Dropbox Nedir? Nasıl Kullanılır?(yeni androidciler için)

Sponsorlu Bağlantılar

ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
Dropbox Nedir? Nasıl Kullanılır?(yeni androidciler için)
Bir flash disk düşünün, ama yanınızda taşımıyorsunuz. Dosyalarınıza aynı anda pek çok cihazdan ulaşabilirsiniz.
Tek şart internet erişiminizin olması. Dropbox nedir sorusuna verilecek en kısa ve temel cevap budur.

Dropbox, en az 2GB'a ve üzeri ücretsiz depolama alanı sunan, bulut tabanlı bir yazılım.
Tabi ücretli olarak depolama kapasitesini arttırabiliyorsunuz.
Dropbox epey yaygın kullanılan ve her türlü platformdan oldukça kolay şekilde ulaşabileceğiniz bir platform.

Dropbox sitesinden bilgisayarınız için uygun uygulamayı otomatik olarak indirmeye başlıyorsunuz.

Windows, Mac OS ve Linux'ün desteklendiği bilgisayar dünyasının yanında, mobil dünya için iOS, Android ve BlackBerry desteği ile geliyor.

Dropbox'ı ilk defa kullanacağınız için yeni bir hesap açmanız gerekiyor.

Hesap açma işlemini telefon ya da bilgisayarınıza kurduğunuz uygulama üzerinden yapabileceğiniz gibi, Dropbox'ın web sayfasından da gerçekleştirebilirsiniz.

Artık üye oldunuz. 2GB'lık bir Dropbox hesabınız var. Hard diskleriniz bozulsa da silinmeyecek, güvenli bir 2GB'lık alan. Peki nasıl kullanıyoruz bu alanı?

1-)Dropbox'ı bilgisayarımıza kurduk ve ilk açılışı yapıyoruz.Giriş yaptığımız mail ve şifreyi yazıyoruz, programı açıyoruz.

2-)Program açıldıktan sonra saat simgesinin oradan tüm işlemleri kısa ve etkili bir biçimde yapabilirsiniz.
Ayrıca Get more space kısmından alanımı arttırabiliyorum.

3-)İnternet hızınıza negatif etki ettiğini düşünürseniz pause syncing kısmından, senkronizasyonu durdurabilirsiniz.
Open Dropbox folder kısmından ise bulut tabanlı diskinizi görebiliyorsunuz. İstediğiniz gibi klasörler açın ve doldurun.
2GB ve daha fazlası olan bir alandan bahsediyoruz

Dropbox'ı mobilden kullanmaya başladığınız an, 2GB'lık boş alana ek olarak 500 MB'lık Camera Uploads adlı bir alan daha ekleniyor.
Buraya çektiğiniz fotoğraflar otomatik olarak yükleniyor.
Yüklemeyi sadece WiFi'dan açık olacak şekilde de ayarlayabiliyorsunuz.
Bu sayede mobil veri paketinize yüklenmemiş oluyorsunuz.

Ayrıca verilerinizi güvenlik altına da alıyorsunuz. Hard disk bozuldu mu, virüs mü girdi ne oldu kaygısı yok. İnternetin olması yeter.

[video=youtube;w4eTR7tci6A]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=w4eTR7tci6A[/video]

~DOSYA PAYLAŞIMI~

• Beğen
Tepkiler: TAMER TURK ve Software95

ZaZuM

ZaZuM

Üye
çok iyi bi açıklaöa olmuş bende merak ediyordum da unutuyordum netin başına geçtiğimde peki bu bulut olayı ne

• Beğen
Tepkiler: Software95
klongs

klongs

Üye
anlattığı şey bulut olayı

• Beğen
Tepkiler: Software95

Software95

yararlı bir paylaşım olmuş :tşk:

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
bende bedava 25 gb var telefonla gelen ama daha üye bile olmadım : D

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
  • Beğen
Tepkiler: klongs
klongs

klongs

Üye
bence mühendislik fakültesi :D

calypso16

calypso16

Üye
Bende de box üyeliği var bedava almıştım 50gb ama yuksek kapasiteli bisey yukleyemiyorum ve nedenini bulamadım

ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
Konu içeriği düzenlendi ve güncellendi...

PriZm

PriZm

Üye
Bende 50 gb boş alan var (h):cool

avcitalip

avcitalip

Üye
bende bedavaya sınırsız GB var biraz aklınızı çalıştırırsanız anlarsınız :evet: ama dropbox kullanmıyorum bence kullanışlı değil :(

Osmanlı Evladı

Osmanlı Evladı

Üye
2 gb ideal.
Teşekkürler paylaşım için.

anık

Üye
Teşekkürler peki bu dosyaları birsüre sonra siliyormu yoksa ömürlük saklıyormu

Üst Alt