Duvarın arkasını gösteren alet!


oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
    Konu Sahibi


Duvarın arkasını gösteren alet!
Bilim adamları, kapalı kapılar, hatta beton duvarların arkasındaki insanların hareketlerini tespit edebilmek için bir kablosuz ağ şebekesinin radyo sinyallerinin kullanılabileceğini tespit etti.

İngiliz Telegraph gazetesinin teknoloji sayfasındaki habere göre, ABD’nin Utah Üniversitesi’nden araştırmacıların radyo tomografi görüntüleme temeline dayanan sistemi, kablosuz cihazların sinyallerinin birbirlerini kestiği noktalar arasındaki dalga karışımının ölçülmesine dayanıyor. Kablosuz cihazın kapsadığı alandan birisi geçtiğinde, cihaz sinyal seviyesindeki değişikliği kaydediyor ve bu bilgiyi bilgisayara iletiyor.

Sistemin şimdilik bir duvardan bir metre ötesini görebildiğini ve şu aşamada bir duvarın arkasındaki cismin gerçek görüntüsünü yeterince sağlayabilecek kadar gelişkin olmadığını belirten bilim adamları, bu sistemin zaman içinde mutlaka istenilen düzeye ulaşabileceğini kaydediyor.

Araştırmacılar, bu teknolojinin bir felaketten sonra arama ve kurtarma operasyonlarında kullanmak için ideal olacağının da altını çiziyor.

BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN.
 
  • Beğen
Tepkiler: >KoNaN>, benhjk, Godfather ve 2 diğerleri
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Duvarın arkasına kamera koy geç bilgisayar başına herşeyi net izle :ehe
Teşekkürler...
 
Salihyet

Salihyet

Üye
Konuları doğru yere açtığınız sürece teşekkür ederim :) ( taşındı )
 
oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
    Konu Sahibi
anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
istedigin teşekkür olsun kardeşim bilgi için teşekkürler
 

FİAT ALBEA

Üye
süper bir şeye benziyor
 
Laz¥

Laz¥

Üye
Teşekkürler dostum
 
benhjk

benhjk

Üye
gavur yapıyo yaaa :D
 
oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
    Konu Sahibi
evet azcık kafayı yorsak biz de neler yaparız ama :)
 
Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
süper bir buluş daha dogal afetlerde kulanılcak bişi
 
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Teşekkürler,çok faydalı bir buluş biranönce seri üretimine geçilse bari.malum deprem falan Allah göstermesin.
 
oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
    Konu Sahibi
evet aslında 81 ilin 81inde de olacak :)
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Teknoloji hiçbir zaman yerinde saymıyor.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt