Elinizde Yarım Saat Boyunca Ateş Topu Tutun Görmeyen Kalmasın :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
d€rVish

d€rVish

Üye
Elinizde Yarım Saat Boyunca Ateş Topu Tutun Görmeyen Kalmasın :)

Alev alev yanmakta ola ateş topunu avucunuzda, elinizde, parmaklarınızın arasında tutmak isterminiz.Eliniz ateşi tutarak bir gösteri yapmak isterseniz işte size güzel bir deney. Öğrenciler için güzel bir Fen Teknoloji dersi deneyi belkide havalı bir gösteri, avucumda ateşi tutuyorum gibi. İzleyeceğiniz videoda gösterilen kimyasallar ile değişik maddelerin verdiği ısı enerjisinin zayıflığından faydalanarak yapacağınız güzel bir deney ve gösterisi. İlginç bir gösteri olmazmı.?

Nasıl Yapılir? *

%100 Pamuk Bir Kumaşı Katlayarak O Şekline Getiriyoruz Sonra Yine Pamuk Olan Bir İp İle Dikip Sarmalıyoruz Topumuz Hazır Üstüne İster Kolonya İster Çakmak Gazı (Ben Çok Denedim Çakmak Gazı Çok Sıcak Oluyo Ama Roson Gazı Bulursanız Olur) Döküyoruz Ve Ateşleniyor (Kolonya Tavsiye Edilir)

Malzemeler;

5 Metre İpek İp
Zippo Yağı Veya Kolonya
%100 Pamuk Bir Kumaş

Videosu Yapmak İçin;

(h)

Kolay gelsin..Arkadaşlar..

• Beğen
Tepkiler: jejep, Necmati, zaza ve 1 kişi daha

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
deneyelim bi nasıl oluyormuş saol

qirL1903

qirL1903

Üye
Yok kalsın :)

kadikoy

kadikoy

Üye
kerizle merize uygundur.:kop:

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
İlk yorumları goreyimde :d:

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Yanma dikkat et :D

d€rVish

d€rVish

Üye
:D inş yanmasın :D amin

Necmati

Necmati

Üye
deneyelim yorum atarım :ehe

zaza

zaza

Üye
anca pazar günü denerimde gerçi ben bu pazar günü birecike gidecektim neyse boş olduğum birgün denerim:ehe

Samsun55''

Samsun55''

Üye
bi gün denerim :hmmm

Samsun55''

Samsun55''

Üye
yok ya sanki senin benden farkın var :ehe

furkan5800

furkan5800

Üye
peki pamuk kumaşı nereden temin etce:D

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Deneyin sonuçlarından Maxicep.com kesinlikle sorumlu değildir.Bilginize..

f_torres44

f_torres44

Üye
iyidir

zaza

zaza

Üye
Necmati™;2976539' Alıntı:
biri iş adamımı dedi :islik
ALLAH aşkına sus gülmekten çatlicam:kop::kop: sen iş adamıysan ben dünyanın en büyük ajanıyım:ehe:kop:

--------------- Ekleme ---------------

yok ya sanki senin benden farkın var :ehe
var ben başka sen başka sen hem çalışıp hem izmi sürüyon gözetlememi yapıyon olaylara ilk senmi gidiyon müdürlerin seni gecenin köründe arıyomu ? eve sabah 4-5 geldiğin oluyomu bilgisayar varken sırf yerinde kalamıyosun diye cepten girende sen değilsin eeee bak ne çok farkımız varmış:ehe:kop:

konyarapp

Üye
tamam kolonya ısı vermez dogrudur.ben elime kolonya döker yakardım bişey olmazdı.Amaa bu deneyde iş degişiyor.Pamuk kumaş yanarsa ne olacak ?kişinin eli yanacak.Ben denemeyecegim kalsın ;)

jejep

jejep

Üye
yapmakta bir sakınca yoktur size garanti veriyorum:) bunu kolejlerde 9. sınıf öğrencileri kimya dersinde yapıyorlar:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...