Diary - MyLOC - RingingUpToAge - SecretMessage - Pishti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ecel54

ecel54

Üye
Herkese teşekkürler,

Öncelikle pişti hakkında şunları söylemek istiyorum; pişti oyununa level ve bitiş sınırı koymamamın sebebi oyunun kolay versiyonda kartları atmasında saçmalayacağı(kart saymadan atınca pek hoş olmuyor) ve bitiş sınırının geleneksel olarak 151 puan olmasıdır. Oyunu ilk yazdığımda kağıtların ortaya doğru hareket animasyonları vardı ve tıklandığında değil de drag and drop ile ortaya atılması seklindeydi. Ancak bu özellikler oyunu baya yavaşlattı. Oyunlar aslında XNA diliyle yazılır ve ben bir oyun yazılımcısı olmadığı için tüm oyunun algoritma ile uygulama yazarmış gibi yazdım. Kötü yanı bu animasyonlar XNA dilinde olmayınca uygulamaya ağırlık veriyor ve baya yavaşlatıyor.

Program önerileri veren arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum. İnşallah yakın zamanda işlerim hafifler ve program yazmaya devam ederim. Başladığımda ilk yazacağım programlar önerileriniz olacaktır.

Ayrıca önerileriniz benim için gerçekten çok önemli, lütfen önerilerinizi benimle paylaşın.

Hepinize teşekkürler.

- - - Eklendi - - -

Yanında yaş sınırı var 18 yaşındasınız ve son 2 tanesi hariç hepsini duyabilmeniz gerekiyor. Son 2 tanesini duyuyorsanız işitme seviyeniz çok iyi demektir yaşınıza göre. Ayrıca amacı mesela 18 khz'ı siz duyarken tam hatırlamıyorum ama 30 üstü insanlar duyamıyor ve mesela sizden daha yaşlı kişilerin bulunduğu bir ortamdayken sessize almak yerine zil sesi tonunuzu kendi duyduğunuz en yüksek frekansa ayarlayıp rahatça duyabilir ve çevrenize rahatsızlık vermeyebilirsiniz.

son 2 sini duymuyorum :D annem 52 yaşında 50 ve üstünü duydu :D ayrıca uygulamada frekanslar arasında geçiş yaparken sorun çıkabiliyor. Mesela 15ten 18 e geçtim duyamadım fakat uygulamayı yeniden açıp ilk 18khz yi açarsam duyuyorum. Bazende 21 ve 22 khz ler durmuyor ve fatklı frekanslarda sesler çıkartabiliyor

• Beğen
Tepkiler: teAtalay

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi

son 2 sini duymuyorum :D annem 52 yaşında 50 ve üstünü duydu :D ayrıca uygulamada frekanslar arasında geçiş yaparken sorun çıkabiliyor. Mesela 15ten 18 e geçtim duyamadım fakat uygulamayı yeniden açıp ilk 18khz yi açarsam duyuyorum. Bazende 21 ve 22 khz ler durmuyor ve fatklı frekanslarda sesler çıkartabiliyor

Teşekkürler yorumunuz için. Bu benim kodlarım ile ilgili bir sorun değil sanırım. Çok denedim hep aynı şey oldu. Sanırım cihazın donanımı ile ilgili. Aynı sorunu ben de yaşıyorum telefonumda ve store'da yazdım bunu böyle bir sorun olabiliyor diye. Ancak zil sesiyken o sorunla karşılaşmadım.

Benden kaynaklı olmadığını şöyle açıklayabilirim.

Bir SoundEffectInstance'ım var adı khz18I ve siz çalıştır butonuna her bastığınızda aynı kod çalışıyor. khz18I.Play() Bu kodun tutarsızlık yapma ihtimali yok. Ancak yanlış düşünüyor olabilirim. Bunu araştıracağım. Tekrar söylüyorum büyük ihtimal donanım kaynaklı bir şey bu. Frekanslar geçişleri arasındaki fark büyük olduğu için büyük ihtimal bu sorun.

ecel54

ecel54

Üye
Teşekkürler yorumunuz için. Bu benim kodlarım ile ilgili bir sorun değil sanırım. Çok denedim hep aynı şey oldu. Sanırım cihazın donanımı ile ilgili. Aynı sorunu ben de yaşıyorum telefonumda ve store'da yazdım bunu böyle bir sorun olabiliyor diye. Ancak zil sesiyken o sorunla karşılaşmadım.

Benden kaynaklı olmadığını şöyle açıklayabilirim.

Bir SoundEffectInstance'ım var adı khz18I ve siz çalıştır butonuna her bastığınızda aynı kod çalışıyor. khz18I.Play() Bu kodun tutarsızlık yapma ihtimali yok. Ancak yanlış düşünüyor olabilirim. Bunu araştıracağım. Tekrar söylüyorum büyük ihtimal donanım kaynaklı bir şey bu. Frekanslar geçişleri arasındaki fark büyük olduğu için büyük ihtimal bu sorun.

:hmmm peki ben en sondakileri duymuyorum fakat diğerleri bir süre sonra durup plau butonu çıkarken 21 ve 22 de play butonu çıkmıyor. Sesi duymadığım içinde gerçekte durup durmadığını anlamıyorum

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi

:hmmm peki ben en sondakileri duymuyorum fakat diğerleri bir süre sonra durup plau butonu çıkarken 21 ve 22 de play butonu çıkmıyor. Sesi duymadığım içinde gerçekte durup durmadığını anlamıyorum

Sesleri dinledikten sonra "Pause" butonunu kullanarak durdurmanız daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...