Boyacıdan Ata'ya Saygı

 • 10 Kasım 2010
 • 1336 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ZONGULDAK'ta, Atatürk'ün ölümünün 72'nci yılı nedeniyle düzenlenen törende sirenlerin çalınmasıyla birlikte kent merkezinde hayat durdu.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Boyacısından esnafına, sürücüsünden trafik polisine herkes Atatürk'e saygı duruşunda bulundu.Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen törene Vali Erdal Ata, Zonguldak 3'üncü Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçı, Belediye Başkanı CHP'li İsmail Eşref, askeri erkan, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenler çalındı.

  Bu sırada kent merkezinde hayat durdu. Kentin en işlek caddesi Gazipaşa'da araçlarını durduran sürücüler, dışarıya çıkarak saygı duruşunda bulundu. Valilik binasının çevresinde bulunan boyacısından esnafına herkes saygı duruşuna katıldı. Liman Caddesi'nde bir müşterisinin ayakkabılarını boyayan genç boyacı da sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte işini bırakarak müşterisiyle birlikte ayağa kalktı. Saygı duruşuna limandaki gemiler de siren çalarak katıldı.


  ZONGULDAK, (DHA)
   


  Yazan: X-LifeHard
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 22:46