Dünyada ilk çekilen fotolar!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dreamboys69

dreamboys69

Üye
    Konu Sahibi


5/8/2008Birazdan bilinen dünyanın ilk fotoğrafını göreceksiniz


Bilinen dünyanın ilk fotoğrafını görüyorsunuz. Le Gras ın penceresinden görünüş isimli bu fotoğraf 1826 yılında çekilmiş ve basımı 8 saat sürmüştür

Dünyanın ilk negatif kullanılmadan basılan fotoğrafı.


1939'da Alman kimyacı Robert Cornelius un aile mağazasında kendi fotoğrafını çekmiş. Dünyanın ilk insan fotoğrafını çekerek tarihteki yerini almıştır

1939 yılında Amerikada çekilmiş ilk kadın fotoğrafı

1858 de Henry Peach Robinson dünyanın ilk fotomontajını yapmıs Birçok negatifi birleştirerek tek bir fotoğraf yapmıstır.

İlk hareketli objelerin fotoğrafı. 1872 yılında ingiliz bir fotoğrafcı bir at yarışında atın dört ayagında yerde olmadığı anı fotoğraflamıs Oniki fotograf çekerek bir at yarışını adım adım fotoğraflamış bunları birleştirerek ilk hareketli görüntüleri oluşturmayı başarmış. Aslında bir bakımada günümüz fotofinişinin babası olmuş.

Dünyanın ilk renkli fotoğrafları 1872 de Fransada çekilmiş.

Dünyanın en pahalı fotoğrafı Edward Steichen'in olan bu fotoğraf 1904 de çekilmiş 2006 yılında 2.9 milyon USD ye satılmış.
 


canturgay

canturgay

Üye
enteresan bilgiler edindimm....:ehe
teşekkürler..:)
 

omayra

Üye
Deli miyim neyim, çok duygulandım ben. Bazen şaşıyorum kendime. Ellerine sağlık :)
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Çok güzel bir paylaşımdı!.. Teşekkürler!
 
qurbuz

qurbuz

Üye
tsk
 

karides

Üye
Çok ilgimi çekti verilen resimler ve fotoğrafın tarihi geçmişi. Ancak küçücük bir mantık hatasını düzeltmeme müsaade edersen sevinirim sevgili kardeşim. Şöyle ki, fotoğrafın tarihi 1800'lerin başına dayandığna göre, ilk insan fotosunun ve ilk kadın fotosunun 1939 değil de 1839'da çekilmiş olması lazım.

Sizlerle birlikte yeniden burada olmak çok güzel.
 
Soneday

Soneday

Üye
Vaybe...şimdi cebimizdek cihazla çekiyoruz...
 
Ozan

Ozan

Admin
1 Resim 2.9 Milyon Dolar.

İlginç gerçekten, basit bir olgu değil bu fotoğraflar ..
 
_dumanist_

_dumanist_

Üye
Dünyada çekilen ilk fotoğraf daha doğru sanki :)
Güzel paylaşımdı teşekkürler...
 
Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
süper paylasım teşekkürler
 
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
ilk fotografta hiçbişey gözükmüyor:)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt