Dünyanın En Pahalı Köpeği

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jejep

jejep

Üye
    Konu Sahibi
Dünyanın En Pahalı Köpeği
Dünyanın en pahalı ve ırk kökeni en eski köpeği olan Tibet Mastifinin fiyatı tam 500.000$

Tibetli Mastiff

Temel Özellikleri
Sağlam ve kemik yapısı güçlü bir köpektir. Marco Polo bu köpeği "Bir eşek kadar yüksek ve sesi bir aslanınki kadar güçlü!" sözleriyle tanımlamıştır. Yüzü İngiliz Mastiff'inkinden küçüktür.

Tibet'te kalan tek tük birkaç örnek vahşi ve saldırgandır. Davranışı önceden kestirilemez ve çok zor eğitilir. Ancak İngilizlerin ürettikleri köpekler itaatkar ve efendisine bağlı köpeklerdir.

Neler Yapar?
Tibet mastiffi başarılı bir çoban köpeğidir sürüye yaklaşan kurtlara ve leoparlara karşı amansız davranır. Gerek köylerde gerek ıssız yerlerdeki evlerde mükemmel bir muhafızdır. Uygar ortamda yaşayabilmesi için en azından barınabileceği geniş bir avlu gerekir.

Kökeni
Dünyanın her yerindeki molossuslar ve mastifflerin kaynağını oluşturan meşhur Tibet köpeklerinden türetilmişlerdir. İngilizler bu cinsin artık Doğu'da kaybolmuş olan mükemmel bir örneğini yetiştirmişlerdir.

Familya: Mastiff
Diğer Adları: Tibetan MastiffTibetli Mastif
Rengi: Siyah parlak sarımsı kahverengi veya altın bölgeler olabilir.
Çıkış Yeri: Tibet
Çıkış Tarihi: Antik çağlar
Orjinal İşlevi: çoban köpeği (koyun sığır çobanı) muhafız köpek
Günümüzdeki İşlevi: çoban köpeği (sürü koruma) bekçi-koruma köpeği
Ortalama Ömür: 10-12 yıl
Kilo Erkek/Kilo Dişi: 90-110/80-100 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 75-85/70-80 cm

xxejderxx

Üye
s.a arkadaşlar benim çok acill bi sorunum war şu anda trident t10 telefonu kullanıyorum telefonu açıyorum açılış mesajı falan geliyor sonra telefon açılır açılmaz donuyor bunun sebebini bilen kimse yok mu weya ne yapmam gerek.. çok acill..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...