Dededen Toruna Kalan Miras Şoke Etti!

Sponsorlu Bağlantılar

 • 1 Ekim 2013
 • 411 Okunma
 • 4 Cevap

 1. 1 Ekim 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  < Resmi açmak için tıklayın >  Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan Demirel ailesine, iki yıl önce hayatını kaybeden dedelerinden miras olarak sadece ağaç dalında bir sopa kaldı.

  Gündoğmuş'ta yaşayan Mehmet Kandemir iki yıl önce hayatını kaybederken, 16 Eylül 2013 tarihinde ise Gündoğmuş Sulh Hukuk Mahkemesi'nden mirasçılarına miras kaldığı ile ilgili tebligat geldi. Tebligatı alan Demirel ailesi, Gündoğmuş'a gitti. Aileye miras olarak, adliyede bulunan ve iki yıl önce ölen annelerinin babası Mehmet Kandemir'in karıştığı bir kavgada kullandığı ağaçtan bir "sopa" verildi. Sopayı alan aile büyük bir şaşkınlık içerisinde Alanya'ya geri döndü.

  BÜYÜK ŞAŞKINLIK

  Alanya'da bir alışveriş merkezinde muhasebecilik yapan Hayri Demirel, Gündoğmuş Sulh Hukuk Mahkemesi'nden gelen tebligatta dedelerinden kalan mirastan bahsedildiğini ve mirasçılar olarak aile üyelerinin isimlerinin yer aldığını söyledi. Dedelerinden kendilerine miras kaldığını düşünerek Gündoğmuş'a gittiklerini söyleyen Hayri Demirel, "Ben, annem, anneannem ve dayım mahkemeye gittiğimizde bize, miras olarak dedemizin karıştığı kavgada kullandığı sopa verildi. Büyük bir şaşkınlık içinde sopayı aldık" dedi.

  SOPAYI TESLİM ALMAK İÇİN 200 KİLOMETRE YOL KATETTİLER

  Miras kaldığını haber aldıklarında maddi değeri olan şeylerin intikal edeceğini düşündüklerini belirten Demire, "Sopayı teslim almak için yaklaşık 200 kilometre yol gidip geldik. Kala kala böyle bir sopayla karşılaştık. Mahkemede ilginç anlar yaşandı. Hem mahkeme heyeti hem de biz bu duruma güldük. Yani biraz hayal kırıklığı, biraz da trajikomik bir durumla karşılaştık. Üzgün bir şekilde Alanya'nın yolunu tutuk" dedi.

  Kaynak: İHA
   


  Yazan: LAZOFLU

  Sponsorlu Bağlantılar
  CABBAR bunu beğendi.
 2. 1 Ekim 2013 #2

  By_Casparov

  By_Casparov

  aha :kop:
   
 3. 1 Ekim 2013 #3

  _RYUK_

  _RYUK_
  dede çok espirili imiş. :ehe
   
 4. 1 Ekim 2013 #4

  LAZOFLU

  LAZOFLU
  Recep ivediğin nenesi gibi sopayı monte etti gitti.
  Halbuki ne umutlarla gitmişlerdi.
   
 5. 1 Ekim 2013 #5

  CABBAR

  CABBAR
  güler misin ağlar mısın :ehe :ehe
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/07/2019 - 11:54