Dosya İsimlerini Liste Haline Getirmek - Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

emrah44

emrah44

Üye
    Konu Sahibi
Dosya İsimlerini Liste Haline Getirmek - Resimli Anlatım
Arkadaşlar biliyorsunuz foruma bazen oyun paketleri ekliyoruz ama bunu yaparken kimilerimiz oyun isimlerini tek tek elle yazıyor ve kimileri ise üşenip (biraz da ayıp edip :)) hiç listeleme gereği duymuyor ama forum kuralları gereği oyun paketleri paylaştığımızda oyun isimlerini veya program isimlerini de vermemiz gerekiyor. İşte bu oyun isimlerini çok basit bir şekilde listeleyebilirsiniz. Bunu yapan programı aşağıdaki bağlantıdan indirebilir ve programın basit olan kullanımını da aşağıdaki yazıdan okuyabilirsiniz. Lütfen konularımıza gereken özeni gösterelim. Sormak istediklerinizi bu konuya yazabilirsiniz. Yine "konuyla alakasız olacak ama..." diye bir cümle istemiyorum. Buyrun link ve açıklama:

Directory Lister :

1. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi programı açtıktan sonra, hangi klasörü listeleyeceksek onu bulup yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.

2. İkinci aşamada ise "Save Listing" tuşuna basıyoruz ve gelen ekrandan listemizi kaydediyoruz.

3. Artık elimizde oyun isimlerini içeren bir yazı dosyası oluyor. Onu basitçe düzenleyip foruma ekliyoruz. Bu kadar!

Size verdiğim programın en basit versiyonudur. Directory Lister Pro ise çok daha gelişmişidir. Pro versiyonunu internetten bulabilirsiniz ama süre kısıtlaması var.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: D€aDMaN ve yilmaz64

PureFood

PureFood

Üye
cok güzel anlatım..emeğine sağlık mod.emrah abi;)

xkadir61

xkadir61

Üye
açtığın bu konu üzerine bir kaçgün önce verdiğim bir konuyu düzenleme gereği duydum. ama...
aşağıdaki gibi yanlarında anlamsız kodlar oluştuğu için. listeleme yapılamıyor.
bende isimleri txt biçiminde eklenti olarak verdim.verdiğim linklerde mevcut.
400 isim olmasaydı tek tek silecektim ama baş edemiyorum. isimler birbirine giriyor.

1000Words.jar 183 162 2004-10-16 23:42 -a---
2020SpecialOps.jar 66 608 2004-10-04 09:42 -a---
3DBalloonRace.jar 117 888 2005-01-27 20:03 -a---
7Zwerge.jar 117 635 2004-11-29 09:56 -a---
AbsolutePuzzle1.jar 101 851 2004-09-02 21:57 -a---
Actraiser.jar 91 281 2004-07-16 15:15 -a---
AfterDarkUnderTheMoonLight.jar 163 134 2005-01-25 05:27 -a---

http://www.maxicep.com/java-oyunlar...-games-cellphone-game-157901.html#post1021833
http://www.maxicep.com/s60-oyunlari...u-nokia-java-games-cellphone-game-157680.html

emrah44

emrah44

Üye
    Konu Sahibi
Programın options menüsünden istediğin ayarları yapabilirsin. Böylece gereksiz karakterler çıkmaz. Ayrıca eklenti olarak vermekle konunun içinde direkt olarak isimleri görmek aynı şey değil. Onun için isimler konu içerisinde olursa daha iyi olur.

Aslında kodlar anlamsız değil; dosya boyutu, son düzenlenme tarihi, saati gibi bilgiler veriyor ama sadece gereksiz bunlar. Options menüsünden kaldırılabilir.

xkadir61

xkadir61

Üye
bir bakayım. teşekkürler

--------------- Ekleme ---------------

Yazmış olduğunuz Metin 80810 Karatkerlidir ve öngörülenden fazla karakter içermektedir. Lütfen Metninizi 54000 Karakter adetine indiriniz.:(

emrah44

emrah44

Üye
    Konu Sahibi
İşte programın konfigürasyon dosyası, bunu indirip "File" menüsünden "Load Configuration"dan programa aktarın. İstediğiniz gibi sadece isimleri listeleyecektir.

Ekli dosyalar

xkadir61

xkadir61

Üye
teşekkürler. isimleri sorunsuz olarak ekledim.
istersen oyunları tek tek önizlemeli ,eklenti olarak düzenleyebilirim.

SeRHaT44

SeRHaT44

Üye
teşekkürler

excalybur60

excalybur60

Üye
saolasın emrah kardeş

JrSparrow

JrSparrow

Üye
sağol

rapman

rapman

Üye
bilgi için teşekkürler...

yilmaz64

yilmaz64

Üye
teşekkürler güzel işime yaradı
iyi çalışmalar

D€aDMaN

D€aDMaN

Üye
Peki Emrah abi bi deniyelim :oke:

mert34can

Üye
teşekkürler birde türkçe yaması olsaydı süper olurdu

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
Çok güzel, çok başarılı. Küçücük program ama çok işe yarıyor. Emeğine sağlık kardeşim.

Bu arada programın Türkçe çevirisi mümkün. Yaptığımda pm olarak yollarım sende linki değiştirirsin. daha faydalı olur.

D€aDMaN

D€aDMaN

Üye
teşekkürler.emrah

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
Programı türkçeye çevirdim. Katılımsız kurulum olarak hazırladım.

linkten indirin.

Görünüm:

Üst Alt