Dişçi Korkusuna Karşı Uyutma

 • 11 Ekim 2012
 • 241 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Dişçi Korkusu,Dişçi Korkusu nasıl yenilir,Dişçi Korkusuna Karşı Uyutma Yöntemi

  Sağlık Bakanlığının bir süre önce açılan Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde hastalar diş hekimi korkusu yaşamadan tedavi olabilecek.

  Diş tedavisinden aşırı korkan veya normal yollarla tedavisi yapılamayan engelli hastalar, merkezde genel anestezi veya yarım bilinç kaybı uygulanarak tedavi edilebilecek.

  Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Murat Yılmaz, Kasım ayında hizmete giren, 100 diş hekimliği ünitesi bulunan ancak halen 52 hekimle hizmet veren merkezde günde bin dolayında hastaya bakıldığını söyledi.

  Biri engellilere hizmet vermek üzere 13 klinik, 1 genel ve 8 lokal ameliyathane ile 5 yatağa sahip merkezde birer ortodontist, çene cerrahı ve kurum hekimi, 3'er periodontolog, protez uzmanı ve endodontist, 2 pedodondist ile 39 diş hekiminin görev yaptığını anlatan Yılmaz, pedodonti (çocuk) kliniğinde 15 yaşın altındaki çocukların tedavinin yapıldığını söyledi. Bu kliniğin çocukların diş hekimi korkusu yaşamamaları için özel olarak dekore edildiğini kaydeden Yılmaz, miniklerin tedavi olmayı beklerken oyun parkında vakit geçirdiklerini belirtti.
   


  Yazan: Doğuş Pertez
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 15:58