Downgrade baseband 06.15.00 to 05.13.xx for iphone 3g

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
carantinas

carantinas

Üye
    Konu Sahibi
Downgrade baseband 06.15.00 to 05.13.xx for iphone 3g
Çogu kisinin beklediği bir yayın olan 06.15.00 basebandının dusurulmesi acıklanmıs bulunuyor lakin suan icin sadece iphone 3g bootloader 5.8 icin yapılabiliyor. 06.15.00 basebandı bir ipad bb olduğu icin cogu kisi 4.2.1 jb'den sonra gps sorunu gibi bazı sorunlar yaşadılar. peki 06.15.00 basebandın den nasıl orjinal basebanda dusulur acıklayalım.
nelere ihtiyacımız var öncelikle

-jailbreakli bir 3g
-Fuzzyband programı cydia da mevcut
-afc2add installer'ı buda cydia mevcut
-winscp gibi iphone dosya sistemine erişim saglayan herhangi bir program

sonrasında aşağıda ki adımları izlemeniz gerekli
1-ipad bb dosyası once bunu indirin
2-fuzzyband programını cydia dan yukleyin
3- iphone 3g cihazınızı pc ye baglayın
4-winscp programını calıstırarak ''Applications/Fuzzyband.app'' klasorunu masaustune kopyalayarak bir yedegini alın
5-indirdigimiz ice2-06.15.00 dosyasını winscp yardımı ile cihazınızın
''Applications/Fuzzyband.app'' klasorunun icine kopyalayın
6-cihazınızı kablodan cıkartın

sonrasında cihazınızdan fuzzyband adlı programı calıstırın programda 06.15.00 basebandını gorceksiniz options downgrade 06.15.00 olan basebandını 05.13.xx bb dusurun
telefonunuzun ayarlar> genel >hakkında- kısmına girdiginizde asagıda modem firmware surumunun 05.13.xx oldugunu goreceksinizdir.

şuan icin sadece iphone 3g bootloader 5.8 icin gecerlidir. cihazınızın bootloader 5.8 oldugunu anlamak icin fuzzyband programını indirdikten sonra bir kere calıstırın eger program not supported degil de supporterd 5.8 yazarsa bu işlemleri yapabilirsniz. kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Revengeful

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Teşekkürler :oke:

perisanoglu

Üye
bootloader 06.02 çıktı bu cihazda yapılırmı?

hakankurban

hakankurban

Üye
05.08 ve altı için geçerlidir sadece

carantinas

carantinas

Üye
    Konu Sahibi
hakanın dediği gibi sadece 5.8 üstü kurtarmaz kurtarsa 3gs lere de yapardık .)

nutty001

Üye
peki bunları yapınca beim cihazım yurt dışı çihaz tekrar unlock gerekecekmi cihazıma yoksa kullana bilecekmiyim

carantinas

carantinas

Üye
    Konu Sahibi
gerekmez diye dusunuyorum.

perisanoglu

Üye
benim iphone 3g bootloader 06.02 çıktı..ipad basebandında ve gps çalışmıyor..buna bir çare varmı..nette çok araştırdım ama henüz bir çözüm bulamadım..

carantinas

carantinas

Üye
    Konu Sahibi
aynı sorun bende de var o yuzden suan icin beklemedeyiz 3gs halbu ki 06.15 bb ihtiyacım bile yoktu ama gel gor ki yanlıslıkla yukledik gps bulmuyor.. beklemekten baska care yok.

emre1907berkefb

emre1907berkefb

Üye
bu işlem sonunda telefonun hızında bi değişme oluyomu bi de yurtdışı 3g lere yaparsak kilitlenirmi telefon

carantinas

carantinas

Üye
    Konu Sahibi
telefon hızında herhangi bir değişme olmaz. lakin yurtdısı ise unlock sorunu yasayabilrsin .. ha ben mac kullanıyorum zenginim diyorsan redsnow b7 ile unlock islemini yaparsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt