Dx.com siparis

Sponsorlu Bağlantılar

szqn55

szqn55

Üye
    Konu Sahibi
Dx.com siparis
Dealextreme.comdan siparis verdim 190 liraya 2 haftayi gecti neden gelmedi ya

Mert

Mert

Üye
Dx'den hiç alışveriş yapmadım ama ebay'de Çinli satıcılardan aldıklarım en erken 1 ayda elime ulaştı. 1 ay bekledikten sonra şikayet etmeni öneririm.

szqn55

szqn55

Üye
    Konu Sahibi
Nasil sikayet edicem ayin 24nde kargoya verilmis

Mert

Mert

Üye
Ödeme sayfasının, sipariş sayfasının sağına soluna bak orada bi yerde bi şeyler vardır, dediğim gibi daha önce kullanmadım. Türkiye'de bile 1 haftada doğru düzgün gelmiyor kargolar. Adamlar Çin'den yolluyor, şikayet etmeden önce bi 1 ay bekle bence.

szqn55

szqn55

Üye
    Konu Sahibi
tamam ya sabır D:

0MG90

0MG90

Üye
Burdaki bazı şeyler pahalıymış ya ama markada var
1 ay bekle bende Aliexpress den aldım 1 ayda anca geldi Çin'den

szqn55

szqn55

Üye
    Konu Sahibi
Ben kore mali s5 mini alfim bide orjnal galaxsy s4 wireless charge seti altim hepsi 93 dolar

Joker.

Joker.

Üye
Ben kore mali s5 mini alfim bide orjnal galaxsy s4 wireless charge seti altim hepsi 93 dolar
Telefon işe sakıncalı değil mi ? Gelirken sorun çıkar diyorlar çoğun forumda.

0MG90

0MG90

Üye
Telefon işe sakıncalı değil mi ? Gelirken sorun çıkar diyorlar çoğun forumda.
Gümrükte takılabilir sadece. Onunda parasını ödeyeceksin kayıt parasını yani alacaksın.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Yurt dışından yaptığınız alışverişlere dikkat edin. İmei kaydı gerektiren hiç bir ürün gümrükten geçmez bilginize.

Bu arada imzanızı kurallara uygun şekilde düzenlemenizi rica ediyorum. @szqn55

szqn55

szqn55

Üye
    Konu Sahibi
Nasil yani nekadar odicem gelmesi icin

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Nasil yani nekadar odicem gelmesi icin
Anlatamadım sanırım, ödemeyle alakalı değil. Cep telefonu gibi cihazlar gümrükten geçmiyor, bu türdeki cihazların tarafınızdan alınmış olarak yurda girişi ve kayıt yaptırılarak kullanıma açılması gerek. Diğer bazı elektroniklerin de fiyatlarına göre vergisi ödenir ve gümrükten teslim alınır. Bu eylem 75euro üzerindeki tüm ürünler/alışverişler için geçerli.

Önüme birçok seçenek sundular. Ben de adamlığı seçtim...

szqn55

szqn55

Üye
    Konu Sahibi
Bnm aldigim telfn 56 dolar di zaten gumruk nerde hc blgm yok

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Fiyatı 56$ da olsa, dediğim gibi imei kaydı gerektirdiği için telefonu teslim etmezler.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Ama içinde şüphe kalmasın. Bu konuda, bulunduğun ilin gümrük memurluğuna ulaş onlar sana en doğru bilgeleri verirler.

szqn55

szqn55

Üye
    Konu Sahibi
sanırsam çok geç oldu yazmam arkadaşlar cihaz bana ptt kargo paketinin içinde hiç açılmamış şekilde geldi ne vergi ne kayıt hiçbişe yaptırmadım 1 ayda geldi sapasağlam nasıl olurda gümrükle ilgili takıntı olmadı

abdullahpolat

abdullahpolat

Üye
aliexpress i de tavsiye ederim. bircok kez siparis verdim. gayet korunakli ve guzel bi sekilde elime ulasti en erken 16 gun, en gec 35 gun icinde geliyor. gelmedigi veya bozuk geldigi taktirde anlasmazlik aciyor ve parani aliyorsun

szqn55

szqn55

Üye
    Konu Sahibi
bu evlilik ne başa belaymış bea :D