Deprem Anında Yapılabilecekler!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Çok şukur oturdum tek katlı mütakil ev 7 şiddetinde deprem olsada pek etkilenmez etkilenseda en fazla tavanın üstüme düşecegini sanıyorum.
deprem sırasında beton dıreklerin oldugu yere kapaklanmam yeterli olacaktır. Deprem ev dışında beni resmi daralerde yakalaya bilir. Okul ptt gibi resmi darelerin
depreme dayanıklı oldugunu sanıyorum. Japonya deprem karşı bilinçli depreme karşı dayanıklı binalar inşa ediyor onlardan ders almak lazım
Deprem nerde olursa olsun tuvalettede his edilse , deprem hiçte komik değil

• Beğen
Tepkiler: vapur dumanı ve pelın_

pelın_

valla gecenki deprem bizde olsaydı ist kalmazdi

vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
valla sen ne kadar önlem aldıysan al ecel geldiyse bahane aslında ....

vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
:alkis orasıda var tabi..

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye

vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
teşekkürler ..

pelın_

olmasın ya ben çok korkuyorum

• Beğen
Tepkiler: Xilence
M-T

M-T

Üye
Unutma Unutturma

[video=youtube;AnKnYpzeN30]http://www.youtube.com/watch?v=AnKnYpzeN30[/video]

vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
:ağlarım:

Şizofren_

Şizofren_

Üye
    Konu Sahibi
Bazı arkadaşlar panik yapmayın yeterli demiş. Sizce öyle bir anda hazırlıksız iseniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız panik yapmamak mümkünmü? Elbetteki değil. Çözüm hazırlıklı olmak. Evde yakalanırım düşüncesiyle evinizde her odada sığınabilecek alanları gözünüze kestirmeli yada oluşturmalısınız. En basiti duvara resim dahi olmuş olsa sabitlenmeden asmamalı veya duvara yaslamamalısınız. Yatak odasında gardrop çok tehlikelidir. Kesinlikle duvara sabitlenmeli veya yatağınız onun devrelme menzilinden uzak olmalı.
Ecelim geldiyse tedbire gerek yok diyen arkadaşlarım için: "Eşşeğini sağlam kazığa bağla, sonra Allah'a emanet et".
Bu konuda yazacağım çok şey var. Fakat yorumlara göre yazmak istiyorum.

karayel90

karayel90

Üye
bizim türklerin yaptığı gibi 3. kat balkonundan hiç tereddütsüz atlayın yeter :)

• Beğen
Tepkiler: vapur dumanı
greenmile

greenmile

Üye
Yikilacagi varsa yikilir olumden korkuyorsaniz neden bu hayata geldiniz? Oturun evinizde yakin bi sigara

• Beğen
Tepkiler: Burak ve Xilence

umut_bozkurt

Üye
içmeyiverin şu zıkkımı :)

Burak

Üye
Yikilacagi varsa yikilir olumden korkuyorsaniz neden bu hayata geldiniz? Oturun evinizde yakin bi sigara

ölümden öte köy yok doğru. :)

kurtulamayacağını bildiğin halde (yüksek katlarda oturanlar için) kaçmanında manası yok. dogru diyon abi. otur ve ölümü bekle.

• Beğen
Tepkiler: greenmile
greenmile

greenmile

Üye
ölümü bekle demiyorum otur bak dalgana öleceksen yolda yürürkende ölürsün ya ölümden korkma yada ölmemek için evi falan sağlamlaştır

• Beğen
Tepkiler: Burak

Burak

Üye
ölümü bekle demiyorum otur bak dalgana öleceksen yolda yürürkende ölürsün ya ölümden korkma yada ölmemek için evi falan sağlamlaştır
abi 10 kere ölmüş dirilmiş gibi konuştun he :d:

:alkis

• Beğen
Tepkiler: greenmile
PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
Her Türk gibi camdan atlamak en iyisi:D Japonya'da bile kendimizi belli ettik:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt