1. Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.
Duyuruyu Kapat

En Avantajlı ''Sınırsız'' Konuşma Paketine Hangi Operatör Sahip? Maxicep*

 • 11 Mayıs 2009
 • 8860 Okunma
 • 6 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Operatörler arasındaki sınırsız konuşturma rekabeti hız kesmeden devam ediyor. Peki ama en avantajlı sınırsız paket tarifesini hangi operatör sunuyor?

  İlk olarak Türkiye’nin en çok konuşturan operatörü Avea’nın sınırsız adıyla piyasaya sürdüğü ve şebeke kesintileri nedeni ile ara vermişti. Avea’nın bu kampanyasını engellemeyi başaramayan Turkcell ise Avea’ya ‘‘Arankazan’’ kampanyası ile adeta gözdağı vermişti. Turkcell bu kampanya ile Avea ve Vodafone tarafından aldığınız aramalar 600 dakikaya ulaştığı zaman hattınıza 500 kontör yüklüyordu. Bunun ile yetinmeyen Turkcell, buna karşılık olarak birde sınırsız tarifesi çıkarttı. Bu gelişmelerden geri kalan Vodafone ise yaptığı sınırsız tarifesi ile arayı kapatmayı başladı.

  ::Avea 66 Türk Lirası

  Şebeke içi, diğer operatörler ve sabit hatlar ile sınırsız konuşma olanağı sunan Avea diğer operatörlere göre daha cazip geliyor. Bir ay boyunca en fazla 10.000 dakika arama yapabileceğiniz hattınızda sınır aşımına uğrarsanız, Avea şirketi hattınızı kapatma yetkisine veya dakikasını 80 Kr ücretlendirebiliyor. Avea sınırsız tarifesine sahip olan kullanıcılar ise 1 SMS ücreti olarak 25 Kuruş ödüyor.

  ::Vodafone 54 Türk Lirası

  Bize göre Avea’dan sonra en avantajlı olan sınırsız paketine sahip operatör Vodafone gibi görünüyor. Sabit hatlar ve şebeke içi sınırsız olanağı sunan Vodafone, diğer operatörler ile 500 dakikalık konuşma olanağı sunuyor. İki ayda 10.000 dakikayı aşan paketleri Vodafone kapatma ve uyarma yetkisine sahip. Vodafone’nin diğer operatörlere göre olan en avantajlı yanı ise diğer operatörler ile olan 500 dakikalık konuşma sınırı aşıldığında ekstra bir ücret ödemeden operatörün kendi görüşme fiyatı olan dakikası 18.8 Kr olanağından yararlanabiliyorsunuz. Bu tarifeyi kullanan Vodafone kullanıcıları 1 SMS ücreti olarak 23 Kr ödüyorlar.

  ::Turkcell 78 Türk Lirası

  Aralarında en pahalı konuşma paketini sunan Turkcell sadece şebeke içi sınırsız olanağını sunuyor. Diğer operatörler ve sabit hatlar ile 600 dakika konuşma olanağı sunan Turkcell 1 SMS ücreti olarak 26 Kr alıyor. Aylık şebeke içi 5.000 dakikayı geçen abonelerin hatlarını kapatma ve uyarma hakkına sahip oluyor.
   


  Yazan: Dogus Pertez
  __Midas__, Dawn ve by_leo bunu beğendi.
 2. Harika bir paylaşım olmuş :)
  Konunun, tarifeler değiştikçe güncel tutulmasında büyük fayda var :oke:
  Eline sağlık Deadsilence!..
   
 3. Güzel inceleme .

  Nacizane tavsiyem, fiyat performans olarak vodafone sınırsız .
  Eğer kamu personeli iseniz, Turkcell Kamu (1200 dk sabit ücretli olan tarife)

  Avea da mesajlar ve aramalar ciddi problemli, eğer düzeltemezlerse tarife iyi bir seçenek degil
   
 4. tşk faydali bir bilgi
   
 5. Bence her hattan birer tane almak lazım nolur nolmaz:)
   
 6. En iyisi Kamu 1200 dk 35 tl cik

  700 dk konusma yapsan 500 dk aveanı arasan 500 kontor hediye gelir zaten ;)
   
 7. sonuç olarak olaya birazda teknik acıdan bakmak lazım gelir diye düşünüyorum ben ;
  öncelikle turkcell kendini eski ürünlerini yeniymiş gibi pazarlayarak birşeyler yapmak ve güzel göz boyama peşinde ki bunu da becerdiğini söyleyebilirz..ama bu turkcellin şebeke sorunu yaşamadığı anlamına gelmiyor.ayrıca turkcell ciddi bir biçimde pahalı konuşturuyor.ancak bir prestij ve ismin içerisnde yeralan TURK kelimesinden dolayıdırki kullanıcılar etkilenip bırakmıyorlar....

  avea da ise mevcut tarifede çok kötü bir performans sergilediğini ve bu tarifeyi alan kullanııcların nasıl hayalkırıklığına uğradığını gözardı edemeyiz..avea da çok ciddi kapsama sorunu var...kullanılack gibi değil..ama bedava konuşma olarak değerlendirildiğinde kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri bir paket hline geliyor ama uzun ömürlü değil...


  VODAFONE ise TÜRKİYE koşulları değerlendirildiğinde dünyada 1 numara olan ve kendi teknolojisini üreten bir operatör olduğunu değerlendirdiğimizde ise hızlı gelişmeler katettiğini görebiliriz..çıkartılan paket gerçekten güzel aynı zamanda kapsama lanı sorunu tam anlamıyla giderilmiş durumda..sıkıntı çekmek neredeyse yok..neden neredeyse yok diyorum; çünkü operatörlerin tamamında olan bir durum var..giriş altları haneler işyerleri...


  3G yi dünyaya yayan tanıtan ve bunun üretim anlamında teknolojisine sahip bir operatörün yakın bir gelecekte TÜRKİYE de neler yapabileceğini bir düşünsenize ??  son olarak ta bir nokta belirtmek isterim..
  Rekabet kurumu 10:000 dk ve üzeri kullanımları istemediğinden tüm operatörler buna uymak zorunda olduklarından bu şartı imzalamış olduğugunuz sözleşmelere koymekla mükelleftirler


  saygılar
  :sn:
   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/09/2017 - 13:45