el-Cin (2013)

 • 7 Nisan 2013
 • 548 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Dabbe ve Semum filmleriyle “Cin ve kıyamet” temalarını Türk korku sinemasına kazandırarak, korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan Hasan Karacadağ yeni korku filmine imza attı. Hasan Karacadağ’ın senaryosunu yazıp, yönettiği el-CİN filmi, Doğu’nun unutulmuş masalları arasında kaybolmak üzere olan ve “üç harfliler” diyerek geçiştirilen ‘cinler alemi’ hakkında çok az bilinen bir detaydan yola çıkıyor.
  Başrollerini başarılı genç oyuncular Fulya Zenginer, Serdal Genç, Oğuzhan Yıldız, Hande Kaptan ve Alper Kadayıfçı paylaştığı film, karanlık ve bilinmeyen dünyalara ait daha önce hiç anlatılmamış bir sırra, insanoğlundan daha eski tarihleriyle gecenin örtüsü altına gizlenmiş kindar gözleyicilere yani cinlere, öte alemin bilinmeyen sakinlerine odaklanıyor.
  el-CİN filminde, insan gözünün algıladığı görüntüleri beyne göndererek, kayıt etme mantığı dünyada ilk defa kullanıldı. Hasan Karacadağ, ilk Japonya’da denediği ve özgün fikri kendisine ait olan bu metodun, filmi sinemada bir defa izleme ve sonrasında beyinde defalarca tekrar izlemeye yönelik bir bilinçaltı sistemi olduğunu söyledi.
  Çekimleri Şile ve İstanbul’da gerçekleştirilen el-CİN filmi için özel olarak kurulan platoda ‘CMAB’(consciousness, mind and brain) tekniğiyle, izleyenin bilinçaltına üç boyutlu görüntüler yerleştiren yeni bir kamera ve kurgu sistemi kullanıldı. Filmin, digital efekt, özel ses efektleri ve animasyonları da bu metotla kurguya dahil edilecek.

  el-CİN Vizyon Tarihi: AĞUSTOS 2012

  el-CİN – Film Ekibi:

  Yönetmen ve Senaryo: Hasan Karacadağ
  Yapımcı: J Plan, Hasan Karacadağ


  el-CİN – Oyuncular
  :

  Fulya Zenginer
  Serdal Genç
  Oğuzhan Yıldız
  Hande Kaptan
  Alper Kadayıfçı
  Sevinç Erol
  Ebru Unurtan
  Sultan Köroğlu Kılıç
  Elif Erdal
  Çetin Yeltekin
  Hakan Bozyiğit
  Mine Vurankaya
  Dora Sarıkaya
   


  Yazan: x-scarface
  -Akıncı ve BYFECI bunu beğendi.
 2. Dabbe 3 bir cin vakasınıda paylaşır mısın abi?
   
  x-scarface bunu beğendi.
 3. Paylaştım kardeşim :)
   
  -Akıncı bunu beğendi.
 4. Çok teşekkürler abim :oke:
   
  x-scarface bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/12/2018 - 19:19