• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

En Avantajlı 3G Teknolojisini Hangi Operatör Sunuyor? ( Turkcell / Vodafone / Avea )

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
En Avantajlı 3G Teknolojisini Hangi Operatör Sunuyor? ( Turkcell / Vodafone / Avea )

3G dönemi başladı, başlamasına ama en hesaplı fiyatı hangi operatör sunuyor. Sorunun cevabını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

:: Vodafone

Dünyanın 3G GSM lideri Vodafone, B Tipi Lisansı ile kullanıcılarına gerçek hızı yaşatmak istiyor. Vodafone 3G servislerinden yararlanmak isteyen Vodafone aboneleri, 3636'ya 3G yazıp ücretsiz bir kısa mesaj atarak kayıt olabilirler. 3 Gigabayt’lık internet paketi fiyatına 5 Gigabayt internet paketi sunuyor. Daha önce 50 Türk Lirası değerinde 3 Gigabayt internet paketi sunan Vodafone, 5 Ağustos tarihinden itibaren 5 Gigabayt internet paketini 45 Türk Lirasına sunuyor.

Aylık veya haftalık paket değil de, günü birlik 3G’ye bağlanmak isteyenleri de düşünen Vodafone 5 TL / 35 karşılığında bir günlük limitsiz kullanım olanağı olan internet paketi sunuyor. Düzenli kullanıcıları da unutmayan Vodafone, aylık 250 Megabayt internet paketini de 10 TL / 70 kontörden fiyatlandıracak. Ayrıca 3G abonelerine aylık paket ücreti de dahil toplam 100 liralık ya da 700 kontörlük harcamaya ulaştıklarında o ay için başka herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Görüntülü konuşma için hiçbir ek ilave ücret istemeyen Vodafone, tüm internet paketlerine ilk kez abone olan kullanıcılarına bir ay boyunca ücretsiz MobilTV izleme olanağını sunuyor. Ayrıca Vodafone 3G tarifesine geçip, Mobil Modem İnternet paketlerine 5 Ağustos – 30 Eylül 2009 tarihleri arasında 24 ay taahhütlü olarak kayıt olduğunuz anda, 1 Gigabayt internet paketine 65 Türk Lirasına, 5 Gigabayt internet paketine ise 75 Türk Lirasına sahip olabilirsiniz. 24 ay bağlılık ( taahhüt ) sözleşmesini imzalayan kullanıcılar, HSPDA 7.2 - 2.0 Mbps Vodafone Mobil Modem’e ücretsiz sahip oluyorlar. Bunun yanı sıra 31 Aralık 2009 tarihinde TeknoSA satış noktalarında dizüstü, masaüstü ve netbook bilgisayar alımlarında kullanabileceğiniz 1.000 Türk Lirası değerindeki indirim çeki de hediye ediliyor.

:: Turkcell

Türkiye’nin tek A Tipi Lisansına sahip olan operatörü Turkcell, en kaliteli ve en sorunsuz iletişimi sunmak için kolları sıvadı. Turkcell 3G abonesi olan kullanıcılar 3G yazıp 2323'e gönderin ilk 1 ay boyunca 1'er saat Görüntülü Görüşme ve Turkcell MobilTV deneme fırsatı yakalayın. Turkcell, faturalı hat kullanıcıları için üç ayrı internet paketi seçimi ile karşımıza çıkıyor. 1 Gigabayt internet paketine 29 TL’ye, 4 Gigabayt internet paketine 39 TL’ye, 8 Gigabayt’lık internet paketine ise 69 TL’ye sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu internet paketlerinden biri 24 ay taahhütlü olarak sahip olursanız, dünyanın en hızlı 3G modemi olan 21 Mbps hızındaki VINN modemine de sahip olabilirsiniz.

Faturasız 3G için iki ayrı internet paketi sunan Turkcell, haftalık 1 Gigabaytlık internet paketine 19 TL/140 kontöre, aylık 4 Gigabaytlık internet paketine ise 49 TL/360 kontöre sahip olabilirsiniz. Haftalık internet paketine sahip olmak isteyen kullanıcılar Hafta 53xxxxxxxx yaz 2400' a göndererek, Aylık internet paketine sahip olmak isteyen kullanıcılar ise Ay 53xxxxxxxx yaz 2400' a göndererek abone olabilirler.

