Del Bosque: "Oyumu Guardiola'ya verdim"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Del Bosque: "Oyumu Guardiola'ya verdim"
İspanya Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, FIFA Ballon d'Or kapsamında dağıtılan yılın en iyi teknik direktörü ödülü için oyunu Pep Guardiola'ya verdiğini açıkladı.

Del Bosque'yle birlikte Real Madrid'in patronu Jose Mourinho ve Barcelona'nın eski çalıştırıcısı Pep Guardiola'nın yer aldığı üç kişilik aday listesi, bugün FIFA tarafından açıklanmıştı.

Terra'ya seçiminin nedenlerini açıklayan Del Bosque, "Oyumu Guardiola'ya verdim çünkü o İspanya futboluna çok şey kattı. Bunu Barcelona'yı desteklemek ya da anti-madridista bir tavır sergilemek için yapmadım. Pep futbolumuz için çok önemli bir figür. Umarım kısa zamanda çalışmaya geri döner. O bu sporu tutkuyla seviyor." şeklinde konuştu.

Tito Vilanova'nın iyi bir iş çıkardığına da değinen tecrübeli çalıştırıcı, "Bu kadar fazla kupa kazanmış oyuncuların istek ve arzularını üst seviyede tutması çok önemli. Tito, Pep'ten sonra bir zorluk yaşamadan görevine alışmış görünüyor." dedi.

Vicente Del Bosque, İspanya'yı 2010 Dünya Kupası ve Euro 2012 zaferlerine taşıdı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...