Deprem Anında Yapılabilecekler!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
asansoru kullanirim

----------Eklendi @ 23:29:49 ---------- Yazıldı @ 23:27:35 ----------

Her Türk gibi camdan atlamak en iyisi:D Japonya'da bile kendimizi belli ettik:)
he onu biliom adam 1.kattan atmis kendini yine olsa yine atarim diyodu :)

• Beğen
Tepkiler: vapur dumanı

vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
:ehe yapar valla

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
can kiymetli onu yapamaz

Astrosman

Astrosman

Üye
Ya minarenin başında yakarlarsa deprem :D

arslansem

arslansem

Üye
Bunları bizim milletimize anlatsan kaç kişi yapar ki :) anında yere çöküyoruz şok oluyoruz

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Deprem anında namaz üzerinde bile olunsa kaçınmalı deniyor. Yani deprem çok dehşetli bir yer sarsıntısı. Bu anda bu kadar şeyi nasıl düşüneceğiz? Canını kurtama derdinde oluyosun zaten :D

Acaba "kıyamet günü ne yapılmalı" diye birşey de çıkar mı acaba :D

ercnshn'

ercnshn'

Üye
Deprem olsa valla telefonları bilgisayarı televizyonu yere koyarım kendimle onları korurum :D Daha taksidi bitmedi :D

kcsoft

kcsoft

Üye
valla ben dün akşam nasıl dışarı kaçtığımı hatırlamadım bile konu deprem oldumu küçük yeğenlerimi alıp hemen dışarı çıkıyorum evet Rambo_FT doğru söylüyor camide hoca deprem esnasında kaçmayan imansızdır dedi

Masha

Masha

Üye
:oke:

kcsoft

kcsoft

Üye
televizyon diğerleri hariç bende laptopu alıp kaçarım

Burak

Üye
ne kaçması ya ölüm öylede gelcek böylede, en iyisi otur dua et öyle öl
99depremınde bızım mahallede yuzlerce ev yıkıldı herkes kaçıştı biz kaçmadık sarsıntıda bile evde durup dua ettik
bizim evin sigortası var dask.
Temel güçlendirme de yapıldı, 9 şiddetınde deprem gelse yine yıkılmaz deprem yonetmelıgıne göre onardık cunku 16 senelik 4 katlı ev hepside bizim bişey olmaz :D

kcsoft

kcsoft

Üye
ne kaçması ya ölüm öylede gelcek böylede, en iyisi otur dua et öyle öl
99depremınde bızım mahallede yuzlerce ev yıkıldı herkes kaçıştı biz kaçmadık sarsıntıda bile evde durup dua ettik
bizim evin sigortası var dask.
Temel güçlendirme de yapıldı, 9 şiddetınde deprem gelse yine yıkılmaz deprem yonetmelıgıne göre onardık cunku 16 senelik 4 katlı ev hepside bizim bişey olmaz :D
kardeşim kaçmassan olmaz allah ne isterse olur ama yinede şu bilmem bunun altına saklan yöntemleri çok tehlikeli

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kelime-i şehadet getirmekten başka çaremiz yok ...
Yok şunun altına gireyim , yok böyle yapayım gibi düşünceler fasa fiso ... Ecel gelmişse , ona ne yapılırsa yapılsın boş ... Ona engel olamazsınız .

• Beğen
Tepkiler: Burak ve SHS
__xXx__

__xXx__

Üye
deprem anında kimsenin yapabileceği yok kimse kusura bakmasın yaşanan bina başta olmak üzere ev eşyasıydı bilmemneydi herşeyi sağlamlaştıracaksın depremden önce önlemini alıp deprem sırasında bekleyeceksin zaten yıkıcı bi şiddette olursa deprem hareket bile edemezsin bunun örneğini 17 ağustosta en iyi şekilde yaşadım

----------Eklendi @ 13:43:00 ---------- Yazıldı @ 13:31:43 ----------

Yok şunun altına gireyim , yok böyle yapayım gibi düşünceler fasa fiso ... Ecel gelmişse , ona ne yapılırsa yapılsın boş ... Ona engel olamazsınız .
aynen hocam sonuna kadar katılıyorum

• Beğen
Tepkiler: DiaBLoS
SHS

SHS

Üye
budur işte

LuckyDALT0N

LuckyDALT0N

Üye
Başta Allah kimsenin başına doğal afet vermesin.sadece deprem değil,bütün doğal afetler fena.Valla deprem olduğunda şiddetliyse direk yatağın altına girerim,baktım binayı yıkmıcak gibiyse bi besmele çeker hiç kıpırdamadan yaptığım işe bakarım :ehe

ercnshn'

ercnshn'

Üye
Katılmıyorum sana çünkü kader değiştirilebilir bir şeydir Allah korursa korur korumassa ölürüm diye bir şey yoktur ekmek bile çiğnenmeden yenmyo..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt