Dünyanın En Pahalı 10 Hayvanı..

 • 4 Nisan 2013
 • 1571 Okunma
 • 9 Cevap

 1. Hepimiz hayvanları seviyoruz değil mi? Ama bazı insanlar “bazı “hayvanlara milyon dolarlar vermeye hazırlar. Klonlanan bir köpekten, 1 milyon $ değerinde bir ineğe kadar, dünya’nın “En Pahalı Hayvanları” listemizde!

  10
  Tukan

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 5000$-10.000$Tukan kuşu Güney Meksika, Güney Amerika ve Karayipler’de yaşarlar. O kadar büyük ama bir o kadar da güzel gagaları vardır. O kadar büyük bir gagayla nasıl dengede durabildiği konusu ise oldukça şaşırtıcıdır. Tukanlar isimlerini kendi çığlıklarından almışlardır, çıkardıkları ses kulağa “Tukano” gibi geldiğinden, onlara Tukan ismi verilmiştir. Tukan kuşlarının tam 37 türü bulunur ve bunlardan en uzun türlüsü olanın boyu yaklaşık 57-58 cm’dir. Tukanlar çok kolay evcilleştirilebilir ve eğlenceli hayvanlardır.

  9
  De Brazza Maymunu

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 7000$-10.000$Bu maymun türü ismini Fransız kaşif Pierre Savorgnan de Brazza’dan almıştır. Bu maymunlar Orta Afrika’da yaşarlar. Korktuklarında çok yüksek sesler çıkarırlar hatta çığlıkları ün salmıştır. Sulak ve ıslak yerlerde saklanmayı sevdiği için yerel halk ona “bataklık maymunu” adını vermiştir. Küçük gruplar halinde yaşamayı severler, aralarındaki en güçlü olan erkek, ailenin diğer üyelerini korumakla yükümlüdür.

  8
  Sümbül Amerikan Papağanı

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 14.000$Sümbül Amerikan Papağanı, Orta Amerika ve Güney Amerika’da yaşar. 100-106 cmlik boyu ve 1-1,5 kglık ağırlığıyla dünya’nın en büyük papağanıdır. Rengi genellikle kobalt mavidir, göz çevresi altın sarısıdır. Öyle güçlü gagaları vardır ki demir kafesleri bile sökebilirler. Ayrıca oldukça pahallı olduklarından yasadışı ticareti yapılmaktadır.

  7
  Palmiye Kakadu

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 16.000$Bu papağan türü ilk kez 1877 yılında Alman Doğabilimci Gmelin tarafından bulundu. Palmiye Kakadu, kakadu cinsi kuşların en irisidir. Boyları 75cm’ye kadar ulaşır. O kadar ilginç kuşlardır ki kırmızı olan tüysüz yüzü, kızdığında maviye dönüşür. Çok gürültücü olan bu papağanlar çok uzun yıllar yaşarlar.

  6
  Makaslı Böcek

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 89.000 $Çekirgeye benzeyen uzun ayaklı bir böcektir. Çok az bulunan bir böcek olduğundan daha önce Japon bir üretici 89.000$’a bu böceği satın almıştır.

  …Reklam arası…

  5
  Beyaz Aslan Yavrusu

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 138.000$Beyaz Aslanlar sadece Güney Afrika’da bulunan Timbavati bölgesinde görülüyor. Dünya’da sadece 300 tane beyaz aslan bulunuyor. Masmavi gözleri, beyaz yelesi ve beyaz tüyleriyle dünya’da görebileceğiniz en güzel canlılardan biri. Yavrusu için biçilen değere gelince: 138.000$

  4
  Lancelot

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 155.000$Lancelot köpeğin ismi. Lancelot’u bu kadar değerli yapan şey onun cinsi değil, o sadece “Lancelot” olduğu için değerli. Amerika’da yaşayan Nina ve Ed Otto çifti, 155.000$ karşılığında 10 yıl önce ölen köpeklerini klonlattı. Köpekleri ölünce, onun DNA’sını dondurtan çift bu şekilde köpeklerine ilginç bir şekilde tekrar kavuşmuş oldular.

  3
  Tibetli Mastiff

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 582.000$Antik Çağlardan beri yaşayan bu köpekleri Marco Polo şu sözleriyle anlatmıştır: “Bir eşek kadar yüksek ve sesi bir aslanınki kadar güçlü!”. Tibetli Mastiff köpekleri 90-110 kg ağırlığında , boyları ise 70-80 cm ‘dir. Tibet’te yaşayan Mastiffler vahşi ve saldırgandırlar ancak İngilizlerin yetiştirdiği Mastiff Köpekleri itaatkar ve kolay eğitilebilenlerdendir. Ortalama 10-12 yıl yaşayan bu köpeklere güvenli muhafız köpekleri diyebiliriz. Sürülerini korumak için kaplanları öldüren bu köpeklere 582.000$ ödül biçilmiştir. Bu şekilde de Dünya’nın en pahalı 3. hayvanı olma şerefine erişmişlerdir.

  2
  Missy

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 1,200,000$Missy 3 yaşında Holstein cinsi bir inektir. Missy şuana kadar satılan en pahalı inek ünvanına sahiptir. Peki Missy’i bu kadar özel kılan şey nedir? Missy 2009 yılında düzenlenen Ulusal Batı Kış Show’unda en yetenekli inek seçilmişti, iyi eğitim almış olması ve yapılan showlara kolaylıkla uyum sağlaması onu Canada’da 1.2 milyon $’a alıcı bulmasını sağladı.

  1
  Green Monkey (Yeşil Maymun)

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Fiyatı: 16.000.000 $“Green Monkey” dünya’nın en pahalı atı. Resimde gördüğünüz at Jokey Demi O’Byrne tarafından daha 2 yaşındayken 16.000.000 $’a satın alınmıştı. Ondan beklentiler büyüktü, ama Green Monkey ondan beklenileni gerçekleştiremedi. Hiç yarış kazanamayan “Green Monkey” 2008 yılında yarışlardan alınarak, emekli edildi.
   


  Yazan: sincarezindan
 2. böceyi kim almak isterki :D
   
  BrainHacker bunu beğendi.
 3. istemiş biri işte bilim adamı flan galiba :oke:
   
 4. At ve beyaz aslanlar alınabilir aslında :hmmm
   
 5. tibet mastifi çok güzel bence
   
 6. Töbe Töbe Allahın Hayvanını Para İle Satıolar Ama Napcan İşte Ekmek Parası :tşk:
   
 7. o değil de makasli böceği çekirgeye nasıl benzetmisler bilmiyorum :D
   
 8. parayla hayvan alım-satımına karşıyım. ama beyaz aslanlar ve lancelot güzelmiş :hmmm
   
 9. katılıyorum :)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
12/12/2018 - 17:27