Ekran kartından tarihi rekor

• 6 Mart 2013
  • 1351 Okunma
  • 19 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hem sıvı hem hava soğutma sistemlerini bir arada kullanan çift gpu'lu ASUS ROG ARES II yüksek performans sınırlarını aşmaya devam ediyor.

< Resmi açmak için tıklayın >

Dünyaca ünlü hız aşırtma ekibi OCLab.ru, sadece sınırlı sayıda üretilen ASUS ROG ARES II ekran kartının desteğiyle yepyeni bir rekora imza attı. OCLab.ru ekibi, ROG ARES II ekran kartının kullanıldığı sistem ile 3DMark03 rekorunu 283017 puan ile kırdı.

2 slot yer kaplayan ARES II’de 1,1 GHz’de çalışan iki adet Radeon HD 7970 GHz Edition grafik işlemci bulunuyor. Kartta ayrıca 6,6GHz’de çalışan 6GB GDDR5 bellek yer alıyor. ARES II sıvı ve hava soğutmayı beraber kullanan bir hibrit soğutma sistemine sahip. Sıvı soğutmanın bir parçası olan 120 mm’lik kasa fanı hemen her kasaya rahatça yerleştirilebilmesi ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

Hibrit soğutma sistemi sayesinde ARES II, referans tasarım bir GTX 690’dan 31 derece daha düşük sıcaklıkta çalışabiliyor. ARES II ayrıca tek grafik işlemcili, referans tasarım bir Radeon HD 7970 ekran kartından %130 daha fazla performans gösteriyor.

Yazan: Mad EagLe
  2. teşekkürler

3. pek alınası değil bana göre :D

4. Neden :D

5. çift gpu micro stuttering derdi var.
    bu sorunu nvidianın çok büyük oranda aştıgı söyleniyor yok denecek kadar azmış ama AMD de devam ediyormuş.

ayrıca o fiyata sadece ekran kartına değil tüm sisteme sıvı doğutma dizilir :oke:

6. Zaten türkiyede kullanılıcağını sanmıyorum 1–2 tane hastası meraklısı varsa anca yoksa 2 seneden önce gelmez zaten bizde ekran kartları 3d programlarından çok oyunlar için tercih ediyor şuanki oyunlar için de bu oldukça fazla:)

7. vatanda satılıyor :D alanıda var

8. güzelmiş

9. Daha neler neler alınır :ehe

10. sadece o ekran kartının fiyatına GTX670 SLI su soğutmalı i7 pc dizilir.

< Resmi açmak için tıklayın >

Teom@n bunu beğendi.
  11. O kadar para verilmez be

12. trilyonluk olsam alırdım kesinlikle :ehe

13. 680 SLI bile :hmmm

14. Suyun geçtiği kabın rengi bana Hulk'u hatırlattı :d: resimde gösterdiğin sistemde Hulk gibi :naughty:

L-LumieRe ve Teom@n bunu beğendi.
  15. :oke: HULK-PC "SMACK!!! CRASH!!!"

nike7 ve L-LumieRe bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/11/2018 - 15:30