:: Avea

C Tipi Lisans ile, abonelerine doyurucu hız olanağı sağlamayacak olan Avea, 30 Temmuz–31 Ekim tarihleri arasında her yöne 15 dakika ücretsiz görüntülü konuşma imkânı sağlayacak. Aboneler cepte internet için 100 MB'lik paketten 8 TL/49 kontöre, 2GB'lik paketten ise 35 TL/199 kontöre faydalanabilecek.

Avea bunun yanı sıra hazırlamış olduğu paketler ile diğer operatörlere göre bir adım daha öne çıkıyor. Her kullanıcıya hitap edecek şekilde sunulan bu üç ayrı paketin ilki;

''3G Hoşgeldin Paketi'' ayda 7 TL karşılığında 30 dakika her yöne ücretsiz görüntülü konuşma, bir saat ücretsiz Mobilvizyon, 100 MB data ve Seçİzle'den bir içeriği,

''3G Standart Paket'' ayda 17 TL karşılığında 60 dakika her yöne ücretsiz görüntülü konuşma, 3 saat ücretsiz Mobilvizyon, 250 MB data ve Seçİzle'den 2 içeriği,

''3G Süper Paket'' ise ayda 27 TL karşılığında 150 dakika her yöne ücretsiz görüntülü konuşma, 5 saat ücretsiz Mobilvizyon, 500 MB data ve Seçİzle'den 3 içeriği kapsıyor.

arslansem

arslansem

Üye
Kampanyalar tarifeler seçenekler sunulsa da 3G yaygınlaşmadan tam tadını alamadan birini seçmek kolay değil :)

wonderking

wonderking

Üye
bence turkcell en avantajlısı cunku

yagizbogac

yagizbogac

Üye
bu mobil modemleri 39 lira verdiğimiz zaman faturali değilde sadece modemi alıp kota bitinceye kadar kullanabilme şansımız varmı sonra kota bitince bi 4 gb daha yükletiriz aynı kontörlü adsl gibi süper olurdu öyle olsa bunlar öyle olmuyor mu?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
bu mobil modemleri 39 lira verdiğimiz zaman faturali değilde sadece modemi alıp kota bitinceye kadar kullanabilme şansımız varmı sonra kota bitince bi 4 gb daha yükletiriz aynı kontörlü adsl gibi süper olurdu öyle olsa bunlar öyle olmuyor mu?

Sanırım öyle oluyor. Kontörlü gibi kullanabiliyorsun.

Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
Avea kesin değil de ya Vodafonedir ya da Turkcell.....

yagizbogac

yagizbogac

Üye
hadi ya süpermiş o zaman türkcellden almak lazım bir tane çünkü en hızlısı o ben avea kullanıyorum en yavaşı bizimkiymiş

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
hadi ya süpermiş o zaman türkcellden almak lazım bir tane çünkü en hızlısı o ben avea kullanıyorum en yavaşı bizimkiymiş
Evet Turkcell 22 Megabit'e kadar çıkıyor, Vodafone 7.21, Avea 4 küsürlerde birşey.

Ozan

Ozan

Admin
21 Mbps' e kadar hız sunulan hızla ve paket fiyatları ile avantajlı olan operatör Turkcell gibi görünüyor ...

dasantro

Üye
Turkcell en iyi operatör amam ben avea yı daha çok seviyom içimden öyle geliyo nedeni ne acaba bizim ailede avea kullanan annem felan var ondan gliba ama turkcell in bi kötü yanı bazı oyunlarda parayla birşey alırken mesaj atıyosunuz turkcell diyoki hattınız özel üzretlendirilen yerlere kapalıdır gibi bişey diyor acmak için şu şu yere böyle mesaj atın diyo atıyorum acıldı diyo sonra bidaha oyundan kontör karşılığı oyundaki değerli parayı almak istiyorum yine şuşu yere böyle bir mesaj atın acılır diyo anlamadım ya sinir oluyorum turkcelle o yüzden..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...