Elma sirkesi yağ yakar mı?

 • 26 Eylül 2012
 • 438 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 3000 yıllık bir geçmişi olan elma sirkesi antik Mısır döneminde ve Hipokrat tarafından da tedavi amaçlı kullanılırmış. Günümüzde zayıflattığı iddia edilen elma sirkesinin aslında sayısız faydası bulunmaktadır.

  Vücudu temizler
  Etkili bir detoks ürünüdür, vücudu toksinlerden arındırır, böbrek ve karaciğeri temizler, canlılık verir, cildin daha parlak görünmesini sağlar.

  Şeker hastalığı
  Şeker hastalığında faydalıdır. Günde 1 yemek kaşığı elma sirkesi tüketen diyabetli bireylerin daha düzenli kan şekerine sahip oldukları araştırmalarca desteklenmekte. Ayrıca diyabetli hastalarda HDL, iyi kolesterol seviyesinde de artış gözlenmiş.

  Kilo kaybı
  Elma sirkesinin yağ yakımını sağladığına dair bir düşünce vardır. Keşke kilo vermek o kadar basit olabilse. Sadece elma sirkesi sindirimi hızlandırdığı ve ödem atımını sağladığı için kilo verme programınızda destek olabilir.
  Hipertansiyon
  Kan basıncını düşürücü etkisinden dolayı elma sirkesi hipertansiyonda faydalı olabilir. Ama hipotansiyon rahatsızlığında çok fazla tüketilmemesinde fayda var.

  Fazla tüketiminden kaçının
  Günde 2 yemek kaşığı ve üzeri tüketimlerde sindirim sisteminde ve tansiyonda problemler olabilir. Bazı ilaçlarla etkileşim yapabilir. Tüketirken asla tek başına değil su ile karıştırarak tüketin.

   


  Yazan: nazlican
  Tuba ve .Murat. bunu beğendi.
 2. Ev yapımı olması gerekiyor. Piyasada ki sirkeler içinde ki maddelerden dolayi tavsiye edilmiyor. Aktarlarda bulunuyor.
   
  nazlican bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 05:40