Duyuruyu Kapat

Dünyanın en büyük dinozor mezarlığı

 • 19 Haziran 2010
 • 2910 Okunma
 • 5 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Dünyanın en büyük dinozor mezarlığının Kanada'nın Alberta eyaletinde bulunduğu açıklandı. Bulunan mezarlıkta 2,3 kilometrekarelik alanda binlerce dinozor fosili bulduğu belirtiliyor...

  Alberta'nın Saskatchewan eyaleti sınırına yakın bölgede araştırmalar yapan ekipten David Eberth, Hilda kentinin sınıra yakın bölgesinde 2,3 kilometrekarelik bir alanda binlerce dinozor fosili bulduklarını açıkladı.
  Bölgede daha önce çok sayıda bulunan dinozor fosillerinin sırrının böylece çözüldüğünü söyleyen Eberth, ''bölge zaten araştırmalarımız nedeniyle koruma altındaydı. Yeni bulunan mezarlıktaki kemiklerin bir kısmı Güney Saskatchewan nehrinin taşkınları nedeniyle zaten kendiliğinden ortaya çıkmış durumdaydı'' dedi.
  İlk belirlemelere göre, 76 milyon yıllık olduğu sanılan fosillerin bilimsel incelemelerinin yapılmasıyla tarihin bazı karanlık sayfalarının daha aydınlanacağını anlatan David Eberth, ''daha önce başlattığımız çalışmaların da yardımıyla, 76 milyon yıl önce Alberta'nın tropikal bir iklime sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu mezarlıktaki hayvanların da son derece korkunç tropikal kasırgalar nedeniyle topluca öldüklerini sanıyoruz'' diye konuştu.
  Eberth, öküzden daha irice ve boynuzlu olan dinozorlara ''sentrozor'' adını verdiklerini belirterek, ''Alberta'da daha keşfedilmeyi bekleyen birçok antik bölge ve sır olduğunu düşünüyoruz'' dedi.​
   


  Yazan: TuRkiShCowboy
  ogul8, Hkn's ve ebuş... bunu beğendi.
 2. Doğru olabilir....
   
 3. dogrudur...
   
 4. ya arkadaş Kur'an'da yada başka yerde dinozorlar hakkında birşey yok..insan neye inanacağına şaşırıyor yahu..:hmmm
   
 5. Kurana baglama bunu bence Dinozorlar kanıtlanmış bişey iskeletlerle
   
 6. Allah katında onaylanmayan birşeye inanmak abes bana göre..nasıl Kur'an'a bağlamayayımki..?
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/10/2017 - 09:37