Devlet Kol Kanat Gerdi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
    Konu Sahibi

Okuluna geri dönecek olan Aykut'un tüm masrafları valilik tarafından karşılanacak.


ZONGULDAK'ta düzenlenen Atatürk'ü anma töreninde ayakkabı boyamayı bırakıp saygı duruşunda bulunurken çekilen fotoğrafı ile gündeme gelmesinin ardından annesi ve babasının evi terk etmesi nedeniyle okulu bırakıp boyacılık yapmaya başladığı ortaya çıkan 16 yaşındaki Aykut Keskin'e, Valilik sahip çıktı. Vali Erdal Ata, tören sırasındaki davranışı nedeniyle makamında davet edip tebrik ettiği Aykut Keskin'e, okuluna geri döneceği ve tüm masraflarını karşılayacakları müjdesini verdi.

10 Kasım'da, Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen Atatürk'ü anma töreni sırasında, Valiliğin karşısındaki Liman Caddesi'nde ayakkabı boyayan Aykut Keskin, saatler 09.05'i gösterdiğinde çalan siren sesi ile birlikte ayağa kalkarak müşterisiyle saygı duruşunda bulundu. Atatürk'e duyulan saygının en çarpıcı örneklerinden birini oluşturan DHA'nın çektiği bu fotoğraf, aynı zamanda Aykut Keskin'in yaşadığı dramı da ortaya çıkardı. Roman bir ailenin oğlu olan Aykut Keskin'in annesi Bahriye'nin 1 yıl önce evi terk edip başka birisiyle evlendiği, bunun üzerine fiziksel engelli babası Satılmış Keskin'in de İstanbul'a gittiği öğrenildi.

Bunun üzerine zihinsel engelli ağabeyi 18 yaşındaki İsmet Keskin ile dedesi ve babaannesinin 2 odalı evinde kalmaya başlayan Aykut Keskin'in, Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi'ni geçen yıl 1'inci sınıfta okurken terk ederek boyacılık yapmaya başladığı ortaya çıktı. Ağabeyi ile aynı adı taşıyan Türkiye Taşkömrü Kurumu'ndan emekli dedesi İsmet Keskin'e boyacılık yaparak yardım eden Aykut Keskin'in dramının bugün gazetelerde yer alması, Zonguldak Valiliği'ni harekete geçirdi.

Vali Erdal Ata, makamına davet ettiği Aykut Keskin'i tören sırasındaki davranışı nedeniyle tebrik etti. Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin'in de bulunduğu görüşmede Vali Ata, "O günkü yaptığın hareket gerçekten takdir edilecek bir değer. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'e tabii ki bu ülkede yaşayan herkesin saygı duyması gerekir. Ama sizin o anda işinizi bırakıp o davranışı yapmanız, o saygı duruşunda bulunmanız Türkiye'nin bir çok yerinde takdirle karşılandı. Ben de tebrik ediyorum. Biz de sizi okutmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Vali Ata'nın, "Okumak istiyor musun?" diye sorduğu Aykut Keskin, "Okumak istiyorum. Ama iş olursa da çalışabilirim" derken, İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, Zonguldak Endüstri Meslik Lisesi Müdürü ile görüştüğünü ve okula geri dönmesinde yasal bir engel bulunmadığını söyledi. Bunun üzerine Vali Ata, "Tamam o zaman. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla, kılığı, kıyafeti, çantası, kitabı ne tür ihtiyaçları varsa karşılayalım. Her ay periyodik olarak da bir yardım yapalım" diyerek Vali Yardımcısı Fethi Özdemir'e talimat verdi.

Vali Ata, üniversiteye de devam ettiği takdirde Valilik olarak bütün masraflarını karşılayacakları sözünü verdiği Aykut Keskin'e, "Okuyacaksın, çalışacaksın, başarılı olacaksın" dedi. Aykut Keskin de kendisine gösterilen ilgi ve alaka nedeniyle Vali Ata'ya teşekkür etti.Gürkay GÜNDOĞAN-ZONGULDAK/DHA

 
-Crazy Girl-

-Crazy Girl-

Üye
Helal olsun
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt