Doğalgazlı ev petek ısınmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Doğalgazlı ev petek ısınmıyor
Arkadaşlar, en sonuncu peteğe ısı gitmiyor. Havası kontrol edildi. Su sürekli akıyor ama dolmuyor. Acaba kombinin basıncı mı düşük? Çok rahatsız oluyorum. Diğer peteklerde sorun yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Hava soğuk gerçekten :)

Son düzenleme:

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Pek bilgim yok ama petekte hava birikmis olabilir havasını aldınızmı?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Arkadaşlar, en sonuncu peteğe ısı gitmiyor. Su sürekli akıyor ama dolmuyor. Acaba kombinin basıncı mı düşük? Çok rahatsız oluyorum. Diğer peteklerde sorun yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Hava soğuk gerçekten :)
İki sorundan biridir kardeşim
1- Ya içinde yaz boyu kullanılmadığı için hava kalmıştır petekte.
2- Su basıncı düşüktür.
Bana kalırsa birinci seçeneğe yoğunlaş kardeşim. Doğalgazlı ve normal kaloriferlerde sıkça olan sorun ki ben çok karşılaştım. Peteğin hava alma kısmı varsa oradan hava alabilirsin. Bu arada borulara da bak kardeşim. Sıcak mı diye

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
İki sorundan biridir kardeşim
1- Ya içinde yaz boyu kullanılmadığı için hava kalmıştır petekte.
2- Su basıncı düşüktür.
Bana kalırsa birinci seçeneğe yoğunlaş kardeşim. Doğalgazlı ve normal kaloriferlerde sıkça olan sorun ki ben çok karşılaştım. Peteğin hava alma kısmı varsa oradan hava alabilirsin. Bu arada borulara da bak kardeşim. Sıcak mı diye
Hocam kombide 1,5 olunca doldurma vanasını kapatın diyor lakin bence bu basınç Son peteğe güç yetiremiyor. 1.7 bar a getirdim basıncı. Petekte hava yok hocam.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Hocam kombide 1,5 olunca doldurma vanasını kapatın diyor lakin bence bu basınç Son peteğe güç yetiremiyor. 1.7 bar a getirdim basıncı. Petekte hava yok hocam.

Petekte hava yoksa hava alırken su gelmesi lazım yani duz mantık bakıyorum olaya :) su geldiyse ısınması gerekmez mi?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Basıncı arttırabiliyorsan arttır tabi aman dikkat et fazla basınçta boru bağlantılarını patlatma. Ama ben halen hava var diye düşünüyorum. Sen basıncı az arttırarak dene olmazsa bence hava olayına takıl. Bu arada önceden ısınıyor muydu?

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Bizim okulda da son petek ısınmıyordu yan taraftan baya bi şu çıkardık anca çıktı galiba havası :)

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Basıncı arttırabiliyorsan arttır tabi aman dikkat et fazla basınçta boru bağlantılarını patlatma. Ama ben halen hava var diye düşünüyorum. Sen basıncı az arttırarak dene olmazsa bence hava olayına takıl. Bu arada önceden ısınıyor muydu?
Su geliyor su gelse de hava olma ihtimali var mı?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Tamam eğer 2lt civarı su çıktıktan sonra da sorun devam ederse başka bişe var demektir. Havayı da yavaş yavaş çıkar bir anda açarsan havayı tam çıkaramazsın.

morki05

morki05

Üye
Şuna dikkat edin
1. Su boşaldıktan sonra mutlaka kombinin su basıncını açın ve min; 1 max; 2 olmalı
2. İse sadece bir Petek'le olmaz bütün hepsinden tek tek su alınması gerek. Ayrıca 2 lt çok fazla yaklaşık 200 cc 400 cc yeterli olur.
3 ayrıyetten evin veya binanın mantolama sı varmı? Bu da çok etkendir.
4. Daire ara katımı altkat ve üst kat dolumu onlarda kombi açıyorlarmı?
5. İlk kez açıyorsanız randıman almanız için ayarı kademe kademe yükseltin birden açmayın, ortalama 3-4 saatte anca toparlanır.

Tecrübeyle sabittir. [emoji6] [emoji6] kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Şuna dikkat edin
1. Su boşaldıktan sonra mutlaka kombinin su basıncını açın ve min; 1 max; 2 olmalı
2. İse sadece bir Petek'le olmaz bütün hepsinden tek tek su alınması gerek. Ayrıca 2 lt çok fazla yaklaşık 200 cc 400 cc yeterli olur.
5. İlk kez açıyorsanız randıman almanız için ayarı kademe kademe yükseltin birden açmayın, ortalama 3-4 saatte anca toparlanır.

Hocam kombiye en yakından uzağa doğru vanaları biraz daha açtım en son peteğin vanasını tamamen açtım. O zaman sıcak su gelmeye başladı. Ama peteğin her yerine sıcak su gelmeyecek büyük ihtimalle. Bir de diğer peteklerde ısınıyor hava olabilir mi yine de?

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Şuna dikkat edin

Hocam ev müstakil tarzı altında kafe var. Ama boş. Mantoloma sistemi ne oluyor?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Tam uç tarafı da sıcak ise hava olacağını zannetmem. Sonuncu ısınmaya başladı mı peki?

morki05

morki05

Üye
Hocam kombiye en yakından uzağa doğru vanaları biraz daha açtım en son peteğin vanasını tamamen açtım. O zaman sıcak su gelmeye başladı. Ama peteğin her yerine sıcak su gelmeyecek büyük ihtimalle. Bir de diğer peteklerde ısınıyor hava olabilir mi yine de?
öcelikle yazdıklarımın hagisini yaptın veya biliyorsun ? sonra soruna gelince bütün petek ayarları tam olmalı ve tam randıman için 8-10 saat kadar yanmalı . Ve mümkün se soğuk havalarda kapatılmamalı
Hocam ev müstakil tarzı altında kafe var. Ama boş. Mantoloma sistemi ne oluyor?
müstakil olmasından ziyade alt kat boş ise evin ısınması daha geç olur.
mantolama ise ; köpük ve strafor ile yapılan yalıtımdır.

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Şuna dikkat edin

Tesisat suyu diyor onu açınca ne oluyor kapatınca ne oluyor? Bir de ekranda yanlış giden birşey var mı?

morki05

morki05

Üye
hayır ters birşey yok şu an ne durumda birde derece 50 gibi olursa daha iyi olur