Ekran kartı problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı problemi
Arkadaşlar laptop ta 4gb'lik bir ekran kartı var o da amd 2.si yok bu normal mi? bide gta v de 1gb video memory olarak görünüyor bu problemi günlerdir araştırdım çözemedim, yardım ederseniz sevinirim.

MaxipmaN

Üye
Oyunlarda amd devredeyse sorun yok demektir. Gpu z ve msi afterburner ile kontrol edebilirsin.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Paylaşımlı ekran kartıdır o zaman 1 gb ekran kartına veriyordur 3 gb da ram olarak kullanılıyordur. Ona bir bak derim çünkü laptoplarda genellikle paylaşımlı ekran kartları oluyor. Ekran kartının hafızası da ya biostan ya da amd nin programından yükseltilebiliyor diye biliyorum bende de vardı laptop ekran kartı paylaşımlıydı.

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
Bende nedense amd nin programında asıl gerekli olan ayar gözükmüyor gpu z ye bi bakacağım

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Benim kart ati radeondu kendi programı ile yükseltiyordum hafızasını sende en fazla 4 gb ta kadar yükseltebilirsin hafızasını büyük ihtimalle ama paylaşımlı kart ise dediğim gibi 3 gb yi sistem rami olarak kullanıyordur sistem.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Amd İse 2 Tane Ekran Kartı Olur Birisi 1 Gb Genelde Yani Diğeri 2 GB Senin 1 GB Olanın Driveri Kurulu 2 GB Olanınki Kurulu Değil Sanırım.AMD Nin Sitesinden Programı İndirip Dene Oto Yükler O

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Arkadaş 4 gb ram var diyor kartta onu kullanamıyor sistem kullanıyordur o rami eğer kartın ramini yükseltme imkanı varsa yükseltir ki inan bama isterse 100 gb olsun çok bir şey değişmez.

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
2 tane ekran kartı yok sistemde sadece amd var intelinki yok acaba intel ekran kartı kursam düzelir mi bilmiyorum

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sen tam sistem özelliklerini bir resim çeksene cpu z den ya da başka bir programdan ben sana ona göre net cevap yazayım çünkü sende sorun ne bilmiyorsun tam sistem özelliklerini göreyim ona göre sana cevap yazayım.

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
Sen tam sistem özelliklerini bir resim çeksene cpu z den ya da başka bir programdan ben sana ona göre net cevap yazayım çünkü sende sorun ne bilmiyorsun tam sistem özelliklerini göreyim ona göre sana cevap yazayım.

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
Konu güncel yardım eden olursa sevinirim, bios da yapmayı buldum ancak bende o seçenek yok çok ilginç bi türlü çözemedim

Cadillac34

Üye
Arkadaşlar söylemiş daha ne yapmak derdindesin?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ben sana tam sistem özelliklerini ver dedim sen bana ekran kartı bilgisi gösteriyorsun. ekran görüntüsü almayı bilmiyorsan söyle anlatırım. Ben senden tam sistem özelliklerini istedim Dxdiag'ı değil. Anlaşılan sende bilgisayardan pek anlamıyorsun. :)

Cadillac34

Üye
Ben sana tam sistem özelliklerini ver dedim sen bana ekran kartı bilgisi gösteriyorsun. ekran görüntüsü almayı bilmiyorsan söyle anlatırım. Ben senden tam sistem özelliklerini istedim Dxdiag'ı değil. Anlaşılan sende bilgisayardan pek anlamıyorsun. :)
Acemiliğine ver. :kop:

Şaka bir yana; ne istediğini bende anlamadım. :hmmm

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Acemiliğine ver. :kop:

Şaka bir yana; ne istediğini bende anlamadım. :hmmm

Adamın ekran kartının rami oyuna girince düşük gösteriyormuşta işte nasıl yükseltebilirim diyor 4 gb'ta kadar hafızası var ama Gta V'te 1 Gb olarak gözüküyormuş o kadar detaylı anlattığm halde yine anlamadı. Laptoplarda ekran kartları paylaşımlı olduğu için sistem 3 gb rami kullanıyor 1 gb tı da ekran kartına ayırıyor diye yazdım. Laptopları bu yüzden sevmiyorum. Zaten ekran kartı ramini arttırsa da Gta V'i nasıl oynuyorsa öyle oynıcak öyle çok aman aman bir fark olmıcak ayrıca ekran kartına rami verdiği zaman paylaşımlı olduğu için sistemin rami düşecek 8 GB Ram varsa 2 Gb sini ekrana verse 6 gb si kalıcak.

Cadillac34

Üye
Benimki de 4GB ama GTA Vice City'yi bir türlü bitiremedim. Bilgisayarımda ısınma olunca kasma yapıyor.

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
Abicim acemiliğine ver falan ayıp oluyo bizde biliyoruz o kadarını ne amd nin programinda o seçenekler var nede bios ta, neyse teşekkür ettim.

Üst Alt