Desire 820 Root Atarken Cihazı Bozdum

Sponsorlu Bağlantılar

xSiber

Üye
    Konu Sahibi
Desire 820 Root Atarken Cihazı Bozdum
Merhaba arkadaşlar,
Root atma sonucuda HTC Desire 820 telefonumu bozdum. HTC logosunda kalıyor ve açılmıyor. Stock Rom atarsam herhalde sorun çözülecek. HTC Desire 820 Stock rom linki bulamadım bide bunlarda daha değişik atılıyormuş biliyorsanız yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar kaç gündür uyuyamıyorum lütfen yardımcı olun
Arkadaşlar
+ Olarakda SP Flash Tool ile nasıl yükleyebilirim ?
Yardımcı olurmusunuz nasıl düzeltebilirim

MaxipmaN

Üye
uplayayım yukarı çıksın

goldmobile

goldmobile

Üye

Yukardaki stock rom ve Flash toolu indir

xSiber

Üye
    Konu Sahibi

Yukardaki stock rom ve Flash toolu indir
Hocam açılmayan bir telefonu nasıl flash tool da göstericem yada benmi yanlış yapıyorum telefonu kapatıp denedim olmadı açıldı tekrardan, Reset menüye geldim olmadı ne yapmam lazım hocam anlatırmısınız biliyorsanız ?

goldmobile

goldmobile

Üye

• Beğen
Tepkiler: xSiber

xSiber

Üye
    Konu Sahibi

Hocam PC'ye taktığım an telefon açılıyor, ve SP Flash tool görmüyor hiçbirşekilde benmi bir yerde yanlış yapıyorum hocam ?

Yönetici tarafından düzenlendi:
goldmobile

goldmobile

Üye
Sürücüleri yükledinmi?
Olmadı platform Tool ile telefona recovery kur sonra telefondan sistem kur

Son düzenleme:
  • Beğen

xSiber

Üye
    Konu Sahibi
Sürücüleri yükledinmi?
Olmadı platform Tool ile telefona recovery kur sonra telefondan sistem kur
Hocam sürücüler yüklü
Şuanda platform tools'u indirdim. Recovery dosyasınımı kurmam gerekiyor hocam biraz detaylı anlatabilirmisiniz ?

goldmobile

goldmobile

Üye
Platform Tool rardan çıkartıyorsun sonra indirdiğin rom dosyasının içinde recovery dosyası var onu kopyalayıp platform Tool klasörüne atıyorsun değilse dosyanın adını recovery olarak değişir sonra platform Tool klasöründe ok imleci boş bir alanda shirft + sağ tuş basıb komut istemini burada aç diyoruz ve açılan komut pencerede yazıyoruz fastboot flash recovery recovery.img yazıb Enter diyoruz ve telefonu ses açma tuşuna basarak kabloyu pc bağlıyoruz böylece recovery dosyası telefona flashlanıyor

• Beğen

xSiber

Üye
    Konu Sahibi
Platform Tool rardan çıkartıyorsun sonra indirdiğin rom dosyasının içinde recovery dosyası var onu kopyalayıp platform Tool klasörüne atıyorsun değilse dosyanın adını recovery olarak değişir sonra platform Tool klasöründe ok imleci boş bir alanda shirft + sağ tuş basıb komut istemini burada aç diyoruz ve açılan komut pencerede yazıyoruz fastboot flash recovery recovery.img yazıb Enter diyoruz ve telefonu ses açma tuşuna basarak kabloyu pc bağlıyoruz böylece recovery dosyası telefona flashlanıyor

Hocam TWRP 'den custom room attıktan sonra şöyle bir hata geldi.
"This build is for devolopment purposes only. Do not distribute outside of HTC without HTC's written permission. Failure to comply may lead to legal action."
Hocam Stock Rom yüklememe yardımcı olurmusunuz ?

goldmobile

goldmobile

Üye
Resim atabilirmisin ve stock rom hangisi
Bide rom kurmadan önce wipe yap

• Beğen

xSiber

Üye
    Konu Sahibi
Resim atabilirmisin ve stock rom hangisi
Bide rom kurmadan önce wipe yap

Hocam hangi Rom'u kurduğum hatırlamıyorum
bu resimdeki yazı çıkıyor telefonu açarken ve HTC logosunda kalıyor hocam

goldmobile

goldmobile

Üye
en iyisi gerekli sürücüleri kur ve flash tool ili download tıkla ve telefonu bilgisayara bağla proqram hemen yüklemeye başlar ve gerisi de gelir

ve ya bunu dene önce yukarıda verdiğim linkdeki romun adını değiştirerek .zip yap tekrar twrp ile kur

Son düzenleme:

rmzn27

Üye
htc desire 820 root yaptıktan sonra acılış ekranında kaldı sizin dediklerinizi yaptım hiç birinde yazılım yüklenmeye başlamadı rom dosyasının bire birini buldum yine olmadı cihazın kilidini htc sitesinden actım unlock yazıyor ama s-on yazıyor s-off yapmam mümkünmü birde ruu yüklemek için bu htc 820 için yükleme looderi varmı rom yükleme işlemini bir program aracılığıyla yapabilirmiyiz ABİ ŞU HTC DESİRE 820 MODELİNE ORJİNAL ROM VEYA STOCK ROM YÜKLEMEYİ BİLEN VARSA DETAYLI ŞEKİLDE BİR ANLATSIN MİLLET BUNU ARIYOR KİMSE BİLMİYOR YAPMAYI

goldmobile

goldmobile

Üye
baştan/ telefona twrp ve ya cwm yüklümü girebiliyormusun? 2 bootloader ekranını açabiliyormusun?
şu paketi de indir

Son düzenleme:

rmzn27

Üye
evet hep twrp yüklü hemde bootloader ekranını açılıyor htc desire 820 tek hatlı model güzünü seveyim anlat nasıl yükleye bilirim 3 aydır uğraşıyorum
usta senin verdiğin çift hatlı için benimki tek hatlı tek hatlı oan için yardım et çift hatlı kolay bu çok zor

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Hocam şimdi HTC Desire 820 bir Sürü cihaz be ülke Kodları vesaire var. Senin yapacağın işlem ilk önce cihazın tam ismini söylemen ona göre yazılım bulmamız.

Şimdi cihazı ses kısma ve power tuşuna basılı tut beyaz ekran gelecek yazılar ile onun resmini buraya atarsan sana doğru rom bulabiliriz. Ve işlemcisine göre hangi yazılımı nasıl yüklemen gerektiğini söyleyebiliriz.

Bide eğer cihazın tam bilgilerini verirsen bize daha iyi olur oda şöyle olacak.

Cihazı ses kısma power bas usb ile PC'ye bağla. Driverleri tanısın sonra power tuşuna bir kere bas kırmızı bir yazı belirecek bootloder ekranında ve sonra komut dosyası ile şu komutu gir. Fastboot getvar all çıkan yazıları imei silerek bizimle Paylaş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rmzn27

Üye
(bootloader) version-main: 3.17.401.3
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) ******no: HT56JYC03120
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: a51_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PFJ40000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 1be89947
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 0001
all: Done!
finished. total time: 0.009s

silivriserdar

silivriserdar

Üye
(bootloader) version-main: 3.17.401.3
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) ser ialno: HT56JYC03120
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: a51_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PFJ40000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 1be89947
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 0001
all: Done!
finished. total time: 0.009s

2 yol deniyeceğiz bunlar seni çözüme kavuşturur

1.Yöntem
Yazılımı indir .
Adını 0P3ZIMG.zip olarak değiştir.

Driverları indir öncekileri kaldır öyle kur . Adb yi kurduktan sonra indirdiğin yazılım dosyasını içine at

indirdiğin adb setup klasörü içinde cmd aç ve
fastboot devices
fastboot oem rebootRUU
fastboot flash zip 0Pxxxx.zip
fastboot reboot

komutları gir .

2. YÖNTEM

Aynı şekilde indirdiğin yazılımı adını değiştirmiş şekilde temiz fat 32 şeklinde biçimlendirilmiş bi hafıza sd card a at cihaza hafıza kartını tak
cihazı bootlader e al ve gelen uyarılara onay ver .

Hayırlı olsun
[/QUOTE]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rmzn27

Üye