edge teknolijisi kibrista

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eon

Üye
    Konu Sahibi
edge teknolijisi kibrista
arkadaslar, edge teknolojisi kktcell ( yani kuzey kibris turkcell ) ile bizlerin hizmetinde.... gprs'den 3 kat daha hizli oldugunu biliyorum . fakat ne derecede faydalanabiliriz, sizler tecrubeli olarak neler onerirsiniz...? tesekkurler...

bassavci

bassavci

Üye
Su anda kibristayim. belirteyimki. bu hizmet veri iletisim hizini artirmaktadir. buda demek oluyorki daha once indirdigin bir resimi 10 kata kadar daha hızlı indirebileceksin. bunun icinse uygun bir tele ihtiyacın olacak. son cikan telefonlar buna uygun. ucretlendirmede bir degisiklik olmaz. ama tavsiyem buyuk dosyaları indirme yoksa faturan kabarır. bende kktcell gprs i kullandim normal ucretlendirme cok yuksek. örnek modeller:n70,3250 vs.

volkri

Üye
çu teknolojiyi kısaca açıklarmısınız lütfen tahmini fiyat bilgisiyle lütfen
saygılarımla

bassavci

bassavci

Üye
Originally posted by volkri@Oct 11 2005, 10:24 PM
çu teknolojiyi kısaca açıklarmısınız lütfen tahmini fiyat bilgisiyle lütfen
saygılarımla
[post=189066]Quoted post[/post]​
fiyatta degisiklik yok. gprs in hızlı sekli diyebiliriz.
telefon fiyatlarını soruyorsan biraz yuksek

ibonline

ibonline

Üye
en basidi misale edge yüksek hızda gprs
örenkle acıklayalım
gprs:56 k v90 dial-up bağlantı gibi
edge gprs:adsl bağlantısı gibi bişey işte gerci güncel teller icersinde 6630 ve belli başlı bir kac telefonde destek var öyle biliyorum ;;)

eon

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar , bu bilgileri biliyorum zaten. nokia 6630 icin, gprs'de download hizi maximum 53.6 kbps iken, edge'de 236.8 kbps. genelleme yapacak olursak, edge, gprs'e gore 3-4 kati daha hizli. benim asil ogrenmek istedigim, bu download ve upload'dan baska nasil faydalaniriz edge'den. bu farki nasil gorebilirz, bildiginiz "online streaming" yapan bir radyo var mi, ancak o zaman bu hizin farkina varabiliriz. lab top'da internete de girecek halim yok su durumda, 6630'u kullanarak yani. kaldi ki fiyatlar soylediginiz kadar da yuksek degil. suanda edge ucreti, gprs ile ayni. yani 1 kb = 0.002373 YTL.

bassavci

bassavci

Üye
turkiyedeki en pahali gprs baglanti ucreti 0,00168 YTL / KB
Aradaki fark acikca goruluyor. ayrica belirteyimki daha ucuzlarida var.

eon

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by bassavci@Oct 12 2005, 04:19 PM
turkiyedeki en pahali gprs baglanti ucreti 0,00168 YTL / KB
Aradaki fark acikca goruluyor. ayrica belirteyimki daha ucuzlarida var.
[post=189505]Quoted post[/post]​

e hic sikayet etmeyn siz turkiyede o zaman :) biz mahsur kaldik burda :(

iceboy

iceboy

Üye
E tabi, Yavru Vatan Kibris'a gecte olsa teknoloji gelmis ama sonucta getiren de Turkcell olmus!!! E ucuz yapsa sasardim zaten, neredeyse Turkiye'dekinin 10 kati!!! Gelde deli olma simdi!!!

eon

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by iceboy@Oct 12 2005, 06:58 PM
E tabi, Yavru Vatan Kibris'a gecte olsa teknoloji gelmis ama sonucta getiren de Turkcell olmus!!! E ucuz yapsa sasardim zaten, neredeyse Turkiye'dekinin 10 kati!!! Gelde deli olma simdi!!!
[post=189631]Quoted post[/post]​

dostum pek de 10 kati degil yaaa, yukardaki fiyat dogruysa arkadasin verdigi 1.5 kati falan!!!

bjknemesis

Üye
vergi girdimi işin içine böyle degil tabi bide yaygın degil parayı nerden kazancaklar 8)

bassavci

bassavci

Üye
arkadaslar verdigim fiyat en yuksek fiyattır. kullanımınıza gore fiyatlar kademeli olarak dusmektedir.
...eeedge tabi turkcell bu isi yapınca biraz tuzlu oluyor... :haha:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt