Ders geçme notu değiştiriliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ders geçme notu değiştiriliyor
Milli Eğitim Bakanlığı, 28 Nisan'da sendikalara gönderdiği Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği taslağına son şeklini verdi
28.05.2012 11:58

Taslağın son hali,incelenmesi ve Bakan Ömer Dinçer'e gönderilmesi için bakanlık müsteşarlığına iletildi.
Yeni düzenlemeyle ortaöğretimle ilgili 11 yönetmelik ve bir yönergede yer alan hükümler, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği adı altında birleştirilerek tüm yönetmelikler revize edildi.
Bütün yönetmeliklerin toplamında bulunan 746 maddelik mevzuat hükümleri ise önemli ölçüde sadeleştirerek 233 madde ve 2 ekmadde olarak yeniden düzenlendi.
OKULA GİTMEYEN YANDIBugün gazetesinin haberine göre; Taslağın son şekline göre bütün okul türlerinde sınıf kontenjanları 30, bir ders saati 40 dakika ve ders geçme notu da 50 olarak belirlendi. Bakanlık, devamsızlığı adet haline getiren öğrencilere ise kötü bir sürpriz yaptı. Özürsüz devamsızlığı kaldıran bakanlık, özre bağlı devamsızlığı 30 güne çıkarttı. Ancak hiçbir özrü bulunmadan okula gitmeyen öğrenciye ise disiplin cezası getirildi.
ÖĞRENCİ ERKEN MEZUN OLABİLECEKYeni eğitim sistemiyle birlikte ortaöğretimin zorunlu hale getirilmesine bağlı olarak diploma harcı kaldırıldı. Önceki yıllardan başarısızlığı bulunan öğrencilerin, başarısız oldukları derslerden yapılan sorumluluk sınavı da yeni yönetmelikte yılda iki kez yapılacak şekilde yeniden düzenlendi.
Ödev sistemine de el atan bakanlık, öğrenci başarısının değerlendirilmesinde sözlü ve ödev uygulamasını kaldırarak yerine proje ve performans görevi getirdi.
Buna göre öğrencilerin başarısını artırmayı da amaçlayan Bakanlık, başarılı öğrencileri teşvik etmeye yönelik olarak erken mezuniyet sistemini de getirecek. Öğrenci başarısına göre 12 yıllık eğitim döneminde daha erken mezun olabilme fırsatını bulacak.
NAKiLLERE ESNEKLiKOkullar arası dikey ve yatay geçişler esnek hale getirilecek. Sınavla öğrenci alan okullar ile sınavsız öğrenci alan okulların nakil ve geçişleri ayrı ayrı ortak kriterlere bağlanarak aynı okul türünde sınırlama olmaksızın, farklı okul türlerinde ise onuncu sınıfın sonuna kadar nakil ve geçişler yapılabilecek. Ayrıca anayasal ve yasal düzenlemelere paralel olarak şehit ve gazi çocuklarının nakillerinde kolaylık sağlanacak.
OKULDAN ATILAN AÇIKÖĞRETİMESınıf tekrarında öğrenim hakkının kullanılmasına ve kayıt şartlarının yitirilmesine bağlı olarak; örgün öğretimde ilişiği kesilen öğrenciler açıköğretim liselerine yönlendirilecek. 12 yıllık eğitimin sonunda diploma verilecek olması nedeniyle herhangi bir nedenle okuldan atılan liseliler, diplomalarını alabilmeleri için açıköğretim lisesi ve mesleki açıköğretim liselerini tamamlamak zorunda kalacak. Ensonhaber

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
saçmalık

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
eğitim sistemi son derece sistemsiz hale geldi.

FatoŞ

FatoŞ

Üye
Bence Hocamızın Dediği Gibi Bunlar Artık Ne Yaptığını Bilmiyorlar..

spy ghost

spy ghost

Üye
beyler küfür serbestmiydi :vur (haydar sana değil sözüm)

- - - Eklendi - - -

haydar kaynak göster diyorum böyle haberlerde ama beni umursayan kimm[/QUOTE]

- - - Eklendi - - -

sizin yapacağınız eğitim sisteminin de kuracağınız okulunda... kaynak : bitti ya artık okul mevcudu fazla kalmaz şutu yeriz , özürsüz devamsızlık 0 ? tamam ya bitti artık

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
beyler küfür serbestmiydi :vur (haydar sana değil sözüm)

- - - Eklendi - - -

haydar kaynak göster diyorum böyle haberlerde ama beni umursayan kimm

- - - Eklendi - - -

sizin yapacağınız eğitim sisteminin de kuracağınız okulunda... kaynak : bitti ya artık okul mevcudu fazla kalmaz şutu yeriz , özürsüz devamsızlık 0 ? tamam ya bitti artık[/QUOTE]

EnsonHaber.com :)

spy ghost

spy ghost

Üye

- - - Eklendi - - -

sizin yapacağınız eğitim sisteminin de kuracağınız okulunda... kaynak : bitti ya artık okul mevcudu fazla kalmaz şutu yeriz , özürsüz devamsızlık 0 ? tamam ya bitti artık

EnsonHaber.com :)
[/QUOTE]
haydar kaynağı buraya değil konuya yerleştireceksin :oke:

• Beğen
Tepkiler: Byhaydar
tempestshine

tempestshine

Üye
şu eğitim sistemini,avrupa standartlarına uydurmaya uğraşıyorlarda.olmuyor be gardaş.saçma sapan şeyler ortaya çıkıyor ..

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Saçmalığın Daniskası!

Metin MF

Metin MF

Üye
korkmayın böyle bir şey yapamazlar sadece lafta kalır :oke:

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
biz iyi kötü atlattık son sene bizden sonrakilere zor olacak gibi

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Özürsüz devamsızlık sıfıra çekmek öğrencilerin devamsızlığını azaltacak mı? Zaten (unutmadıysam) her dönem için 10'ar gün toplamda 20 gün devamsızlık hakkı vardı. Bir öğrenci 1 ay gelmezse okula zaten sınıfta kalıyordu. Bunu alışkanlık haline getiren olacağını sanmıyorum.

Bazı öğrenciler okula gidemeyip rapor alamazsa direkt sınıfta mı kalacak? Saçmalık. Öğrencileri rapor almaya zorlayan bir saçmalık.

Geçme notuna sözüm yok.

Sınıf mevcudu iyi ayarlanmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt