Dünyada ismi en zor söylenen yer

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Dünyada ismi en zor söylenen yer
ABD'nin Massachusetts eyaletinin Nipmuck Kızılderililerinin yaşadığı orta kesimlerinde bulunan bir gölün 45 harften oluşan ismini telaffuz etmek neredeyse imkansız.

Dünyanın en uzun ve söylenmesi en zor isimlerinden birine sahip olan ''Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg'' gölünün adı zaman zaman değiştirilmek istenmiş, ancak tepkiler nedeniyle bundan her seferinde vazgeçilmiş. İsminde 15 ''g'' harfi bulunan göl ile ilgili çok sayıda şiir yazılmış, beste yapılmış. 15 ''g'' harfinden sadece ikisinin isimden çıkarılması girişimleri 1949'daki kampanyayla engellenmiş. ''Telaffuz sorunu'' nedeniyle pek çok kişinin ''Webster'' gölü diye adlandırdığı 'Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg''un Nipmuck Kızılderililerinin dilinde, ''Sen kendi tarafında, ben kendi tarafımda balık avlayalım, ortada ise kimse avlanmasın'' anlamına geldiği iddia ediliyor. Çevre sakinleri, gölün isminin Guinness Rekorlar Kitabı'na alınmasını istiyor, ancak rekorlar kitabında ''en uzun göl ismi'' kategorisinin bulunmadığı belirtiliyor. Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki en uzun yer isminin de resmi kayıtlarda bulunan Bangkok'taki ''krungthephphramahanakhon bowonratanakosin mahintharayuthaya mahadilokphiphobnovpharad radchataniburirom udomsantisug''a ait olduğu bildiriliyor ...

Buna benzer bir konum var mıydı acaba :hmmm

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
:) ben hayatta söyleyemem onu

zalim24

zalim24

Üye
kızlıderili güzel söylemiş. sen kendi tarafında ben kend tarafımda avlanalım ortada kimse avlanmasın. Adaletli davranış. Gölün ismi değişmesin :)

catalfleg

catalfleg

Üye
bencede anlamı güzel ismin :D:D

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Los Angeles'in da isminin uzun hali "El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Angeles de Porciúncula" dır. :)

Kısa adını da merak edenlere söyleyeyim :
"LA" :)

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Los Angeles ın gerçek adın bilmiyordum :)

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Öğrenmiş oldun fena mı ?:)

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Fena demedim ki :ehe

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
İyi olduğunu da söylemedin.. ;)

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bana bu güzel bilgiyi verdiğin için tesekkurlerimi sunuyorum mustafa abi :) portekizce sanki :hmmm

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sağlık olsun :)

Godfather

Godfather

Üye
bu ne bea kim düzgünce söyleyebilirki hecelemeden :ehe

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
niye bu kadar uzun söylemişlerki

Cihandar

Cihandar

Üye
hmmm van gölünün ismi gibi.... :D

jackalx_06

jackalx_06

Üye
Los Angeles'in da isminin uzun hali "El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Angeles de Porciúncula" dır. :)

Kısa adını da merak edenlere söyleyeyim :
"LA" :)

ilginç.:hmmm

bu arada paylaşım için teşekkürler enes.

oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
bunu ben okumuştum sanki :)

berkan55

berkan55

Üye
çok karmasik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt