Dersaneye gitmeden evde ders çalışmak nasıl olur?

 • 22 Eylül 2012
 • 10547 Okunma
 • 32 Cevap

 1. Gençler biraz maddi durumdan dolayı dershaneye gitmeyi istemiyorum.. Evde ders çalışmak istiyorum. Hatta çalışıyorum.. Ama ders çalışırken neler yapmam gerek tavsiyelerinizi bekliyorum. Malum ygsye az kaldı..
   


  Yazan: Astrosman
 2. Dersane hikaye kısmı.Millet pazarda görsün..
  İnsanın içinde olacak çalışma duygusu.Anayı babayı düşünüp,sıkıntıları göz önünde bulundurursan zaten hırs kazanmış olursun.
  Günlük program için dersaneye başvurabilirsin ancak,bir sisteme bölsünler konuları.Dersaneye gitmesen bile bu konuda herhangi bir dersane yardımcı olur.
  Allah yardım etsin.
   
 3. Amin kardeşim... Okuldaki rehberlik hocasında danışman gerekiyor sanırım bu ders programı hakkında..
   
 4. abi dershaneye gitmenin tek faydası deneme sınavları yani bunu da yaparsan dershaneye gidenlerden çok daha iyi düzeyde olabilirsin
   
 5. Şöyle anlatayım Osmancım sana.

  Eğer TS isen bence de gitme test çöz konuçalış bunun için dersaneye gerek yok.

  Eğer TM isen matematiği çalışınca anlıyorum diyosan onda da gerek yok çünkü Türkçeyi çalışarak yaparsın onda anlatımdan çok çalışma önemli.

  Eğerki MFysen gitmen bence dahaya yaralı yararlı olcaktır :)
   
 6. ya aslında şöyle düşünüyorum bizim mahalledeki arkadaşlar var hepsi benimle okudu. Onlar dersaneye gidiyorlar. Geçen sormuştum yaptığınız denemeleri bana ödünç verebilir misiniz dedim onlarda kabul etti. Deneme çözme mantığını geliştiririm bu şekilde,

  - - - Eklendi - - -

  ts im ismailcim. :) ezberim kuvvetlidir söyleyeyim.. :ehe
   
 7. ts isen sorun yok :D
  Ezberinde kuvvetliymiş.

  Yorumuda geliştirince sorunun kalmicaktır :oke:
   
 8. lise boyunca yazılılar hariç hiç ders çalışmadan ygs 204 puan aldım. Arka sırada oturan oğlan 2 sene dersaneye gitti. Herhal ders fazla mi çalıştı ne 160 puan aldı :D
   
 9. kendi alanlarını fu-lle yeter sana :oke:
   
 10. ismail sen mf miydin?
   
 11. Evet bende de ezber yok hiç nul-l yani :D :)
  Ama matematiksel hafıza var matla aram iyidi :D
   
 12. dershane 2 nktada etki ediyor 1.hizli test cozumu 2.pratik konu anlayisi.eger temelin varsa biraz evde calisarak da kazanabilirsin.
   
 13. bende mat hiç anlamıyorum.. İsmail matta yardım eder misin bazen?
   
 14. hic dersaneye gitmedim iki sene once 33 vin siralama ile istedigim bolume yerlestim.not:duz lise mezunuyum.
  Sana oncelikle sunu soyleyeyim dersane seni musteri olarak gorur ve seni kaybettmek istemez bunu yapmak icin de sana ogretmez sana kazandirmaz cunku bunlari yaparsa kendi ac kalir.
  Sana tavsiyem sudur ki oncelikle haftada bir deneme sinavi yap bunlari gidip kitapcilardan edinebilirsin ya da dersanedeki arkadaslarindan yalniz cozulmus olmasin sifir olsun.ama kitapcilardaki cozumluleri alirsan eger matematik icin falan yararli olur malum ygs de matematikte cozeceksin.bu denemeleri buyuk bir ciddiyetle cozeceksin sure tutacaksin ev ahalisinden sessizlik saglamasini isteyeceksin hatta gerekirse basina anneni veya babani oturt gozetmen niyetine cunku orada bir sinav havasi yaratacaksin. Bunu haftada sadece bir kere yapacaksin. Bundan sonrasi hatalarini gorup aciklarini kapatmakla olacak. Inan banabunlarin hicbirini hicbir dersane veremez hersey senin elindedir. Bilmiyorum okulun da devam ediyor mu yoksa bostamisin eger okulun da varsa dersleri kacirma ne ogrenirsen orada ogreneceksin. Hersey bu kadar cokda zor degil eglenmek icin bile bir suru zamanin olacak ihmal etme cunku kafan rahat olamali. Allah kolaylik versin.
   
 15. Çok sıkıntıyı düşünürsede kafasını derslere veremez hırs değilde yıkıcı darbe bile oluyor bazen:)
  Ev içinde huzur yoksa bu derslerede fazlasıyla yansıyor o yöndende iyi değil,kötü tecrübe oluyor insanın aklı oralara gidince:)
  Aslında ders çalışacağı sessiz bir ortam ve kafasını verip odaklanması lazım hem fiziksel hemde piskolojik olarak hazırladımı büyük bir bölümü halloluyor:)
   
 16. temel az sallanıyor kardeşim yıkılacak gibi :ehe ya aslında okulda dersi iyi dinler iyi anlardım hiç tekrar etmezdim. Demekki hocalar tekrarı bunun için söylüyorlar mış..
   

 17. Birde ders çalışma konusunda en iyi tavsiye ilk önce soruları çalışıp daha sonra ardından 10-20 soruluk bile olsun test çözmen o konuyla ilgili ozaman daha güzel konular yerine oturuyor.
   
 18. İnternetim olursa tabiki :)
  Sorunun resmini çek yolla detaylı anlatım yollarım müsait olunca :oke:
   
 19. lise bu yıl bitti. Bende düz lisede idim.. Teşekkür ederim güzel fikirlerin için :) kırtasiye dibimde zaten.. Kitap. Test herşey dolu alırım tektek..

  - - - Eklendi - - -

  evde sessizlik sağlanıyor kardeşim hiç merak etme. Kalabalık yok yani.. Evde kalan son bebeyim.. :ehe

  - - - Eklendi - - -

  evet öyle yapacağım. Birde ygsde çıkmış soruların mantığınıda kavramaya çalışıyorum. Hangi bölümden hangi konudan daha çok soru geliyor onun hesabını yapıyorum..

  - - - Eklendi - - -

  o my got? Oh mein gutt? O mon deu? Aman ALLAHım? eyvallah kardeşim.. :)
   
 20. Son yılın çıkan sınav sorularını gözden geçir bence çünkü aynı konulardan çıkabiliyor bazen:)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/01/2019 - 08:09