata dair, ötesi hiçbir şey ya da vesair.. Hani demiş ya şair; mutluluğu sende bulan senindir, ötesi misafir..

* Eğer birgün dönmeye kalkışırsan evet bıraktığın yerde olabilirim.. Ama unutma ki bıraktığın gibi değilim...

* Hayat geriye bakarak anlaşılır , ileriye bakarak yaşanır...

* Gülmek için mutlu olmayı bekleme , belki mutluluk gülüşünde saklıdır .. sakın ağlayayım deme ! Belki bir yerlerde senin bir tek gülüşün için yaşayan biri vardır...

* Hayat bazen insanları , birbirleri için ne kadar şey ifade ettiklerini anlasınlar diye ayırır...

* En güzel yaşanacak yılların yarım kalan bir oyuncusuyum..Sana ve senin gibilere kalsın bu dünya..Ben izlerim sizi...

* Gerçekten seven insan hiç bir şeyi mazeret etmemeli. Seviyorsa söyleyebilmeli, söyleyemiyorsa sevmiyodur bitti !

* Her insan kaybeder ama sevmeyen vazgeçer, unutma bil ki, aşk kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde biter aslında !

* Kim bilir kaç sayfalık bir öykü daha basladı her güne bir yaprak her yaprağada bir öykü sığdır.. Mutluluk de bu öykünün adına.. Başrol oyuncuları sen ve ben olalım hiç ayrılmamacasına...

* Giden sizin için çok değerlide olsa , kapıyı örtün ki ; içeride kalanlar üşümesin...

* Aşk ; İki yüreğin tek dili ortak kullanmasıdır...

* Haketmeyen sevgilinin uğruna göze aldığın sabır; Sonunda ellerinden varolan sevgini de alır.

* İnsan hayata iki anlam yükler. Biri ağlarken , diğeri gülerken.. Ve tek bir kere kıymet bilir ; O da elindekini kaybederken...

* Seveceksen eğer yalnız kaldığında aklına geleni değil , hiç aklından çıkmayanı seveceksin...

* Eğer ' Unutmak ' 7 harfi yan yana getirmek kadar kolay olsaydı , bizde 5 harfi yan yana getirip ' Mutlu ' olurduk...

* İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir ki ; yokluğu bir şey değiştirmeyenin varlığı gereksizdir...

* Sevdim seni birlan bir , ettin beni yerlan bir :D

* ' Beni Bırakma ' diyenleri ertesi gün bulamazsın...

* Yüreğin öyle güzel ki onu inciltmelerine asla izin verme.. Ne sıcaklığını yitir ne de dostluğunu.. Tek korkun unutulmak olsun , senin gibilerini unutanlara yazıklar olsun...

* Dünya ' da sadece ikimiz kalsak , yine de ilk adımı birbirimizden bekler , beceremezdik ' Biz ' olmayı...

* Hayatın en hüzünlü anı , deli gibi sevdiğin insanın buna değmediğini gördüğün andır ve en büyük kaybın ona harcadığın zamandır...

* Bazen aklına getirdiğin onca şey yumruklarını duvara çivileyecek.. O an nefsin şeytanla bir olup seni acımasızca gülecek !

* Allah ikimizin de iyiliğini versin.. Beni sana . Seni bana :)

* Sevgimi anlayamadın mı gözlerimdeki yaştan , Atalarımız doğru demiş eşek ne anlar hoşaftan ;)

* İnsan bir şeyi elde etmek için çabalar. Onu elde edince de bir kenara atar. Gerçek değerini ise onu kaybedince anlar...

* Bazen ne onunla yapabilirsiniz , ne de onsuz. Ne 'Terkedebilirsiniz' ne de yeniden 'Sevebilirsiniz'.. Sürünüp gidersiniz...

* Kırgınım.. Kime olduğunu neye olduğunu bilmeden bilmeden kırgınım.. Belki hayata , belki kendime.. Kırgınım Sadece...

* Hayat öyle bir karmaşa ki ; ya doğru zamanda yanlış insanı çıkarıyor karşına , ya da yanlış zaman doğru insanın kaybına neden oluyor.. Ya zamana yeniliyorsun ya kişiye..

* Suskunluğun en bilmediğim dilini konuşuyorsun ve yine en bilmediğim dillerde susuyorsun.. Beni hep senden vazgeçerken farkediyorsun..

* Gözler , dudakların söylemeye cesaret edemediği şeyleri açığa vuracak kadar cesurdur !

* Eğer hayat sadece sevinçle dolu olsaydı, hiçbir zaman cesur ve sabırlı olmayı öğrenemezdik...

* Rüyalar görülmeye değer , gerçekler ise yaşamaya değerdir. Sen benim gördüğüm en güzel rüya , yaşadıkça bitmesini istemediğim tek gerçeğimsin...

* Kaybettim sandıkların kurtulduklarındır belki. Unutma ! Kimi gittiği yeri mutlu eder , kimi terk ettiği yeri !

* Karanlık beni hapsediyor. Hepsi gerçeği görmem için. ama gerçek olan tek şey "Ölüm". Ve o beni çağırıyor...

* Tavrımla kişiliğimi birbirine karıştırma ! Kişiliğim ' Kim olduğumla ' tavrım ' Kim olduğunla ' ilgilidir.

* Düşler ülkesindeki en güzel Düş'üm ben. Düş peşindeysen , düş peşime ;)
* Ya tam bitir hiç bir ihtimal kalmasın ya da gel benim ol bitme ihtimali bile olmasın !

* İdam sehpasında hapşıran mahkuma çok yaşa demek gibiydi bazı umutlarımız..

* Geçmişe çizgi çektim ! Önemliyse altını çizerim , önemsizse hiç düşünmem üstünü çizerim. Virgüle gerek yok , noktayı koyar geçerim...

* Değmeyecek insanlar için elinizde tuttuğunuz öfke sıcak bir kömüre benzer. Yanan sizsiniz. O halde atın gitsin !

* * * Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım vardır. Ama bir lafa bakarım laf mı diye , bir de söyleyene bakarım adam mı diye.

*** Gittiğim eğer bensem , söyle bana kimden gittim.. Sende yoktum zaten ben , ben yine bende bittim...

---------------------------------------------------------------------------------------------------

* Hayat bir yapboz gibidir.. Önemli olan doğru parçaları doğru yere yerleştirebilmektir..En kötüsü nedir biliyormusun..? Doğru yerini bulduğun parçayı kaybetmek.. Onun yerini hiçbir zaman dolduramazsın.. O yüzden benim yapbozumda yerin sabit..Ve senin yerinle hiç oynamıyorum..Çünkü o parçayı kaybedersem bir daha bulamam .. Biliyorum..!!

* Ben yaşadıklarımın hiçbirini unutmam. Ama evet ! Yeri gelir susarım.Canımı çok yakan şeyler olur ama yinede susarım, tükenirim.Buna izin de veririm aslında..Salaklığımdan mı? Hayır!Ben kimseye ''GİT'' de demem, diyemem.O kişi vazgeçilmez olduğundan mı? HAYIR.. Ona o kadar şeye rağmen, o kadar değer veririm ki,Hergün ... yaptıklarına UTANSIN diye.Ama bir gün öyle bir giderim ki; Kaybedeceğim hiçbir şey olmaz!

* Her insan mutlu olamaz... Çünkü; gereğinden fazla özler dünü , Hakettiğinden fazla düşünür yarını Ve hiç haketmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü... Her insan mutlu olamaz... Çünkü ; gereğinden fazla özler hayatından çıkanları , Hakettiğinden daha büyük umutla bekler hayatına girecekleri Ve asla göremez yanıbaşındakileri..!

* Yüreğin varsa karşılıksız da seversin , beklentisiz de ! Korkun ne olabilir ki ? Kaybetmek mi ..! Hep yanlız değilmiydik zaten ! ' Seviyorum ' demek , önce onsuz olmayı kabullenmektir.. Varlığı armağansa yokluğu ceza değil varlığının değerini bilmektir...

* Sevmek her şeye rağmen yanında olmaktı..Arkasını dönüpte gitmek değil,herşeye inat burdayım diye bağırmaktı..Sevmek gidiyorum değildi,geliyorum ve kalacağımda gizliydi..Sevmek seni düşünüp düşünmediğini düşünmekte gizliydi..Sevmek yağmurda ıslanmaktı..Ama artık sevmeler sadece Lafta kaldı...

* Bu kadar mı kördün ..? Yaptıklarımı göremeyecek kadar..! Bu kadar mı sağırdın..? Sessiz haykırışlarımı , itiraflarımı duyamayacak kadar ..! Bu kadar mı saftın ..? Üç beş ortam insanının sevgisini gerçek sanacak kadar..! ve bu kadar mı sevgiye muhtaçtın ..? Ağzına sakız olmuş insanların Seni Seviyorum'una inanacak kadar..!

* Evet Sevdim , Sevilmeye layık biri için.. Güvendim , kendimi bildiğim için.. İnandım inanmak istediğim için.. Ve gittim , kalmama neden bulamadığım için.. Ve vazgeçtim , sevilecek bir kalbin olmadığı için.. Sonunda unuttum , hatırlanacak biri olmadığı için.. Şimdi kimi niçin unuttuğumu hatırlamıyorum , hatırlamaya gerek duymadığım için...

* Güle elini uzatıp koparmadan eline batacak dikeni hesaba katmazsın,ne zamanki gülü seyretmek az gelir o zaman elini uzatıp gülü almaya kalkarsın.Eline diken batınca iki seçenek var ya atar üstüne basarsın ya da güle verdiğin sevgiye,aşka,değere karşı dikenin acısını çekersin.Peki aşk güle benzemez mi elbet benzer,ama değerini bilmeyenler en ufak acıda bırakırlar.Ben gülümü avucuma aldım elimden akan kanlar umurumda değil…

* Sadece susmak istiyorum. . ''Yalan'' insanları dikkate almadan , ''Sahte'' yüzleri görmeden.. ''Huzur'' bulmak istiyorum gözlerimi kapayıp kimseyi anmadan..''Sessizliği dinlemek istiyorum , yüzüme gülüp arkamdan konuşulanları duymadan ..!''

* Olsun istersin… Hatta olsun diye yapılması gerekenden daha da fazla üstelersin. Aşktır ; değer verirsin, ödün verirsin, sevgiden de öte saygı gösterirsin, olmayacak kaç şey varsa bir araya bile getirirsin… Bakarsın, ne anlattığını anlayabilmiş , ne de çözüm için bir şeyler yapma gayretinde. İştir ; sabahlarsın “olsun” diye ailenden çaldığın zamanı oraya verirsin… Dosttur ; hayatta kimseyi dinlemediğin kadar dinler, kendine ayırmadığın onca şeyi “O’na” ayırmaya çalışırsın… Sonra olayın içinden kendini çıkartır şöyle karşıdan yaptıklarına bir bakarsın… Bakarsın ki her şey başladığın gibi! Her şey… Olmuyorsa,olmuyordur...

* GİTMEK bazen kaçıştır, Bazense soruların cevabı ! Arkaya dönüpte sevdiğinin yüzüne bakmamaktır..Mürekkebin bittiği , Kalemin kırıldığı, Kalbinin durduğu andır.Hani gül dalında güzeldir derler ya... O dalı koparıp gülü soldurmaktır.Hayallerinin çaresiz Umutların imkansız olduğu andır.. Bazense "İŞTE ŞİMDİ" dediğimiz zamandır gitmek...ama coğu zaman İMKANSIZDIR! Hayallerinin içinde kaybolmaktır.Umutlarını kaybetmektir GİTMEK..!

* Hαyαt Susαrαk Güzel Olsαydı, Ağzımı Bαğlαr Ölünceye Kαdαr Susαrdım.Hαyαttα Konuşαrαk Mutlu Olunsαydı, Mutluluktαn Bıkαnα Kαdαr Konuşurdum.Amα Hαyαt Öyle Acımasız ki... Sustuğundα Konuşmαdın Diye Pişman Eder, Konuştuğundα İse Susmαdın Diye Kαhreder...
* Gel bir pazarlık yapalım seninle…Paylaşalım her şeyi…Sulardan başlayalım önce…Aşılmaz okyanuslar,masmavi denizler,derin göller senin olsun…Bana sadece gözlerini ver.Ben bilmem öyle süslü kelimeleri..Seviyorsam bunu başka türlü söylemem…Bana lazım değil anlaşılmaz sözler…Senin olsun Lugatta’ki tüm sözcükler…Bana SENİ SEVİYORUM yeter…Alfabeden en güzel sözü yazmak için 29 harfe ne gerek var…Al 26’sı senin olsun … Bana SEN yeter…

* Bendeki seni anlatabilecek hiçbir dilin sözlüğünde,herhangi bir kelime icat edilemedi henüz..Ve adına düzenlenmiş ne bir tarife , nede kullanma klavuzu indirildi gökten..Zaten seni hiçbir zaman anlayabilmek ve asla bir anlam verebilmek ,istemiyorum aslında..Çünkü 'Birşeyi Anlamak Onu Bitirmektir' !...

* Geceleri rüyalarımsın sen , gündüzleri düşüncelerim..Yaşayamadığım hayallerim,unutumadığım sevdiğimsin sen..Bazen gizlice ağladığım göz yaşlarım,bazende mahsumca gülüşümsün sen..Sen yazılan şiirlerde mısra,söylenen şarkılarda tek anlamsın..Uykusuz gecelerimin nedeni , yaşamayı sevdiren tek şeysin Sen.. Dalıp gittiğim anlarda,düşündüğüm anılarımsın sen.. Sen benim sevdiğim , Sen benim kaybetmek istemediğim , Sen benim Herşeyimsin...

* Gözlerin gözlerimden uzak olsada .. Yokluğun kadar değerlisin bu canda.. Seni uzaktan sevmek acı verse de bana .. Varlığına sığınmak en güzeli aslında.. Ellerimi uzatınca sana dokunamasamda , gözlerimi kapattığımda hep benimsin aslında.. Söylediğin sözlerle kalbimi acıtsanda .. Hep benimlesin bunu asla unutma...

* Senin için ‘ yasak ‘ dediler...Yasaklar çiğnenmek içindir, dedim.. Senin için ‘ imkânsız ‘ dediler...Önemli olan imkânsızı başarmak, dedim.. Senin için ‘ olmaz ‘ dediler...Dünya da olmayacak şey yok, dedim.. Senin için ’ zor ‘ dediler...Kolay olsaydı değeri olmazdı, dedim.. ‘ Onda bulduğun nedir ki ‘ dediler...Herkeste arayıp bulamadığım, dedim.. Senin için ‘ o ne ‘ dediler...Hayattaki gülen yüzüm, dedim.. Ona öyle nasıl bağlandın ‘ dediler...Ben değil o ”bağladı” dedim.. Oda senin gibi sevdi mi ‘ dediler...İşte cevap veremediğim tek şey buydu.. Eğer bunu bilmiyorsan vazgeç ‘ dediler...Vazgeçecek olsaydım sevmezdim, dedim..

‎''0'' dan başlarsın yaşamaya
''1'' bakmışsın girivermiş hayatına
''2'' de bir özlersin
''3'' günlük ayrılık ölüm gibi gelir
''4'' gözle beklersin
''5'' dakika bile yeter sana;görmek istersin illa
''6'' üstü insandır halbuki
''7'' kat göklerde hissettirir kendini
''8'' köşesindir mutluluktan
''9'' doğurursun beklemekten
Çünkü

''10'' u çok seversin...

• Beğen
Tepkiler: lord_keles, Cezzbedici3, onurca06 ve 37 diğerleri

0sk3

0sk3

Üye
cok guzelmiş..

Nillowa

Üye
süperr ...

qirL1903

qirL1903

Üye
Bunu biliyodum cok güzel..

onuraslan

onuraslan

Üye
yazıııkk kıyamamm:ehe

Kingmortall

Kingmortall

Üye
teşekkürler kardeşim gzelmiş

destroy116

destroy116

Üye
Teşekkürler güzelmiş :)

Onur Saka

Onur Saka

Üye
teşekkürler...

MeLih_061

MeLih_061

Üye
    Konu Sahibi
║█►→ØиuЯ←◄█║;2317088' Alıntı:

Ben teşekkür ederim kardeşim...:oke:

MeLih_061

MeLih_061

Üye
    Konu Sahibi
Evet arkadaşlar..Mesajlar nasıl.Beğendiniz mi .. Yorum veya teşekkürleri pek göremiyorum...:hmmm

jeki01

jeki01

Üye
selam.
çok güzel paylaşım.
bunu beğendim.

Bana bir qünün 24 saat, bir saatin 60 dakika, bi dakikanin 60 saniye oLduqu öqretiLdi ama sensiz qecen bir saniyenin sonsuzLuk kadar uzun oLduqu öqretiLmedi

MeLih_061

MeLih_061

Üye
    Konu Sahibi
selam.
çok güzel paylaşım.
bunu beğendim.

Bana bir qünün 24 saat, bir saatin 60 dakika, bi dakikanin 60 saniye oLduqu öqretiLdi ama sensiz qecen bir saniyenin sonsuzLuk kadar uzun oLduqu öqretiLmedi

Teşekkürler kardeşim...:oke:

max110

max110

Üye
Gerek Yok Canım Bunlara Bakışım Yeter :D

One907

One907

Üye
Eyvallah çiger.. :D

BktsBcr

BktsBcr

Üye