Dünya düz mü yuvarlak mı?

Sponsorlu Bağlantılar

• Düz

Kullanılan: 4 40.0%
  • Yuvarlak

Kullanılan: 6 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    10
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
NASA?

• Beğen
Tepkiler: AIS

0MG90

0MG90

Üye
üçgen

• Beğen
Tepkiler: AIS ve Cezzbedici3
Baydırman

Baydırman

Moderator
Yumurta gibi :hmmm

• Beğen

MaxipmaN

Üye
bu dünya çok kalleş, hatta iyi bir söz söylerdim ama ban yemek istemem :ehe
Kemal Sunal'ın lafı vardı köy filmi miydi neydi. Böyle - gibin - gibin bişey diyordu :ehe

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3 ve AIS
Baydırman

Baydırman

Moderator
  • Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Hangi dünya? :hmmm

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
burdan bakınca düz görünüyor ama içimden bir ses yuvarlak diyor :bigstar:

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Kuranda dünyanın yuvarlak olduğuna dair hiçbir ayet yoktur. Direk düz olduğu da söylenmez ama imaların tamamı düz olduğunu vurgular.
Ayetlerin surelerini bilmiyorum ama okuduklarımdan aklımda kalanlar dünya düzdür demeye yakın.

'Güneş ile ay hesap iledir. Her biri kendi yörüngesinde akmaktadır' der ayet: Dünyanın hareketinden bahsetmiyor. Eğer dünyada hareket ediyor olsaydı dünya ay güneş kendi yörüngesinde akmaktadır derdi.

Kıyamet günü dağların bir serpilişle dağılacağını ve heryerin dümdüz olacağını (girinti çıkıntıların yokedileceğini) söyler Kuran.
Yine kıyametle ilgili bir ayet Allah'ın dünyayı düreceğini anlatır.
Buradan da dünyanın düz olduğu anlaşılmaktadır. Düz olan bir şey dürülür yuvarlak olan değil.

Bir diğer ayet; Sizin için ışıl ışıl bir kandil yaktık der güneş için.
Yani NASA denen uydurukçuların dediği gibi dünya güneşin çekim alanına girmiş diye bir olay yok tam tersi önce dünya sonra güneş onun üzerine yaratılmıştır.
Ve güneş yine NASA'nın uydurduğu gibi dünyadan bilmem kaç milyon mil uzakta ve dev gibi değil tam tersine hemen dünyanın üzerinde ve çok daha küçüktür.

Ve bir muhteşem hadis(Sav): Miraca çıktığım gece dünyayı Azrail'in önünde 'DÜZ BİR TEPSİ' gibi uzanmış halde gördüm demiştir peygamberimiz.
Bu hadis bile benim için yeterli.

Bundan 2-3 ay öncesine kadar 29 yıldır bize anlatılan yalanlarla yaşadım ve 3 ay önce biri bana dünya düzdür dese dalga geçerdim ama son 3 ayda YouTube da denk gelen bir video ile başlayan araştırmalarım sonunda gerçekten de dünyanın düz olduğunu anladım. Özellikle kuranda sürekli düzlüğe vurgu olması geri kalan herşeyin insanlığı aldatma üzerine kurulu olduğu bariz ortaya çıktı
YouTube'a düz dünya yazıp dalın gerçeği göreceksiniz. Tüm ilahi kitaplara göre dünya düz ve sabittir
Gece gündüz ise böyle oluşur:
Batma doğma perspektifseldir. Gökyüzü bir örnektir. Gündüz başınızın üstündeki göğe ve ufka doğru uzanışına bakın. Ufuk'ta gökyüzü dağlarla birleşir sanki aşağı iniyormuş gibi. Güneşte öyle, uzaklaştıkça aşağı iniyor gibi görünür ve yeterince uzaklaştığında kendide ışığıda kaybolur.
Bu arada ay ve güneş temelde bu gifteki mantıkla hareket etsede işin özünde yörünge hareketleri daha karmaşıktır. İç ve dış halkaları vardır. Güneş dış halkadayken kış, iç halkadayken yazdır. Bunun gibi.
Yörünge hızları birbirinden farklıdır. Güneş tutulması da böyle olur. Yinede güneş tutulması kısmını hala araştırmaya devam ediyorum

Gifin kenarlarında gördüğünüz beyaz kısım Antarktikadır. Yani Güney kutbu diye bir yer yoktur. Antarktika dünyanın etrafını çevreler. Antarktika'nın dışı dünyanın kenarımıdır orası muamma çünkü 25 devlet anlaşmasıyla Antarktika hiçkimseye ait değil ve askeri aktivite yasaktır. Uçağa atlayıp dünyanın kıyısını göreyim deme şansınız yoktur Antarktika'ya ulaştığınız anda durdurulursunuz.
Eski bir Tibet haritası ise Antarktika'nın ötesinde buzların bittiğini ve başka kıtaların olduğunu söyler doğruluğu bilinmez ama şu varki Antarktika bildiğimiz dünyanın sonudur ötesi bir sır.
İşte insanlar bu gizemlerin peşine düşmesin diye ayrıca dünyayı yöneten egemen güçler bilmediğimiz daha başka planlar dahilinde bizlere yuvarlak dünya masalını muhteşem bir titizlik ve matematikle işleyerek Allah'ın düzenini gizlemişlerdir.

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll ve AIS
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
beyzbol topu şeklindedir

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Düzdür galiba :hmmm

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Fevzi abi hikayelerini özledik :hmmm

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Bu ara gerçeklerden konuşmak istedim
Hem hikaye yazmakla ilgili hevesim gitti malum sitede alay etmek için pusuda bekleyen insanlar olunca hiç gerek yok.
Bu konudaki ayar iyi

• Beğen
AIS

AIS

Üye
Bu ara gerçeklerden konuşmak istedim
Hem hikaye yazmakla ilgili hevesim gitti malum sitede alay etmek için pusuda bekleyen insanlar olunca hiç gerek yok.
Bu konudaki ayar iyi
Gerçek hikaye yaz o zaman :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Ama hikaye kıvamında gerçeklerden bir kısım daha aktaralım.
Dünya yüzeyi düzdür ama bu dünyanın incecik olduğu anlamına gelmez. Dünyanın toprak kalınlığı epey olmalı ve farklı katmanlarda var mı bilinmez ama dünyanın içinde kalabalık sayıda yecüc mecüc kavmi yaşayıp bunca teknolojiye bile yakalanmadıklarına göre toprak derinliği epey olmalı.
Ayrıca dünyanın içinde yaşabildiklerine ve hava alabildiklerine göre dünyanın derinlikleri bizim anladığımızdan çok farklı ortamlara sahip olmalı. En basiti su olduğu kesin. Yoksa kavim yaşayamazdı. Çünkü onlarda Adem oğlu. Tam bizim gibi olmasalarda temelde etten kemikten, sadece silüetleri, boyları ve bazı özellikleri bizden farklı vahşi ve ilkel bir ırk.
Dünyanın içinde kara güneş var diye bir tanım duydum. Nedir ne değildir bilemiyorum ama insanın yaşayabilmesi için güneşede ihtiyacı var. Bu kavim D vitamini ihtiyacını da karşılıyor olmalı. Allah onları kıyamet alameti olarak sakladığına göre bir imkan sunmuştur.
Yani dünya NASA'nın anlattığı gibi daha nicesini keşfedebileceğimiz bir çok benzeri olan bit yer değildir. Evren 7 kattan oluşur. Dünya en alt semadadır ve bu semada yaşam olan tek yerdir. O yüzden dünya için aşağıların aşağısı denmiştir. Bu sadece konum anlamında değil değer anlamında da böyledir. Dünya Allah nezdinde sinek kanadı kadar değer taşımaz. Değerli olan dünya üzerine yarattıkları kullarıdır.
Yani yine NASA'nın anlattığı gibi uzayda aşağı yukarı sağ sol kavramları yoktur lafı da sadece kendileri için geçerlidir. Semalar birbiri ardına yükselir.
Melekült alemin eşliği olmadan geçilemez ve açılamaz Gök kapıları vardır. Yani manen evrenin de sağı solu yukarısı aşağısı vardır. Ve biz en aşağıdayız.
Cennet cehennem şuan vardır mevcuttur. Yani cennetteki hizmetçiler huriler, cehennemdeki zebaniler, ateş bekçileri vardır hayattadır. Cennet cehennem yaşadığımız bu 7 Sema'nın belirli kat(veya katlarında) bulunmakta ve bildiğimiz anlamda fiziki varlıktalardır. Yani ötelerde, diğer semalarda yüzlerce binlerce kutsal dünyalar var evet ama bu birinci şemada alabildiğine görebildiğimiz karanlıktaki tek yaşam biziz..
Ayrıca zaten uzaya çıkıldığı falan da yok ay yolculuğu falan hepsi hikaye. Hiçbir insan (efendimiz hariç) fiziki varlığı ile atmosfer ötesine geçmemiştir. Uzay çalışmaları hikaye.
Çünkü onlarca hava balonu videosu izledim atmosferin sınırında uzay karanlığına kadar çıkıp patlıyorlar ve yukarıda ne bir uydu ne başka bir cihaz görüntüsü yok. Zaten uydu denen cihazlar yuvarlak dünyanın yörüngesinde dönen cihazlar olarak bize anlatıldı ama bu düz dünyada mümkün değil. Bu da demek oluyor ki bize uydu diye anlattıkları teknolojide bir masaldan ibaret.
Ve devletler bunu var gibi gösterip gerçekte gerçeği biliyorlar.
Ruslarda dünyanın düz olduğunu biliyorlar ve gökkubbenin sınırını bulmak için göğü bombaladıkarı deneylerde yapmışlardır. O halde nedir bu uzay çalışmaları?
NASA'nın sembolündeki v şeklinde kırmızı logoyu araştırın göreceksiniz.
Hangi devlet olursa olsun uzay şirketlerinde bu v harfini göreceksiniz. Bu hepsinde kontrolü olan tek bir odağı işaret ediyor. Fırlatılan füzeler atmosferin üzerine çıkamıyor bir yerden sonra eğilip yatay gidip belirlenmiş yerlere çakılıyorlar.
Yani adamlar tezgahı kurmuş. Yukarıdaki ilk videoda da anlatıldığı gibi hem halkın pek çok vergisi bu kurumlara hibe edilip hemde yuvarlak dünya masalını sürdürmüş oluyorlar bir taşla iki kuş.

• Beğen
Tepkiler: AIS ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Teşekkürler abi güzel bilgiler gerçekten ilk bölümü okudum devamını da okurum sonra #rez

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Ama masalın bir diğer esası da insanları uzaylı kavramına inandırmak. Evren büyük bir çok dünya var ve bu dünyalarda bizim gibi yaşam formları olabilir diye yağlayıp üstüne de ufo gözlemleri şeklinde cila atmak.
UFO denen masal ilk 1947 de roswell de başlamıştır.
Hitlerden çaldıkları çan projesi deneylerini yaparken uçan daireyi düşürdüler önce hava balonu diye yalanladılar sonrada kendi medyalarıyla tanımlanamayan uçan nesne diye masalı yazdılar. Sonra bu olayla birlikte uzayda hayat var mı? Fenomeni başlamış oldu.
İlk başlarda hitlerden çaldıkları makine çan şeklindeydi o yüzden çan projesiydi gelişe gelişe disk haline getirdiler
Yani ufo denen makineler gerçektir vardır bazı gözlemler gerçektir ama onlar uzaydan değil dünyada üretilen gizli teknolojidir ve ileriki yıllarda uzaylı saldırısı projesinde kullanılacaktır.

Çünkü o günlerden yaptılar planlarını. Şu çok dillendirilen Yeni dünya düzeninin temelinde bu uzaylı saldırısı vardır. Amaç ise şu; insanlık onların istediği şekilde tek bir olay yüzünden birleşir o da dünyadan olmayan bir tehdide karşı.
Uzaylılar.
Benim gözlemlerime göre 2045-2050 yıllarında olması muhtemel.
Ve zavallı empire state binası da bu diskler tarafından yıkılacak. İllüminati kartlarından tutunda independence day filmine kadar kurguyu görebilirsiniz
Ha uçan diskler yani namı diğer ufacıklarımızla ilgili pek çok döküman videosu izlemiş olsamda var olduklarına bizzat yemin de edebilirim çünkü şahsen gözümle gördüm bu teknolojiyi. Hakikaten çok hızlı ve inanılmaz manevra kabiliyetine sahipler uçuşunu gördüm çünkü.
Ve size çok ilginç bir bilgi vereyim makineler ne benzinle ne elektrikle çalışıyorlar yani geminin ışıklandırmaları ve elektronik aksamlarını demiyorum uçuş sistemleri suyla çalışıyor evet suyla. Suyu geminin içinde hareket ettiren bir sistem var manuel bir sistem suyun bu ilginç hareket tasarımı yerçekimini kıran bir güç yarayıtıyor ve makine bu sayede inanılmaz hızlara çıkıp akılalmaz manevralar yapabiliyor.
İşte böyle

Son düzenleme:
  • Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt