Devlet Tiyatroları oyunları YouTube'da


gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi


Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatrosu bünyesindeki 6 oyunu pandemi önlemleri nedeniyle YouTube üzerinden 1'er hafta arayla yayınlama kararı aldı. Bu kapsamda, 6 farklı oyun dijital ortamda izleyiciyle buluşacak.

Amaç tiyatroları canlandırmak​

Bakanlık, eserlerin "Okuma Projesi" adı altında dijital platforma taşınacağını belirtti. Okuma Projesi kapsamında aktarılan detaylar ise şöyle;

* 6 farklı oyun, 1’er hafta arayla YouTube’da yayınlanacak. Seçili oyunlar, 6 hafta boyunca izleyiciyle buluşturulacak.

* Proje kapsamında ayrıca, oyuncuların provaları da ekrana getirilecek.

Projenin hedefi ise hem pandemi önlemleri nedeniyle durgunluğa giren tiyatroları canlandırmak hem de hiç oyun izlememiş kişilerin tiyatroya erişimini kolaylaştırmak.
 

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt