Duyuruyu Kapat

Dünyanın sonu ne zaman ve nasıl gelecek?

 • 27 Şubat 2008
 • 52119 Okunma
 • 23 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Bilim adamları dünyanın sonunun ne zaman geleceğini tespit ettiler! Ne kadar zaman kaldı?

  İngiliz bilim adamları Dünyanın sonunun ne zaman ve nasıl geleceğini tespit ettiklerini açıkladılar. Yapılan açıklamaya göre Güneş bir kızıl dev olarak genişleyecek, dünyayı kendisinden uzağa itmesine rağmen bu uzaklık yeterli olmayacak, dünya güneşin dış kabuğunun içine çekilerek korkunç sıcaklık içerisinde buharlaşıp yok olacak.

  İngiltere'deki Sussex üniversitesi astronomi bölümünden Robert Smith "Güneşin çekimi ve dünyanın geleceği mesafe dünyanın tamamının buharlaşması için yeterli" açıklamasını yaptı.

  Ve sonuç Sonuç olarak iki tarih veriliyor. Birincisi, dünyanın güneş tarafından yutulması günümüzden 7.6 milyar yıl sonra gerçekleşecek.

  İkinci tarih ise dünyadaki hayatın bundan çok önce yok olacağını gösteriyor. Sıcaklık artışının dayanılmaz olacağından ötürü şunun şurasında bir milyar yılımız kalmış durumda.


  bana biraz saçma geldi ama herkesin fikirlerini almak isterim ;)
   


  Yazan: CanceR
  csımler bunu beğendi.
 2. bence coq fazLa bi süre dünyanın bu qadar süresi oLduquna inanmıyorum ( vede bunu aLLahtan basqa qimse biLemez coq sacma bisey )
   
 3. Töbe Töbe diyorum başka birşey demiyorum..Dersem farklı şeyler dicem..Ufacık beyinleriyle güya bilim adamları..Zaten buna inanacak insan tanımıyorum..Allah Islah etsin..
   
 4. 1 Milyar Yılmı...İmkansız...Kimse Bilemez Dünya'nın Ne Zaman Yokolacağını ALLAH'tan başka...Böle Saçma Hesaplamalarla Gelmesinler Karşımıza Komik Duruma Düşüyorlar:nono:
   
 5. Bilimadamları, adı üstünde; bir teoriyi geliştirirken veya evrene dair bir inceleme yaparken Allah gibi bir varlığın olmadığını varsayarak bilimsel verilere göre hareket ederler.

  Ufacık beyine sahip olan bilimadamları ozon tabakasındaki açığı kapatarak zararlı güneş ışınlarının tekrar uzaya gönderilmesi ve uzaydan dünyanın üzerine gelen küçük göktaşlarını etkisiz hale getirmek için uğraşıyorlar ve yine o ufak beyinli canlılar benim bu mesajı yazmamı sağlayan teknolojiyi, sistemi geliştiriyorlar. Onlar ufak beyinliyse bizde beyin var mı acaba, sorgulamak lazım ..
   
 6. abi bravo diyorum başkada bişi demiyorum:oke:
   
 7. saçma..:duvar2:
   
 8. dünyanın sonunu allahtan başka kimse bilemez
  hem herkes dünyanın sonu yaklastı diyor (hırsızlık yalan zina kul hakkı vs)
  7.6 milyar cok uzun zaman değilmi?
  7.6 milyar yıl sonra zaten günese gerek kalmadan hormonlu iyeceklerden herkes ölür :D
   
 9. Gaybı Allah'tan başka kimse bilemez. Öyle ki bu durum Peygamber Efendimize dahi belirtilmemiştir. Birde şöyle gerçekler var; Kıyamet Alametleri. Küçük ve büyük alametler günümüzde tek tek ortaya çıkmaya başladı. Örneğin; Zelzeleler (Depremler), suların taşması, okyanusların kimi zaman çıldırması. Erkeklerin, kadınlara benzemeye çalışması ve bu sayının giderek artması + kadın sayısının erkeklerden fazla olması (Bkz;Son nüfus sayımı). Zinanın artması, savaşların kapımızda olması. Daha birçok örnek verilebilir. Kur'an-ı Kerim'de yer alan tek bir bilgi kıyamet gününün herhangi bir Cuma gününde gerçekleşecek olmasıdır, başka bir bilgi yer almamaktadır. Şunuda söylemeden geçemiyeceğim; 3.Dünya Savaşıda Kur'an da belirtilmektedir.
   
 10. Albert Einstein'e sormuşlar '' 3 cü dünya savaşı nasıl olacak diye''

  3cü dünya savaşını bilmiyorum ama dördüncü dünya savaşının taş ve sopalarla olacağını düşünüyorum demiş.

  Bilim adamları dünyanın olası sonunu hesaplarken insan unsurunu hesaba katmamış.. doğal bakımdan nasıl olacağını tahmin etmeye çalışmış...

  Benim şahsi düşüncem ise Einstein'in fikrinden yana... o kadar çok nükleer silah varki; sadece % 1'nin dünyayı uzaydan sileceğini söylüyorlar.... varın süz düşünün.. inşallah kendini dünyanın lideri sanan bir çatlak çıkmazda füzenin düğmesine basmaz...

  Ve bu arada; tabiiki herşeyin yaratıcısı olan Allah bilir herşeyin nasıl olacağını..Bir sandalyeye oturduğunuzda düşeceğinizi de Allah önceden bilir... Fakat oturduğunuz sandelyenin bir ayağı kırık ise oturduğunuz zaman düşebileceğinizi tahmin etmek ve bunu söylemek; Allah'ın varlığını inkar etmek değildir. Bunu tahmin etmek,
  olası düşmenizde muhtemel bel kayması veya kırık çıkığı önlemek ve tedbir almak için bir çabadır.
   

 11. Başka söze gerek yok :oke:
   
 12. discovery channel da bunun üzerine bir belgesel izlemiştim belgeselde ayın dünyanın yörnüngesinden çıkacağı ve ayın yörünge dışına çıkması halinde ise dünyanın 6 kat daha hızlı döneceği bunun sonucunda günlerin kısalacağını ve dünyanın güneşten bir parça daha uzaklaşacağını ve güneşin küçülmasi durumunda ise(hepimizin bilgiği gibi güneş her an biraz daha küçülüyor) dünyanın güneşin yörüngesinden hızla fırlayarak ya bir gezegene ya bir gök cismine çarpacağı en iyi ihtimalle de başka bir güneş sistemine gireceğini söylüyor(ki bu ihtimal %1 yada %2) bu kötü sonucu durdurmanın imkansız olduğunu ancak yavaşlatmak için ayın tam merkezinden iki uçlu bir tünel yaparak ay ile dünya arasındaki çekim kuvveti arttırılabilir ancakbu yine de geçici bi çözüm olur yani sonuç olarak dünya çarpışarak yokolacak:agla
   
 13. onu Yuce Allah'tan baska kımse bılemez.
   
 14. Güneşin dünyadan uzaklaşması diye bir durum olmayacak, aksine dahada yaklaşacak kıyamet günü geldiğinde. Şöyle birkaç hadis-i şerifi sizlerle paylaşayım; Öyle bir gün olacakki bu gün hiç bitmeyecek, insanlar akşam yatıp sabah kalktıklarında gökyüzü yine karanlık bir halde. Dünya ahalisi; hayırdır inşallah neden gün doğmuyor neden heryer hala karanlık? İçlerinden birisi çıkıcak ve diyecekki; oradan Kur'an-ı Kerim'i getirinde bakalım. Kur'an-ı açtıklarında içinde hiçbir yazının olmayacağını görecekler ve Eyvah!!! kıyamet günü gelmiş diyecekler. Diğer bir ayette ise; Güneş herzamankinden farklı olacak ve batıdan doğup doğudan batacak. Kıyamet günü geldiğinde güneş artık okadar yaklaşmış olacakki, elimizi uzatsak sanki ona dokunabileceğiz. Faniler o güneşin sıcaklığı karşısında eriyecekler, kimi erimeyip terleyecek ve o terin içinde boğulacak.

  Bunlar çok derin mevzular arkadaşlar Allah sonumuzu hayr eylesin.
   
 15. Çok uzak bir zaman vermiş bilimadamları. İyi bari, yedi ceddim de kalmaz o zamana kadar, çocuk sahibi olabilirim :D
   

 16. aynen dostum sana katılıyorum kıyameti allahtan baska kimse bilemzzz:nono::nono::nono:
   
 17. onu Yuce Allah'tan baska kımse bılemez.yyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaa
   
 18. cok saçma sadece dünyanın sonunu allah bilir:nono:
   
 19. bence biz kendi kendimizin sonunu hazırlıyacaz gerek teknoloji ilkim degişikligi zehirli gazlar v.b
   
 20. Bunlar manyak yaa. palavra atıyorlar
   
Yüklüyor...
20/10/2017 - 19:19